Férfi kézi NB I: magabiztos győzelemmel használta ki a Veszprém botlását a Szeged

SZ. R.SZ. R.
2022.03.26. 19:39
A Szeged magabiztos győzelemmel használta ki a Veszprém botlását (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Magabiztos 42–23-as győzelmet aratott a Pick Szeged a Fejér B.Á.L. Veszprém ellen a magyar férfi kézilabda NB I 19. fordulójában.

A szegediek már az első félidőben kilencgólos előnyre tettek szert, amit a második játékrészben további tízzel tudtak növelni, így 42–23-ra győzték le a Fejér B.Á.L. Veszprémet.

Az első félidőt még a Komló, a másodikat az Eger nyerte, így 30–30-as döntetlennel zárult a két együttes összecsapása. A Csurgó ezzel szemben megőrizte az első félidő végére kialakított háromgólos előnyét a Dabassal szemben, és 25–22-re legyőzte ellenfelét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–PICK SZEGED 23–42 (13–25)
Veszprém, 1000
néző. V: Sándor, Szabó B.
VESZPRÉM: Borbély – Tóth P. 2, Éles B. 4 (2), FAZEKAS G. 5, VAJDA 3, Somogyi B. 2, Hári 1. Csere: Miklós G. (kapus), Kurucz 2, Seregi 2, Tóth J. 1, Bugyáki, Tóth M., Szmetán P. 1. Edző: Éles József
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 3, Gaber 4, MACKOVSEK 7, Frimmel 4, BODÓ 6, Bombac. Csere: MIKLER 2, L. Krivokapics (kapusok) 2, Tönnesen 2, Martins 2, B. Radivojevics 2, Garciandía, Rosta M. 3, BLONZ 5, Radvánszki. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 8. p.: 7–6. 13. p.: 7–11. 19. p.: 9–16. 23. p.: 10–20. 27. p.: 12–24. 37. p.: 18–27. 42. p.: 20–32. 48. p.: 21–35. 54. p.: 21–38
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. –
Éles József:
– Nem számítottunk másra, a különbség viszont nem igazán elfogadható. Európa egyik legjobb csapatát fogadtuk, és már a bemelegítésnél látszott, hogy elszánt. Örülök, hogy kulcsjátékosaink bírták azt a tempót, amit a Szeged diktált, de a támadójátékunk nem volt megfelelő. Mi már a jövő heti, Eger elleni rangadóra készülünk.
Juan Carlos Pastor: – Mindig felhívom a figyelmet arra, hogy a kilátogató nézők nemcsak a hazaiakra, ránk is kíváncsiak. Épp ezért megfelelő hozzáállást várok a bajnokságban mindenki ellen, hiszen a klubot maximálisan képviselnünk kell.

DABAS KC VSE–CSURGÓI KK 22–25 (10–13)
Dabas, 900
néző. V: Altmár, Horváth M.
DABAS: HOLLÓ 1 – HORVAT 6 (2), Ács T. 2, GARAJSZKI 2, Szöllősi Sz., TÖRÖK 5, Laurinyecz 3. Csere: Szikora (kapus), Váczi M. 1, Győrvári, Zatureczki, Horváth L., Katona 2, Kende. Edző: Tomori Győző
CSURGÓ: TATAI – Gebhardt 1, KRECIC 5, ROTIM 5, MLADEN KRSZMANCSICS 6 (4), Herceg 4, A. Kovacevic 1. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L. 1, BORSOS 1, Tóth Á. 1, Gábor M., Vasvári, Ács P., Kerkovits, Kozina. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 18. p.: 4–7. 25. p.: 8–10. 35. p.: 11–15. 48. p.: 16–20. 56. p.: 20–23
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Tomori Győző:
– Nagyon jó erőkből áll a Csurgó, és most megmutatták, hogy egyre jobban játszanak csapatként is. Örülök, hogy a sok hiányzónk ellenére, több saját nevelésű játékosunkkal is szoros mérkőzést tudtunk játszani.
Baranyai Norbert: – Nekünk minden mérkőzés kiemelten fontos a felzárkózás miatt, így nagyon örülök a két pontnak. A védekezésünk végig jól működött, és elöl a kritikus pillanatokban mindig volt valaki, aki jó döntés hozott.

SBS-EGER–SPORT36-KOMLÓ 30–30 (13–14)
Eger, 650
néző. V: Bóna, Földesi.
EGER: BALOGH T. – Lezák 3, Eszteki 4, Gavidia, KISS G., Machác 4, Tóth R. Csere: BERNATONIS 6, Molnár B. 2, Pulay 5 (3), Száva 1, Lakosy 3, Kovács M. 2. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Pásztor I. – Urbán 1, Zobec, MELNYICSUK 5 (2), Jóga 1, JERKOVIC 7, Orbán 3. Csere: Granic (kapus), Szöllősi O. 1, Radic, SZUNAJKO F. 7, Takács B. 3, Grünfelder 1, Vaskó 1. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 5–5. 18. p.: 7–7. 24. p.: 9–10. 36. p.: 16–18. 42. p.: 20–20. 48. p.: 24–22. 54. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Tóth Edmond:
– Szívünket-lelkünket kitettük a pályára, de a szerencse továbbra sem állt mellénk. Tét alatt sokkal nehezebb játszani. Akkor lesz igazán értéke ennek a pontnak, ha a következő meccset meg tudjuk nyerni.
Kilvinger Bálint: – Igazságos a döntetlen. Zobec korai kiválása megzavarta a csapatot. Hullámzó volt a játék, túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy sikerrel vegyük a mérkőzést.

1. Szeged 20 19 1 721–504 +217 39
2. Veszprém 19 17 2 675–492 +183 36
3. Balatonfüred 19 13 2 4 592–524 +68 28
4. FTC 19 11 8 598–566 +32 22
5. Budakalász 20 9 3 8 539–579 –40 21
6. Tatabánya 18 9 2 7 505–520 –15 20
7. Komló 19 8 3 8 544–557 –13 19
8. Gyöngyös 19 9 1 9 538–554 –16 19