Férfi kézi NB I: a Balatonfüred nyolc góllal verte a sereghajtót

M. D.M. D.
2022.03.04. 19:39
Szmetán Máté (jobbra) volt a fürediek legjobbja a Kecskemét ellen (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Balatonfüred 33–25-re legyőzte hazai környezetben a sereghajtó Kecskemétet a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A Balaton-parti együttes sorozatban negyedszer nyert a bajnokságban, így magabiztosan őrzi harmadik helyét a tabellán. Szmetán Máté nyolc góllal járult hozzá a hazaiak sikeréhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 33–25 (14–11)
Balatonfüred, 500
néző. V: Asztalos, Szalay.
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 4, Malinovic 4, Németh B. 1, TOPIC 4, SZMETÁN M. 8 (1), Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), Kemény 2, Dénes, Ág, Szűcs B., BRANDT 3, Draskovics 1, HATÁR 3. Edző: György László
KECSKEMÉT: DEMÉNY – ENAMOTO 4, Országh 2, Szrnka 1, Mazák L., Sipeki 3, SIMON B. 4. Csere: Szél (kapus), Hiramoto 2, Horváth A., Csordás 2, Karai 1, Szeverényi, Forgács, VETÉSI 4 (3), Menyhárt 2 (1). Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 4–5. 15. p.: 8–6. 22. p.: 11–8. 27. p.: 13–10. 36. p.: 18–11. 42. p.: 22–14. 47. p.: 24–17. 53. p.: 28–19. 58. p.: 31–24
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
György László:
– Szépen, fokozatosan növeltük előnyünket, így végül mindenkinek játéklehetőséget tudtunk biztosítani. Fiataljaink éltek is ezzel, jól játszottak, és ez nagyon fontos a jövőre nézve.
Bencze József: – A Füred jobban akarta a győzelmet. Sajnos nem tudtuk felőrölni a hazaiak védekezését, sima vereséget szenvedtünk.

1. Szeged 17 16 1 610–426 +184 33
2. Veszprém 16 15 1 571–407 +164 31
3. Balatonfüred 17 12 1 4 532–473 +59 25
4. FTC 16 10 6 499–470 +29 20
5. Budakalász 17 8 2 7 453–490 –37 18
6. Komló 16 7 2 7 449–464 –15 16
7. Tatabánya 16 7 2 7 438–463 –25 16
8. Gyöngyös 16 7 1 8 455–464 –9 15