Férfi kézi NB I: tízgólos szegedi siker Komlón

2022.03.13. 14:50
Radivojevics 11 gólt szerzett a Komló ellen (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)
A címvédő Pick Szeged 38–28-ra győzött a Komló otthonában a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján – számolt be az MTI.

A vendégek szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevics mind a 11 lövését gólra váltotta, ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A válogatott kapus Mikler Roland 48 százalékos hatékonysággal védett (23/11) – emelte ki az események közül a Magyar Távirati Iroda.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SPORT36-KOMLÓ–PICK SZEGED 28–38 (12–19)
Komló, 700 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
KOMLÓ:
PÁSZTOR IMRE – Urbán 2, ZOBEC 6, Takács Bence 4, Jóga 1, JERKOVIC 5, Orbán B. 2. Csere: Szilágyi B. (kapus), Begovácz 1, Szöllősi O., Radic 1, Vaskó, Grünfelder 2, SUNAJKO F. 3, Szkokán, Hoffmann 1. Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: MIKLER R. – Bombac 3, Tönnesen 1, M. GABER 7, Henigman, Martins 1, BLONZ 4. Csere: Alilovic (kapus), B. RADIVOJEVICS 11 (3), GARCIANDIA 5, Sostaric, ROSTA M. 5, Frimmel 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az ererdmény alakulása. 4. perc: 2–2. 12. p.: 4–7. 21. p.: 8–14. 27. p.: 10–17. 32. p.: 13–20. 40. p.: 16–26. 51. p.: 24–32. 57. p.: 27–37.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/–, ill. 3/3
Kilvinger Bálint:
– Jó csapat volt az ellenfelünk, de ez nem újdonság. Ennek ellenére egyes időszakokban képesek voltunk felnőni a feladathoz. Erőnlétben azonban nem voltunk azonos súlycsoportban.
Juan Carlos Pastor: – Kissé hiányos kerettel érkeztünk, sok gonddal küzdünk. Éppen ezért elégedett lehetek a mutatott játékkal. Mindenki tízesre teljesített aki ma szerepet kapott nálunk. Olyan dolgokat is kipróbálhattunk, amiket korábban nem igazán gyakoroltunk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–DABAS KC VSE 32–26 (16–14)
Tatabánya, 1420
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
TATABÁNYA:
WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 1, BALOGH ZS. 6 (3), Stojnic 1, URBAN 3, Zdolik, Fekete D. 3. Csere: Bartucz (kapus), Fotache, JUHÁSZ Á. 9, Usal, ANCSIN G. 5, Sunajko S. 4. Edző: Dragan Djukics
DABAS
: PALLAG – Z. Horvat 1, Ács T. 3, Garajszki, Szöllősi Sz. 2, Török Á. 2, Laurinyecz 3. Csere: Holló (kapus), TARABOCHIA 5, Katona A. 2, HORVÁTH L. 5, Váczi 1, Kende 2, Hutvágner, Győrvári. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása:
4. perc: 3–3. 12. p.: 5–7. 16. p.: 10–8. 25. p.: 13–9. 28. p.: 14–13. 38. p.: 17–19. 48. p.: 25–20. 55. p.: 28–25.
Kiállítások:
4, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/0
Dragan Djukics:
– Nagyon jól felkészült belőlünk a Dabas, de számítottunk erre. Sok a sérültünk, ezért az elmúlt hét szenvedés volt nekünk. Az első félidőben nem tudtuk kihasználni, hogy a kapusunk remekül védett. A szünet után viszont a vendégek kapusa jeleskedett, ám végül megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
Tomori Győző: – Esélyeshez méltóan nyerte meg a Tatabánya mérkőzést. Arra azonban büszke vagyok, hogy egy európai kupacsapat ellen negyven-negyvenkét percig tartottuk a lépést. Morálisan végig rendben voltunk, pedig nekünk is sok a hiányzónk.

1. Szeged 19 18 1 679–481 +198 37
2. Veszprém 18 17 1 644–461 +183 35
3. Balatonfüred 18 13 1 4 561–493 +68 27
4. FTC 18 11 7 569–536 +33 22
5. Tatabánya 18 9 2 7 505–520 –15 20
6. Budakalász 19 8 3 8 509–550 –41 19
7. Komló 18 8 2 8 514–527 –13 18
8. Gyöngyös 18 8 1 9 509–529 –20 17