Férfi kézi NB I: a Szeged kiütötte a Budakalászt

V. Á.V. Á.
2021.09.04. 18:28
Mario Sostaric 5 góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A Pick Szeged 38–23-ra legyőzte a Budakalászt a férfi kézilabda NB I 25. fordulójából előrehozott mérkőzésen.

A Budakalász szerzett vezetést, ezt követően sorozatban négy gólt lőtt a bajnoki címvédő Szeged. A félidőben már 10 találattal vezettek a Tisza-partiak. A második felvonásban tovább nőtt a különbség, végül 38–23-ra győztek a vendégek.

Ezzel a Szeged a második előrehozott NB I-es találkozóját is megnyerte, ezt megelőzően a Kecskemétet ütötte ki.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

BUDAKALÁSZ KZRT–PICK SZEGED 23–38 (11–21)
Budakalász, 300 néző. V: Sándor L., Szikszay
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. – Varjú 2, I. Perisics 4 (1), Schmid 4 (2), Mihalin 1, Juric-Grgic, Holpert 1
Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov 2, FÓRIZS 3, Maracskó, KISS B. 3 (1), Kovács D. 1, Dávid, Vrhovina 1, Sinkovits 1
Edző: Csoknyai István
SZEGED: MIKLER R. – SOSTARIC 5 (2), Garciandía 2, Gaber 2, Bánhidi 1, FRIMMEL 4, M. MARTINS 5
Csere: ALILOVIC (kapus) – Tönnesen 2, Henigman 2, B. Radivojevics 2 (1), Ludmán, BOMBAC 5, Ifj. Rosta M. 4, Hegedűs P. 1, Blonz 3
Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–6. 13. perc: 6–12. 23. p.: 8–19. 33. p.: 13–22. 40. p.: 16–26. 47. p.: 18–32. 55. p.: 20–37
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Csoknyai István: – Az első húsz percben erődemonstrációt tartott a Szeged, miközben mi körülményesen játszottunk. Megpróbáltuk ugyan lassítani a tempót, de nem sikerült és a védekezésünk sem volt jó. A fiataljainkat viszont meg kell dicsérnem, mert bátrak voltak. Örülök, hogy nyitott védekezés ellen is tudtunk gyakorolni.
Juan Carlos Pastor: – Olyan rendszerben játszottunk, amit korábban még nem nagyon gyakoroltunk. Ennek egyik oka, hogy voltak hiányzóink. Jól kezdtünk, a hatékony védekezésünknek köszönhetően gyors gólokat lőttünk és egyre nagyobb különbséget tudtunk kialakítani a szünetig. A második félidőben is jól kézilabdáztunk, örülök, hogy lehetőséget adhattam a fiataljainknak.