Férfi kézi NB I: a Szeged könnyedén nyert az FTC vendégeként

V. J.V. J.
2021.10.02. 18:40
Idegenben nyert a Szeged (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Három mérkőzést rendeznek szombaton férfi kézilabda NB I-ben: az első találkozókon a Pick Szeged az FTC-t, a Komló pedig döntetlent játszott a Gyöngyössel. Az Eger a hajrában fordított a Csurgó ellen.

A Pick Szeged magabiztos játékkal nyert Budapesten az FTC otthonában: a lövéseik kétharmadát gólra váltó vendégek már az első félidőben nagy előnyre tettek szert, majd végül tíz találatos különbséggel zárták le a találkozót. A legeredményesebb játékosok (Ónodi Jánoskúti Máté, ill. Alexandre Blonz) mindkét oldalon 6–6 találatig jutottak.

A Komló vezetett a félidőben a Gyöngyös ellen, végül nem tudta megnyerni a mérkőzést – döntetlennel zárult a két csapat összecsapása.

Az Eger végig szoros mérkőzésen a hajrában tudott felülkerekedni a házigazda Csurgón (33–34). Ez volt az Eger első sikere ebben a kiírásban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SPORT36-KOMLÓHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 27–27 (14–11)
Komló, 600 néző. V: Nagy F., Turóczy.
KOMLÓ:
Granic – Vaskó 1, Szunajko F. 2, TAKÁCS B. 7 (2), Jóga, JERKOVIC 5, ORBÁN B. 4. Csere: Pásztori (kapus), Szöllősi O., VRANAC 4, Grünfelder 1, Szkokán 1, Melnyicsuk 2 (2). Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: TOMICS – Vaszics, HEGEDŰS M. 4, Gerdán, Vilovszki 2, VARSANDÁN M. 4, Duris 2. Csere: Merkovszki (kapus), Hamidovic 4, MARKEZ 7 (4), Ubornyák 3, Nkousa, Urbán, Papp B., Mátyás B. 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 18. p.: 6–7. 39. p.: 16–19. 51. p.: 23–23. Kiállítások: 8, ill. 18 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Kilvinger Bálint: – Jó csapatot fogadtunk, jó mérkőzés is kerekedett belőle. Az első félidő nekünk sikerült jobban, a második a Gyöngyösnek, így igazságosnak érzem a döntetlent.
Konkoly Csaba: – Nagyon kemény és dinamikus kézilabdát láthattak a nézők, Komlón mindig nehéz játszani. Fegyelmezetten és tudatosan tettük a dolgunkat, azt gondolom, reális a pontosztozkodás.

FTC–PICK-SZEGED 26–36 (10–21)
Elek Gyula-aréna, 900
néző. V: Bóna Sz., Földesi.
FTC: Győri – Bujdosó 2 (1), ÓNODI-JÁNOSKÚTI 6 (2), Füzi 3, Andjelics, Nagy Bence 1, Kovacsics 2. Csere: Zernovic (kapus), Debreczeni 2, J. Mikita 1, Pordán 1, Turák, Bognár A., PRAINER 5, Imre B. 2 (1), Bohács 1. Edző: Horváth Attila
SZEGED: MIKLER – Sostaric 2, Tönnesen 4, Bánhidi 2, Bombac 2, MACKOVSEK 5, Frimmel 4 (2). Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, B. Radivojevics 2, IFJ. ROSTA M. 5, Blonz 6, Bodó 2, Garciandía, Martins, Rea 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Horváth Attila: – Nem megfelelő mentalitással jöttünk ki a pályára, kevés volt a fault, támadásban pedig lassúak és bizonytalanok voltunk. A második játékrészben agresszívabb lett a védekezés, így szellemesebb a támadás, akkorjó volt a hozzállásunk.
Juan Carlos Pastor: – Tudtuk, hogy nehéz lesz itt kézilabdázni, ellenfelünk nagyon jól játszott a Veszprém ellen is. Az első félidőben viszont nagyon jól teljesítettünk, jó védekezés mögött jó kapusteljesítményt láthattunk, és ebből tudtuk a támadásainkat építeni. A második játékrészben már próbáltam mindenkinek játéklehetőséget adni.

CSURGÓI KK–SBS-EGER 33–34 (18–17)
Csurgó, 550
néző. V: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt 3, Schäffer 3, MLADEN KRSZMANCSICS 10 (6), Rotim 2, Herceg 4, Kerkovits 2. Csere: Füstös Á. (kapus), Tóth Á. 1, Krecic 1, Vasvári, SZEITL E. 5, Juhász K., Gábor M. 1, Borsos, A. Kovacevic 1. Edző: Mariano Ortega
EGER: BALOGH T 1. – Lezák 2 (1), Tóth R. 7 (4), Machác 4, Kovács M. 1, KISS G., Bernatonis 4. Csere: Seprős (kapus), Lakosy 1, Szepesi N. 2, Tóvizi T. 2, Száva 1, Holdosi 3, PULAY 6. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–6. 19. p.: 11–10. 25. p.: 15–12. 28. p.: 17–16. 35. p.: 19–19. 41. p.: 23–22. 48. p.: 27–27. 52. p.: 30–30. 55. p.: 32–33. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 6/5
Mariano Ortega: – Az első félidő a várakozásaink szerint alakult, de az Eger végig tartotta a lépést, és nem engedte, hogy nagyobb különbség alakuljon ki. Jó volt a támadójátékunk, de a második félidőben nem hoztuk védekezésben azt amit kellett volna. A hajrában hibáztunk két-három alkalommal és ezt már nem bírta el a csapat, az egriek pedig ezeket a hibákat kihasználva megszerezték a győzelmet.
Tóth Edmond: – Történelmi győzelem volt a mai, hiszen eddig soha nem sikerült győznünk. Ma annyira akart a csapatom, hogy nagyon sajnáltam volna ha nem sikerül kiharcolnunk a győzelmet. A kritikus pillanatokban Balogh Tibor tartotta bennünk a lelket és ez nagy segítség volt. Nagyon örülök, hogy sikerült megszereznünk az első pontjainkat, erre nagy szükségünk volt. Az külön öröm, hogy ilyen kiváló csapat ellen sikerült ezt megtennünk.

1. Szeged 6 6 229–140 +89 12
2. Veszprém 3 3 103–72 +31 6
3. Balatonfüred 3 2 1 81–70 +11 5
4. Gyöngyös 4 2 1 1 107–98 +9 5
5. Veszprémi KKFT 3 2 1 91–87 +4 4
6. Tatabánya 4 2 2 105–116 –11 4
7. NEKA 4 2 2 102–117 –15 4
8. Budakalász 5 1 2 2 118–135 –17 4