Férfi kézilabda NB I: győzelemmel rajtolt a Veszprém

B. A.B. A.
2021.08.31. 20:01
A vendégek csak az első félidőben tudták tartani a lépést az ezüstérmessel (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A SEHA-liga pénteken rajtoló négyes döntőjére készülő Telekom Veszprém 39–24-re legyőzte a Komlót a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A vendégek csak az első félidőben tudták tartani a lépést az ezüstérmessel, amely a szünet utáni játékának köszönhetően magabiztos győzelemmel kezdte a bajnokságot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–SPORT36–KOMLÓ 39–24 (19–18)
Veszprém,
800 néző. V: Altmár, Horváth M.
VESZPRÉM: CUPARA 1 – Manaszkov 2, Ligetvári 3, Lékai 4, B. Blagotinsek 1, MAQUEDA 6, DÖRNYEI 6. Csere: Corrales (kapus), A. NILSSON 5, Nenadics 2, Strlek 3, Sipos 1, Lukács 3, Ilic Z. 2. Edző: Momir Ilics
KOMLÓ: GRANICS – TAKÁCS B. 5, Jerkovic 3, Szöllősi O., Jóga 1, Zobec 2, Vaskó 2. Csere: Pásztor (kapus), Vranac 4, Grünfelder 1, Szunajko F. 1, Szkokán, Hoffmann, Melnyicsuk 1 (1), Metcz, ORBÁN 4. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 13. p.: 8–7. 22. p.: 14–11. 29. p.: 17–17. 38 p.: 23–18. 47. p.: 29–21. 54. p.: 36–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/1
Momir Ilics:
– Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az első játékrészben hozzáállásban láttam problémákat, és több technikai hibánk is volt. A másodikban a védekezés és a támadójáték is feljavult, ez az, ami elvárható a csapatunktól. A SEHA-liga négyes döntőjében olyan teljesítményt szeretnénk nyújtani, amilyent a szurkolóink elvárnak tőlünk.
Kilvinger Bálint: – Az első félidőben minden jól sikerült, elsősorban a támadásoknál koncentráltunk jobban, a másodikban viszont kiütközött a két csapat közötti fizikai különbség, és a lövéseink pontatlanokká váltak, így nem tudtuk szorosabbá tenni az eredményt. Örülök, hogy végre tétmérkőzésen mérhettük le, hol tartunk.