Férfi kézi NB I: ismét nyert a Szeged, Komlón kapott ki az FTC

V. J.V. J.
2021.12.11. 19:45
A Pick Szeged 35–26-ra legyőzte a Budakalászt a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Pick Szeged hozta a papírformát a középmezőnybe tartozó Budakalász ellen: a Csongrád-Csanád megyeiek kilenc góllal múlták felül ellenfelüket. A mérkőzés legeredményesebb játékos Bodó Richárd volt, aki tizenhárom próbálkozásából kilencszer talált a kapuba.

Veszprémben nyert a Csurgó (Fotó: Szabó Miklós)

A Kecskemét a Tatabányát, míg a Komló a Ferencvárost verte végig vezetve, egyaránt szoros mérkőzésen, míg a Csurgó hamar elhúzott, majd nyert is a Fejér-B.Á.L. Veszprém vendégeként.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

PICK SZEGED–BUDAKALÁSZ 35–26 (21–16)
Szeged, 1970 néző. V: Rontó, Szanyi.
SZEGED: ALILOVIC – B. Radivojevics 4 (3), Garciandía 4, Gaber 2, ROSTA M. 4, BODÓ 9, BLONZ 5. Csere: Martins 3, TÖNNESEN 4, Mackovsek, Frimmel, Sostaric, Henigman, Hegedűs P. Edző: Juan Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú, I. Perisics 3, Schmid 2, Mikalin 2, Juric-Grgic 3 (1), Holpert. Csere: Váczi D. (kapus), Sinkovits 2, TYISKOV 3, Kiss B. 3, Kovács D. 1, Koncz 4, Maracskó 3, Fórizs, Dávid M.. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 18. p.: 16–9. 24. p.: 19–12. 30. p.: 21–16. 35. p: 23–16. 45. p.: 28–19. 52. p.: 30–24. 57. p.: 33–26. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/3, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor: – Az a legfontosabb, hogy nyertünk és több játékosunkat pihentethettük. Már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de vissza tudott jönni a Budakalász. Örülök, hogy nem sérült meg senki. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
Csoknyai István: – Látszott, hogy fáradtabbak a játékosok, de nagy akarattal és dinamikusan kézilabdáztak. Rosszul kezdtünk, nem éreztük a távolságokat. A szegedi támadók más dimenziót képviselnek, viszont dicséret illeti a védelmünket, mert az olló csak a hajrában nyílt ki.

SPORT36 KOMLÓ–FERENCVÁROSI TC 33–31 (17–15)
Komló, 600 néző. V: Felhő, Öcsi.
KOMLÓ: Pásztor I. – Urbán 2, Zobec 2, MELNYICSUK 5, GRÜNFELDER 3, VRANAC 7, ORBÁN 4. Csere: GRANIC (kapus), Szöllősi O., Takács B. 3 (3), Jerkovic 4, Jóga 2, Sunajko F. 1. Edző: Kilvinger Bálint
FTC: Zernovic – Bujdosó 5, FÜZI 5, Debreczeni 1, J. Mikita, NAGY B. 4, BOHÁCS 6. Csere: Győri K. (kapus), Andjelics, Ónodi-Jánoskúti 2, PRAINER 8 (1), Bognár A., Pordán. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 13. perc: 9–4. 19. p.: 11–10. 37. p.: 22–18. 53. p.: 30–26. 58. p.: 31–30. Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
Kilvinger Bálint: – Nagy fontossággal bírt számunkra ez a találkozó, úgy is álltunk hozzá. Mindenképpen sikerrel szerettük volna zárni az évet, amiért most nagyot küzdöttünk.
Horváth Attila: – Végig futottunk az eredmény után, ennyi hibával nem lehet mérkőzést nyerni. Megijedtünk a lehetőségtől, de megpróbáljuk a későbbiekben ezt kijavítani.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–CSURGÓI KK 25–31 (11–14)
Veszprém, 500 néző. V: Fekete, Tóth D.
VESZPRÉM: Borbély – Tóth P. 5, Kurucz, Bugyáki, Vajda 1, FAZEKAS G. 7, Hári 3 (2). Csere: Miklós G. (kapus), SOMOGYI B. 4, Szmetán P. 1, Éles B. 3 (1), Kristóf M., Seregi 1 (1), Tóth J. Edző: Tombor Csaba
CSURGÓ: TATAI – Gebhardt 3, KRECIC 5, MLADEN KRSZMANCSICS 5, SZEITL E. 2, GÁBOR M. 10, A. Kovacevic 3. Csere: Füstös Á. (kapus) 1, Herceg 2 (1), Schäffer, Borsos, Kozina. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 2–7. 17. p.: 3–10. 26. p.: 7–13. 31. p.: 12–14. 41. p.: 14–22. 46. p.: 15–25. 55. p.: 20–30. 59. p.: 24–31. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Tombor Csaba: – Magunkba kell nézni és meg kell találnunk mielőbb a választ arra, miként lehet ekkora hatalmas differencia a játékunkban két egymást követő mérkőzésen.
Baranyai Norbert: – Sikerült a meccs elején négy-öt góllal elhúzni, ami jó alapot jelentett a folytatásra. A támadójátékunk végig lendületes volt, és a védelmünk is összeállt.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–26 (13–1)
Kecskemét, 500 néző. V: Hargitai, Markó.
KECSKEMÉT: DEMÉNYI – Enomoto 6, Országh 2, Vetési 3, Szrnka 5, Sipeki, Menyhárt 9 (3). Csere: Marczika (kapus), Mazák L. 1, Füstös A., Hiramoto 1, Csordás. Edző: Bencze József
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B. 3, Ancsin 1, Fotache, Stojnic, Zdolik 1, SUNAJKO S. 7 (1). Csere: Bartucz (kapus), Molnár B., Tóth B., Juhász Á. 5, Balogh Zs. 3, Győri M. 4 (1), Usal 2, Bodor. Edző:Dragan Djukics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–2. 9. p.: 4–3. 13. p.: 6–3. 15. p.: 6–5. 20. p.: 9–6. 23. p.: 10–8. 26. p.: 12–8. 29. p.:13–10. 33. p.: 15–13. 37. p.: 16–14. 41. p.: 18–15. 45. p.: 21–17. 50. p.: 22–19. 55. p.: 24–24. 28. p.: 26–26. Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Bencze József: – Nehéz elhinni, de a fiúk megcsinálták. Egy ilyen kis csapat életében ez a győzelem nagy tett. Elhittük, hogy van keresnivalónk. Deményi rengeteg labdát fogott, ami magabiztosságot adott.
Dragan Djukics: – A kecskemétiek szívvel-lélekkel játszottak hatvan percen keresztül, nem engedték ki a kezükből a vezetést. Bár a végén megvolt az esélyünk az egyenlítésre, nem sikerült.