Férfi kézi NB I: győzelemmel folytatta a bajnokságot az FTC

N. T.N. T.
2022.02.04. 19:35
Bujdosó Bendegúz 11 gólt lőtt (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Ferencváros hazai pályán kilenc góllal legyőzte a Fejér-B.Á.L. Veszprémet a férfi kézilabda NB I-ben.

Az Európa-bajnokság miatti szünet után első bajnokiját játszotta a negyedik helyezett FTC, amelynek legutóbb december 11-én volt tétmeccse. A veszprémiek a meccs első háromnegyedében nem hagyták magunkat leszakítani, a Fradi csak az utolsó negyedórában tudta biztossá tenni a sikerét.

A hazaiaknál kiválóan játszottak a magyar válogatottak, Bujdosó Bendegúz 13 lövésből 11 gólt szerzett, míg Nagy Bence nyolc kísérletből elért hét góllal járult hozzá a végül kilencgólos sikerhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
FERENCVÁROS–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 40–31 (20–16)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Bíró, Kiss O.
FTC: Győri K. – BUJDOSÓ 11, J. Mikita 3, Debreczeni, ANDJELICS 4, Prajner 3, Kovacsics 4. Csere: ZERNOVIC (kapus), Pordán, Ónodi-Jánoskúti 4 (3), NAGY BENCE 7, Füzi 4. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM: Borbély – Szmetán P. 1, SZÉLES 8, Bugyáki 1, Vajda 3, Fazekas G. 2, Hári 3. Csere: Miklós G. (kapus), ÉLES B. 8 (3), Tóth J. 1, Kristóf M. 1, Seregi, Somogyi B., Tóth P. 3. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–4. 19. p.: 12–9. 24. p.: 16–11. 38. p.: 25–23. 42. p.: 26–26. 48. p.: 32–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Horváth Attila:
– Hatvan percig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, ez még arra az időszakra is vonatkozik, amikor kiegyenlített a Veszprém, mert utána gyorsan lőttünk ötöt, s végül negyvenet lőve szereztük meg a két pontot.
Tombor Csaba: – Megérdemelten nyert a Fradi, mert néhány játékosa kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Azért bánt ez a különbség, mert ugyan lőttünk harmincegy gólt, de negyvenet eddig az élvonalban csak a Szegedtől kaptunk.

1. Szeged 14 13 1 513–356 +157 27
2. Veszprém 12 11 1 430–305 +125 23
3. Balatonfüred 12 8 1 3 372–328 +44 17
4. FTC 13 8 5 390–372 +18 16
5. Tatabánya 12 5 2 5 323–340 –17 12
6. NEKA 12 6 6 338–363 –25 12
7. Budakalász 13 5 2 6 332–371 –39 12
8. Gyöngyös 12 5 1 6 325–332 –7 11