Férfi kézi NB I: vereséggel avatta fel új csarnokát a Tatabánya

MTI, P. J. /K. T. I.MTI, P. J. /K. T. I.
2022.02.05. 21:08
A Veszprémmel játszotta a csarnokavatót a Tatabánya (Fotó: Dömötör Csaba)
A Tatabánya 34–23-ra kikapott otthon a Telekom Veszprémtől a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján – 6000 néző látta a mérkőzést a hazai együttes vadonatúj csarnokában. A Komló meglepetésre 31–26-ra nyert Balatonfüreden.

A mérkőzés előtt a vadonatúj sportcsarnokban Marosi László, a tatabányai klub elnöke búcsúztatta a sokszoros válogatott Ilyés Ferencet, aki a Grundfos Tatabányánál fejezte be sikeres sportpályafutását. A népszerű „Ilyés Feci” egy Tatabánya-mezt kapott ajándékba, majd nagy taps kíséretében egy búcsúgóllal köszönt el a szurkolóktól.

Az új csarnokban az első gólt a tatabányai Győri Mátyás szerezte, az első büntetőt pedig Gasper Marguc lőhette. Az első kiállítás Bodor Márk nevéhez fűződött, ami persze nem akkora dicsőség, mint a gólszerzés. A mérkőzésen összességében a papírforma érvényesült: a klasszisokat felvonultató veszprémiekkel szemben a hazaiak addig tartották magukat, amíg erővel bírták, ám a második félidő derekától kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség. A meccs vége pedig a veszprémiek jóvoltából gálaelőadássá változott.

A Gyöngyös elleni mérkőzésen a Nemzeti Kézilabda Akadémia csak egyszer, a 12. percben, 7–6-nál vezetett. A hevesiek kapusa, Merkovszki Pál 11 védéssel, Mitar Markez, valamint a szezon végén Tatabányára távozó Ubornyák Dávid pedig egyaránt nyolc góllal járult hozzá a sikerhez.

A Komló meglepetésre 31–26-ra nyert a Balatonfüred otthonában. A vendégek kapusa, Ante Granic 13 védéssel, Melnyicsuk Viktor hat, Urbán Egon és Srecko Jerkovic pedig öt-öt góllal járult hozzá a sikerhez. Csapatuk második alkalommal győzött idegenben a mostani szezonban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM 23–34
(11–16)
Tatabánya, 6000 néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 3, ANCSIN 5, Usal 1, Juhász Á. 3, Győri M. 3 (1), Sunajko S. Csere: Wyszomirski (kapus), Bodor 1, Fotache, Tóth B., Fekete D., Zdolik 1, Urban, Bognár N. 2, BALOGH ZS. 4. Edző: Dragan Djukics
VESZPRÉM: Cupara, NENADICS 5, JAHIJA 7 (2), B. Blagotinsek 1, A. Nilsson 3, Lauge 3, Strlek 2. Csere: Corrales (kapus), GASPER MARGUC 6 (1), MAHÉ 4 (1), Maqueda, Lukács P. 3, Ilic Z. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 11. p.: 4–6. 16. p.: 6–10. 25. p.: 10–13. 34. p.: 11–18. 40. p.: 13–21. 45. p.: 17–23. 48. p.: 17–27. 56. p.: 20–31. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Dragan Djukics: – Boldog vagyok, hogy használatba vehettük az új csarnokot. A veszprémiek védekezésével viszont nem tudtunk mit kezdeni, ebből adódóan sok könnyű gólt kaptunk.
Momir Ilics: – Elismerésem a csapatomnak, de a Tatabánya teljesítménye is tiszteletet érdemel. Komolyan vettük a mérkőzést, pedig két hónap után játszottunk újra, de azért jól teljesítettünk. Gratulálok a Tatabányának az új csarnokához.

BUDAKALÁSZ–SBS-EGER 28–27 (15–12)
Budakalász, 300
néző. V: Bócz, Wiedemann.
BUDAKALÁSZ:
VÁCZI D. – VARJÚ 4, Schmid 1, I. Perisics 3, MIKALIN 5, Juric-Grgic 2 (1), Holpert 1. Csere: DJORDJESZKI (kapus), Dávid M., Maracskó, Tyiskov 1, Fórizs, KISS B. 7 (2), Kovács D., KONCZ 4, Sinkovits. Edző: Csoknyai István
EGER: Balogh T. – Lezák 4, MACHÁC 8, Gavidia, KISS G., BERNATONIS 6, Molnár B. 1. Csere: Seprős (kapus) – Tóvizi T., Kovács M., Szepesi N., Tóth R. 1, Lakosy, Pulay 6 (3), Száva, Szuharev 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–3. 14. p.: 6–7. 22. p.: 11–9. 37. p.: 18–18. 48. p.: 23–20. 58. p.: 26–26. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Csoknyai István: – Nem játszottunk jól, de a sorsdöntő pillanatokban kicsit higgadtabbak voltunk.
Tóth Edmond: – Dicséret illeti a fiúkat, az utolsó támadás a kezünkben volt, pontot tudtunk volna szerezni.

BALATONFÜREDI KSE–SPORT36-KOMLÓ 26–31 (13–19)
Balatonfüred, 600
néző. V: Sándor L., Szikszay.
BALATONFÜRED: Bősz – P. RODRÍGUEZ 7, Németh B., Topic 4, Dénes J., Varga M. 2, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Kemény 1, Szmetán M., Gosztovics 3 (2), Szöllősi B. 4 (1), Ág 2, Malinovic 1, Szűcs B., Brandt. Edző: György László
KOMLÓ: GRANIC – URBÁN 5, ZOBEC 4, MELNYICSUK 6, Jóga 3, JERKOVIC 5, Orbán 1. Csere: Pásztor I. (kapus), Radic, Szöllősi O., Grünfelder 2, Szunajko F. 1, TAKÁCS B. 4 (4), Szkokán, Vranac, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 2–5. 12. p.: 3–8. 18. p.: 7–10. 25. p.: 10–16. 29. p.: 11–18. 36. p.: 15–21. 40. p.: 17–24. 46. p.: 19–26. 52. p.: 21–28. 56. p.: 24–28. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 4/4
György László: – Nagyon rosszul védekeztünk, elöl büntetőket és ziccereket hagytunk ki. Nagyot kell javulnunk minden téren.
Kilvinger Bálint: – Jó kezdésünk megadta az alaphangot, mindvégig fegyelmezetten és kiválóan játszottunk.

CSURGÓI KK–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 25–22
(15–8)
Csurgó, 700 néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ:
TATAI – Gebhardt 4, Krecic 1, Mladen KRSZMANCSICS 5 (4), Szeitl E. 2, Gábor M. 2, A. KOVACEVIC 5. Csere: Füstös Á. (kapus), Tóth Á., Schäffer, Kozina 1, ROTIM 4, Vasvári, Borsos, Herceg 1, Kerkovits, Ács. Edző: Baranyai Norbert
KECSKEMÉT:
DEMÉNYI – Enamoto 3, ORSZÁGH 4, VETÉSI 1 (1), Szrnka 1, Sipeki 2, Horváth A. Csere: Marczika (kapus), Csordás, Simon B., Hiramoto, Szeverényi, Karai, MENYHÁRT 8 (3), Mazák L. 3. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 20. p.: 12–3. 24. p.: 13–4. 28. p.: 14–7. 36. p.: 17–13. 43. p.: 19–16. 50. p.: 21–19. 55. p.: 23–21. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4
Baranyai Norbert: – Az első sorunk majdnem hiba nélkül játszott, azonban a a cseréink nem tudták felvenni a ritmust.
Bencze József: – A mérkőzés első húsz perce döntő volt, később felzárkóztunk, de kritikus helyzetben nem tudtunk élni a lehetőséggel.

NEKA–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 29–35 (15–20)
Balatonboglár, 300
néző. V: Nagy F., Turóczy.
NEKA:
Palasics – Krakovszki Zs. 1, Dely 1, Kovács G. 7 (4), Papp T. 5, Stranigg 4, Sisa 1. Csere: Takács Á. (kapus), Temesvári, Szeitl L. 1, Krakovszki B. 3, Kiss A. 2, Mikita B., Bendicsek, Buri 1, FEKETE D. 3. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS:
A. TOMICS – Vaszics 3, MARKEZ 8 (2), DURIS 2, VILOVSZKI 6, Hamidovic, VARSANDÁN M. 5. Csere: MERKOVSZKI (kapus), GERDÁN, Hegedűs M. 2, UBORNYÁK 8, Gábori 1, Gráf, Gyallai. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 12. p.: 7–6. 15. p.: 7–9. 21. p.: 12–13. 26. p.: 12–17. 31. p.: 16–20. 40. p.: 20–27. 43. p.: 20–30. 49. p.: 25–31. 52. p.: 27–34. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Sótonyi László: – A gyöngyösiek rendkívül rutinos játékosai meg tudták csinálni azt, amiben jók, a mérkőzés nagy részét ellenőrzésük alatt tartották. A védekezéssel abszolút nem vagyok elégedett, a fizikai különbséget nem tudtuk sem a nyitott sem a zárt védelemmel ellensúlyozni.
Konkoly Csaba: – Pszichésen és taktikailag is nagyon készültünk a mérkőzésre. Már a találkozó elején sikerült magunkhoz ragadni a kezdeményezést, magabiztos előnyt szereztünk, amivel jól tudtunk gazdálkodni. A második félidőben igyekeztünk tartani a tempót és a taktikát.

PICK SZEGED–DABASI KC VSE 39–23 (21–11)
Szeged, 1800
néző. V: Kiu G., Kiu T.
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 6 (1), Tönnesen 5, Bombac 2, GABER 6, Bodó 3, Frimmel 4 (1). Csere: ALILOVIC (kapus), Henigman, Rosta M. 5, MARTINS 5, Blonz 3, Mackovsek. Edző: Juan Carlos Pastor
DABAS: Pallag – Ács 2, Z. Horvat 3 (1), Garajszki, Koller 4, SZÖLLŐSI SZ. 4, Laurinyecz 1. Csere: Holló (kapus) 1, Tarabochia 2, Kende 2, Török 2, Horváth L. 2, Váczi M. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 15. p.: 8–4. 20. p.: 13–7. 27. p.: 18–11. 36. p.: 24–14. 43. p.: 30–16. 52. p.: 36–18. 57. p.: 38–22 Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor: – Sok betegünk és sérültünk volt, pénteken tízen edzettünk. A lényeg, hogy jó ritmusban kézilabdáztunk, nem sérült meg senki.
Tomori Győző: – Erős ellenféllel szemben gyakorolhattunk a felkészülésünk végén, az éles bajnokság nekünk a következő héten kezdődik.

1. Szeged 15 14 1 552–379 +173 29
2. Veszprém 13 12 1 464–328 +136 25
3. Balatonfüred 13 8 1 4 398–359 +39 17
4. FTC 13 8 5 390–372 +18 16
5. Budakalász 14 6 2 6 360–398 –38 14
6. Gyöngyös 13 6 1 6 360–361 –1 13
7. Komló 13 5 2 6 359–381 –22 12
8. Tatabánya 13 5 2 6 346–374 –28 12