Fordulatos meccsen döntetlen a Veszprém–Szeged szuperrangadón

NAGY PÉTER (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.11.14. 15:36
A férfi kézilabda NB I szuperrangadóján a Telekom Veszprém a Pick Szegedet fogadta, és óriási küzdelemben döntetlennel ért véget a találkozó. A kiegyenlített első félidő után a másodikban a Veszprém állt közelebb a győzelemhez, de a végén a Szeged feltámadt, és egy pontot sikeresen megkaparintott.
Nagy küzdelemben lett döntetlen a rangadó vége (Fotó: Árvai Károly)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Nagy küzdelemben lett döntetlen a rangadó vége (Fotó: Árvai Károly) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDANB I
8. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–PICK SZEGED 26–26 (15–14)
Veszprém,
5000 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 5 (4), J. OMAR 3, Sipos, Blagotinsek, Lauge 2, STRLEK 5. Csere: CUPARA (kapus), Nenadics 3, Lékai 3, Maqueda 1, Nilsson 2, Ligetvári 2, Mahé. Edző: Momir Ilics
SZEGED: Alilovic – SOSTARIC 5 (1), Tönnesen 1, Bombac 1, Bánhidi 2, Mackovsek 2, FRIMMEL 8 (4). Csere: MIKLER (kapus), Henigman, MARTINS 6, Garciandía 1, ifj. Rosta M., Bodó, Radivojevics, Blonz. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 4–4. 16. p.: 7–9. 22. p.: 11–11. 24. p.: 13–11. 30. p.: 15–14. 36. p.: 18–15. 40. p.: 20–16. 48. p.: 23–23. 58. p.: 26–24.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/5
Momir Ilics:
– Kemény és jó meccset játszottunk a Szegeddel. Nem lehetek elégedett, mert már négy góllal is vezettünk, mégsem sikerült nyernünk. Az első félidőben sok könnyű gólt kaptunk, ahogyan a mérkőzés végén is. Most viszont már előre kell tekintsünk, hiszen fontos meccsek várnak ránk.
Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben inkább mi irányítottunk, leszámítva az utolsó három percet. A szünet után viszont feljavult a Veszprém, szerencsére vissza tudtunk jönni mínusz négyről. Mindkét csapat nyerhetett volna. Mindenképpen pozitívum, hogy magas színvonalú meccset játszottunk egy erős rivális ellen, viszont tudjuk, hogy sok munka vár még ránk a folytatásban.

Volt minden a két együttes 129. rangadóján: pazar megoldások, látványos gólok, vitatott játékvezetői ítéletek, piros lap és számos fordulat.

Kisebb meglepetésre visszatért, s a kezdő sípszótól fontos szerepet kapott a veszprémiek Bukarestben súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedő csapatkapitánya, Rasmus Lauge, aki ezúttal is űzte-hajtotta, irányította a többieket, habár néhány megmozdulásán azért még látszott, hogy idő kell, amíg visszanyeri a formáját. Petar Nenadicséra viszont nem lehet panasz, s jóllehet a szegediek leginkább az ő játékára készültek, mégis viszonylag nagy szabadságot kapott az elején.

A túloldalon ellenben a Sipos Adrián, Ligetvári Patrik védőkettős levegőhöz jutni sem hagyta Bánhidi Bencét, így a beálló- helyett inkább szélsőjátékára összpontosított a Tisza-parti alakulat. A megfontolt, jól felépített támadás-szövögetést megtörve a gyors Sebastian Frimmel és Mario Sostaric biztosan értékesítette ziccereit, utóbbi főleg a heteseit, noha később pont ezen múlt a szegediek sikere…

Az iramra egyébként nem lehetett panasz, hibák azonban akadtak itt is, ott is, és ugyan eleinte nem volt durva meccs, néhány szabálytalanságot követően mégis többször kellett berohannia az orvosi személyzetnek. A hazaiak horvát balszélsőjét, Manuel Strleket momentán saját csapattársa, a kapujából kirohanó Rodrigo Corrales tarolta le csúnyán, és bár néhány percbe beletelt, míg talpra tudták állítani, később tudta folytatni a játékot.

Ez a jelenet mintha megzavarta volna az Építőket, Sostaric és Frimmel pedig kapott az alkalmon és a 16. percben kettőt tett közé (7–9). Tovább viszont nem tudta növelni előnyét Juan Carlos Pastor alakulata, mivel egyrészt megérkezett a bakonyiaknál Andreas Nilsson, másrészt vele együtt Ligetvári lövőkedve is megjött.

A vendégek első számú irányítója, Dean Bombac ezúttal haloványabb napot fogott ki, ezért a félidő hajrájában Miguel Martins vette kezébe a karmesteri pálcát. A portugál első kísérlete még nem sikerült, ám a folytatásban többször átlendítette a holtponton a csapatát. A csongrádiak védekezőspecialistája, Nik Henigman még a szünet előtt gondoskodott arról, hogy ezúttal is legyen piros lap a rangadón: rövid videózás után kiderült, a szlovén jól arcon csapta Lékai Mátét.

Az első játékrészt lezáró dudaszóig örült rohanás kezdődött, amelyből végül a Veszprém jött ki jobban: előbb Bodó Richárd labdavesztéséből az idény végén a francia Nantes-ba távozó Jorge Maqueda, majd Strlek lőtt Alilovic kapujába (15–14).

Blagotinsek próbálkozik lövéssel, balra a később kiállított Henigman figyeli (Fotó: Árvai Károly)

A házigazdák lendülete a fordulás után is megmaradt, miközben Bánhidi első találatára egészen a 38. percig kellett várni. A nagy kedvvel kézilabdázó Lékai a pálya minden szegletén feltűnt, az Építők pedig állandósítani tudta három-négy gólos előnyét, így Pastor időkérése a legjobbkor jött.

Ennek ellenére az utolsó negyedórának még mindig mínusz háromról futott neki a Szeged, ráadásul a Bánhidit helyettesítő Rosta Miklóst még (túl szigorúan) ki is állították két percre, mégsem tört meg, Martins egyéni akciójából egyenlített (23–23).

A véghajrá aztán rendkívül nagy izgalmakat hozott: Frimmel után ugyanis Sostaric, majd Bogdan Radivojevics hétméteresét is védte Vladimir Cupara, miközben Gasper Marguc is rontott a túloldalon, ám két perccel a vége előtt Nilsson lőtt a hálóba, és ekkor bizony sokan elkönyvelték a veszprémiek győzelmét (26–24).

Csakhogy Lauge piros lapot érően kitekerte Bánhidi kezét, Frimmel pedig ezúttal nem hibázta el büntetőjét, így minden azon múlott, hogy Mikler Roland megfogja-e Nilsson tiszta ziccerét. Megfogta, sőt, az ellentámadásból Martins kipókhálózta a jobb felsőt, így a Pick Szegednek már csak védekeznie kellett. Sikerült, s a 26–26azt jelenti, hogy továbbra is marad az élen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, döntetlen a rangadó végeredménye. 26–26

60. perc: Nem sikerült felérni a kapu elé, Nenadics távolról dobta el, de ez nem okozott gondot Miklernek.

60. perc: 12 másodperc van hátra...

60. perc: Veszprémi időkérés.

60. perc: EGYENLŐ! Martins maradt egyedül, betört, és a jobb felsőbe lőtt. 26–26

60. perc: Lékai óriási passzából Nilsson dobhatott ziccert, de Mikler kivédte!

59. perc: A hetest Frimmel a jobb alsóba dobta. 26–25

59. perc: Bombac passzából Bánhidi fordult be, a kezét csúnyán kifacsarta Lauge. A hetes biztos, de videóznak. Piros Laugénak.

58. perc: Jahja passzából Nilsson befordult, és a bal alsóba lőtt. 26–24

58. perc: Lépéshibát fújtak Jahjánál, Bombac gyorsan indult, betört, hetest érően állította meg Lauge. A hetest Sostaric kihagyta. Cupara kivédte!

57. perc: Passzívig játszott a Szeged, és nem tudott még lövésig sem jutni.

56. perc: Szegedi időkérés.

56. perc: Óriási küzdelem zajlik a pályán, támad a Szeged, védekezik a Veszprém.

54. perc: Elvették a labdát a bírók a vendégektől, Lauge megint majdnem hetest harcolt ki, de a bírók most megkegyelmeztek a Szegednek. Aztán néhány másodperccel később már befújták a hetest a Lékai ellen elkövetett szabálytalanságért. A hetest Marguc a kapufára lőtte!

54. perc: Bánhidi ezúttal hetest hozott össze a hazaiaknak, Gasper Marguc ezt is belőtte. 25–24

53. perc: Bánhidi két embert is elvitt a lövősávból, Martins pedig a jobb felsőbe küldte a labdát. 24–24

52. perc: Mackovsek próbálkozott egy átlövéssel, de Cupara védett. A másik oldalon Nilsson lövését hárította az arcával Mikler.

51. perc: Martins eladta a labdát, Pastor úgy vélte, hogy kétszer indult Sipos, de ez nem hatotta meg a bírókat. Folytatódott a hazai akció, de nem sokáig, mertMaqueda elvesztette a labdát.

50. perc: Lauge ugrott fel a védőfalra, mert belül álltak a szegedi védők. Ez hetes. A hetest Marguc a bal felsőbe pattintotta. 24–23

50. perc: Maqueda betörését csak két percet érően tudta megállítani Frimmel.

49. perc: Ligetvári lövését védte nem túl nehezen Mikler, majd a másik oldalon Tönnesen lövését spárgázta ki Cupara.

49. perc: Veszprémi időkérés.

48. perc: Passzívig játszott a Veszprém, majd Lékai lövését blokkolták. A másik oldalon Martins egyéni akció végén egyenlített. 23–23

47. perc: Maqueda nagyon magasra felugorva lőtt fölé, a másik oldalon Nilsson hozott össze egy hetest, és egyben mehetett is pihenni két percre. A hetest Sostaric a kapu közepébe pattintotta. 23–22

46. perc: Kapaszkodik a Szeged, most éppen Mackovsek nagy góljával újra csak kettő közte. 23–21

46. perc: Ez már nem maradt hazai válasz nélkül, mert Jahja kegyetlenül bevágta. 23–20

45. perc: Ezt aztán kihasználta a Szeged, mert Martins talpról óriási gólt lőtt. 22–20

44. perc: Strlek maradt szabadon nagy helyzetben, de a lövése a lécről jött ki.

44. perc: Garciandía labdát lopott, indította Frimmelt, aki a léc alá vágta a ziccert. 22–19

43. perc: Rosta csinálta magának helyet, majd lőtt gólt. Videóznak, hátha egy könyökös volt az a helycsinálás. A gól nem érvényes, sőt Rostát kiküldték két percre.

43. perc: Megint Jahja és Lékai összjátéka után a magyar válogatott játékosa lőtt gólt. 22–18

42. perc: Eladta a labdát a Veszprém, gyorsan indult Frimmel, Cupara kiszaladt a kapujából, de az osztrák belőtte. 21–18

41. perc: Bombac lövését blokkolta Sipos, de maradt a labda a Szegednél. Radivojevics tanácstalanságában egészen éles szögből vállalta el, nem is ment be.

40. perc: Gyorsan sikerült is gólt szerezni Bánhidi révén, de a másik oldalon Strlek gyönyörű csavarása a bal alsóba jutott. 21–17

40. perc: Szegedi időkérés.

39. perc: Bánhidinál fújtak szabálytalan elzárást, jöhetett a Veszprém a négygólos előnyért. Ez meg is született, mert Marguc a hatosról a bal alsóba lőtt. 20–16

38. perc: Jahja játszott össze Lékaival, aki a hatosról a bal alsóba lőtt. 19–16

38. perc: Megtört a jég, Bánhidi két emberrel a nyakán lőtt laposan a kapuba. 18–16

37. perc: Beragadt a Szeged eddig, de most szerencséje volt, mert Blagotinsek szabálytalan zárása miatt nem ért Lauge gólja.

36. perc: Bánhidit Sipos nem tudta szabályosan megállítani, két perc és hetes. A hetest Radivojevics kapufára lőtte!

36. perc: Garciandía lövése a blokkról pattant ki, jöhetett a Veszprém. Nenadicshát mögötti passzából Strlek lőtt a rövid sarokba. 18–15

35. perc: Blagotinsek fordult be, csak belül védekezés árán akadályozták meg, hogy gólt szerezzen. Hetes. A hetest Marguc a kapuba pattintotta. 17–15

34. perc: Bombac siklott át a védőfalon, nem tudták megállítani, így aztán estében a kapuba lőtt. 16–15

33. perc: Dadogott a labda a veszprémi kezekben, végül amikor már úgy tűnt, nem lesz a támadásból semmi, Nenadics talpról irgalmatlanul bevágta a bal felsőbe. 16–14

32. perc: A Szeged sem tudott sokáig helyzetbe kerülni, végül Garciandía lövését Cupara védte.

31. perc:Passzívig játszott a Veszprém, és a második félidőre beálló Mikler védte Nenadics lövését.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, szoros a meccs, vezet a Veszprém. 15–14

30. perc: Újabb fordulat! Most Strlek lopott labdát a szegediektől, végigfutott a pályán, és a jobb alsóba lőtt. 15–14

29. perc: Őrült rohanás kezdődött, Lékai eladott egy labdát, Bodó indult, Marguc lerántotta, de megúszta a kétpercest. Utána Bodó lőtt a blokkba, a kipattanóból pedig Maqueda indulhatott, és belőtte a ziccert. 14–14

28. perc: Újabb elrontott támadást figyelhetett a hazai közönség, majd azt, hogy Bodó lövését Corrales védte.

28. perc: Martinsot lökték, de így is ellőtte, a labda pedig Corrales kezéről pattant a kapuba. 13–14

27. perc: Ligetvári hatalmas lövése a kapufáról pattant ki az oldalvonalon túlra, jöhetett a Szeged, és ha már így alakult, eldaták a labdát, viszont Marguc nem tudta bedobni az üres kapuba a labdát a saját térfeléről...

26. perc: Garciandía pusztító erejű távoli bombája a jobb felsőben kötött ki. 13–13

26. perc: Marguc kapott labdát a jobb szélen, tiszta ziccerben lőhetett, Alilovic viszont védte a labdát.

25. perc: A videózás kiderítette, hogy Henigman keze rossz helyen járt, pirosat kapott a szegedi.

25. perc: Lékai húzott el Henigman mellett, aki talán eltalálta a magyar játékos arcát. Videózás.

25. perc: Martins indult meg, tolták, taszigálták jobbra, de így is elvállalta, és éles szögből a léc alá lőtt. 13–12

24. perc: Lékai megint visszatette Ligetvárinak, aki jó tíz méterről lőtt gólt a kapu közepébe. 13–11

24. perc: Jött Martins a Szegedben, mindjárt meg is próbált egy alulról eleresztett lövést, de a kaput nem találta el.

23. perc: Szegedi időkérés.

23. perc: Bombacnál fújtak belemenést jogosan, majd a gyors veszprémi támadást Strlek gólja zárta le. 12–11

22. perc: Garciandía lövését védte Corrales, gyorsan indult a Veszprém, de a szegediek megállították a támadást. Jöhetett a labdajáratás, majd Lékai passzából Ligetvári lőtt a bal alsóba. 11–11

21. perc: Mackovsek rosszul passzolt, Lékai indult, és a bal alsóba lőtt. 10–11

20. perc: Ligetvári lövését védte Alilovic, de maradt a labda a Veszprémnél. Passzívig játszottak a hazaiak, Lékai rosszul passzolt.

19. perc: Nenadics elöl ragadt, így plusz két emberrel jöhetett a Szeged, Frimmel szabadon maradt, és irgalmatlanul kilőtte a jobb felsőt. 9–11

18. perc: Ezúttal Frimmel maradt egyedül a szélen, és könnyen bevágta a kapu bal oldalába a labdát. 9–10

18. perc: A hetes kimaradt, így aztán egyenlített a Veszprém, méghozzá a nemrég beállt Nilsson révén. 9–9

18. perc: Gyorsan indult a középkezdés után a Szeged, Bánhidit birkózták le egy hetesért és egy kétpercesért. A hetest Frimmel lőtte, Cupara viszont védte!

17. perc: Strlek maradt egyedül a bal oldalon, úgy tűnik, már rendbe jött, mert belőtte a helyzetét. 8–9

17. perc: Időt kért a Veszprém.

16. perc: Belemenés a Veszprémnél, és csak azért nem lett három gól a Szeged előnye, mert Mackovsek ziccerét nagy bravúrral védte Corrales.

16. perc: Lauge remek passza kiperdült Blagotinsek kezéből, Sostaric indult, mint a gyalogkakukk, kapta a labdát, és bedobta. 7–9

14. perc: Nem találta a rést a veszprémi védőfalon a Szeged, Bombac kereste a passzlehetőséget, majd megtalálta Mackovseket, a szlovén lövését viszont védte Corrales. Maradt a labda a Szegednél, mert a labda az oldalvonalon kívül ment ki. Bánhidi nagy passzt kapott Bombactól, és csak hetest érően tudták megállítani. A hetest Frimmel ezúttal is bedobta, most éppen Cuparának. 7–8

13. perc: Lauge pillanatok alatt egyenlített, mert Tönnesent becsapva betört a védőfalba, és úgy lőtt a jobb felsőbe. 7–7

13. perc:Hej, Tönnesen hogy bevágta! Gyötörték-húzták, de így is bedobta. 6–7

12. perc: Blagotinsek akart lövéshez jutni Lauge passza után, végül nem ment be a próbálkozás, de egy hetest megért a dolog. A hetest Marguc a jobb alsóba küldte. 6–6

11. perc: Jól védekezett a Szeged, a hazaiak eladták a labdát. Sostaric mardt egyedül a jobb szélen, és óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 5–6

11. perc: Nagyon türelmesen játszott a Veszprém, de Lauge lövése elszállt a kapu mellett. Gyorsan indított Alilovic, de a kapujából kiszaladó Corrales saját játékostársával, Strlekkel ütközött. Ápolni kellett a veszprémi szélsőt. Reméljük, a sérülése nem súlyos, bordatájon fáj neki.

10. perc: A hetest Frimmel a bal alsóba lőtte. 5–5

9. perc: Sipos rántotta le Mackovseket, bár a közönség belemenést reklamált. Maradt a labda a Szegednél, Bombac betörése csak szabadot ért. Mackovsek ellőtte, Sipos blokkolta. Még támadhatott a Szeged, Bánhidi beforgatta Jahját, és hetest harcolt ki.

8. perc: Jahja emelkedett fel a szaggatottról, és bebombázta a kapu bal oldalába. 5–4

7. perc: Heteshez jutott a Szeged, amelyet Bombac harcolt ki Sipos ellenében. A hetest Frimmel biztos kézzel belőtte. 4–4

7. perc: Tönnesen célozta meg a kapu bal oldalát, de Corrales védett, az ellentámadásból Jahja kegyetlenül bevágta. 4–3

6. perc: Nem találta a lövőhelyzetet a Veszprém, Lauge sem jó helyről lőtte el, nem is okozott gondot a védés Alilovicnak.

5. perc: És máris egyenlő, mert egy rossz veszprémi lövés után Sostaric iramodott meg, és a léc alá vágta a ziccert. 3–3

4. perc: Szinte azonnal góllal válaszolt a Szeged, Sostaric maradt egyedül a jobb szélen, és nem hibázott. 3–2

4. perc: Lauge indult be, mint a villám, nem tudták megállítani, bevágta. 3–1

3. perc: Bombac remek passzából Bánhidi fordult be, megcsinálta a helyzetet, de Corrales lábát találta el.

3. perc: Sokáig támadott a Vesztprém, majd Nenadics 7 méterről irgalmatlan erővel lőtt a bal felsőbe. A labda szinte le sem akart esni. 2–1

2. perc: Gyors gólváltás. Előbb Nenadics lőtt átlövésgólt, majd nem sokkal később Mackovsek bombázott a kapuba. 1–1

1. perc: Az első támadás joga a Szegedé volt, sokáig passzolgattak, de végül egy rossz passz meghiúsította a vendégek reményeit.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém piros-feketében, a Szeged fehér-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A szegediek részérőlMikler Rolandnaksoha nem kellett elmagyarázni, mit is jelent itthon egy Veszprém–Szeged összecsapás.

„Ami nekem először beugrik, az A Derbi. Ha nem játszottam volna egyik csapatban sem, akkor is tudnám, hogy miről szól. De magyarként úgy, hogy mind a két helyen szerepeltem már,pontosan tudom, hogy ez az a mérkőzés, amelyet az idényben meg kell nyerni, akárhányszor is játszunk egymás ellen.Tudom azt, hogy mind a két csapat így áll neki, és ez a feladat.”

Borut Mackovsekszintén szerepelt korábban veszprémi színekben.

„Boldog vagyok, hogy a derbi miatt visszatérhetek Veszprémbe, mert remek éveket töltöttem ott el, az a két szezon különleges része az életemnek.Imádom a Veszprém szurkolóit, és szerintem ez kölcsönös.Szóval jó lesz visszatérni, de most a Szeged játékosa vagyok, nagyon jól érzem itt magam, és mindent meg fogok tenni azért, hogy győzzünk.″

Juan Carlos Pastorvezetőedző szerint nem is kérdés: a legemlékezetesebb derbik számára azok, amelyeket megnyertek – például a legutóbbi bajnoki döntő.

Veszprémi részrőlMomir Ilicsvezetőedző mellettPetar Nenadics és Lékai Mátébeszélt a derbiről.Nenadicsnak a teltház és az óriási feszültség jut először róla eszébe,Lékainak azok a meccsek a legemlékezetesebbek, amelyeket a bajnoki serlegért játszottak, s végül a Veszprém emelhette a magasba.

Ilicseddig csak játékosként tapasztalta meg a derbik feszültséggel teli hangulatát, most viszont ez vezetőedzőként is megadatik neki.

„Előnyt jelenthet-e Juan Carlos Pastor számára, hogy évtizedek óta igen magas szinten edzősködik, és már nyolcadik éve irányítja a Pick Szegedet? Persze, a tapasztalat mindig előny.De úgy gondolom, nekem meg az válhat az előnyömre, hogy ő nem ismer engem edzőként. Meg tudom-e lepni valamivel? Nem tudom. Majd vasárnap meglátjuk!”– mondta nevetve.

A Veszprém és a Szeged versengése az NB I-ben
TELEKOM VESZPRÉMPICK SZEGED
26x bajnok4x bajnok
11x ezüstérmes18x ezüstérmes
2x bronzérmes11x bronzérmes
A rangadó számokban:128 mérkőzés, 85 veszprémi győzelem, 8 döntetlen, 35 szegedi győzelem
Veszprémi gólok:3616,szegedi gólok:3219
Legnagyobb különbségű veszprémi győzelem:40–17 (2010)
Legnagyobb különbségű szegedi győzelem:32–27 (2018)