Férfi kézi NB I: ötgólos FTC-siker a Gyöngyös ellen

CS. M.CS. M.
2022.02.25. 19:37
A Ferencváros 33–28-ra legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A tabellán negyedik ferencvárosiak tíz perc után tudtak először kettővel ellépni ellenfelüktől, majd többször növelték az előnyüket, de nem tudtak teljesen elszakadni a Csurgótól – a szünetben 19–16-ra vezetett az FTC.

A folytatásban próbálták tartani magukat a vendégek, de 43 perc után már héttel vezetett a Fradi, úgy tűnt, itt eldőlt a meccs. A Csurgó azonban megrázta magát, két perccel a vége előtt pedig felé jött 31–28-ra. Ezt követően már csak két hazai gól érkezett, így 33–28-ra a Ferencváros győzedelmeskedett.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
FERENCVÁROS–
HEDO B. BRAUN GYÖNGYÖS 33–28 (19–16)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Horváth P., Marton.
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 3, BOGNÁR A. 6, Debreczeni 2, J. Mikita, NAGY BENCE 10 (2), Bohács. Csere: Győri K. (kapus), Füzi, Kovacsics 2, Ónodi-Jánoskúti 3, Prainer 2, IMRE B. 4, Pordán 1. Edző: Horváth Attila
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori 3, Markez 3, HEGEDŰS M. 6, Duris 1, HAMIDOVIC 6, VARSANDÁN M. 6 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Gerdán, Rosta B., Ubornyák 3, Jaros, Nkousa. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása.
6. perc: 3–4. 14. p.: 9–6. 23. p.: 14–10. 38. p.: 25–19. 46. p.: 29–22. Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek:
3/2, ill. 3/2

Horváth Attila: – Amit terveztünk, azt megvalósítottuk, sajnálom, hogy a néha megnyugtató előnyünket nem tudtuk tovább növelni.
Konkoly Csaba: – Úgy jöttünk, hogy játszunk egy jó mérkőzést, aki a pályára került, mind hozzátett valamit. Az első félidőben sikerült felállnunk, de a tizenkilenc kapott gól rengeteg. A második játékrészben már többet hibáztunk, de ismét visszakapaszkodtunk.

1. Szeged 17 16 1 610–426 +184 33
2. Veszprém 15 14 1 536–379 +157 29
3. Balatonfüred 15 10 1 4 462–414 +48 21
4. FTC 16 10 6 499–470 +29 20
5. Komló 15 7 2 6 421–429 –8 16
6. Budakalász 16 7 2 7 420–460 –40 16
7. Gyöngyös 16 7 1 8 455–464 –9 15
8. Tatabánya 15 6 2 7 406–436 –30 14