Férfi kézi NB I: Ancsin 14 gólja, a Tatabánya simán nyert a Fradi ellen

R. P.R. P.
2022.04.08. 19:50
Ancsin Gábor remekelt a Fradi ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján a Tatabánya 32–26-ra legyőzte a Ferencvárost. A Kecskemét hazai pályán nyert a Budakalász ellen.

Bár az első gólt a Ferencváros szerezte, a Tatabánya rögtön átvette a kezdeményezést. Ancsin Gábor óriási formában játszott, összesen 14 góllal terhelte meg a Fradi kapuját. A hazaiak nem tudták szorossá tenni a csatát, a Tatabánya simán, 32–26-ra győzött, és ezzel a sikerrel meg is előzte riválisát.

Ritkán látható gólcsenddel indult a Kecskemét és a Budakalász mérkőzése. Nyolc percig nem tudtak kapuba találni a csapatok, aztán 8:02-nél a Budakalász szerezte meg a vezetést. Bár a félidőben még döntetlen volt az állás, a második játékrészben a Kecskemét sokkal jobban játszott, és végül 29–22-re győzött.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Ferencvárosi TC–Grundfos Tatabánya KC 26–32
(13–16)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Bócz, Wiedemann.
FTC: Zernovic – Bujdosó 1, Ónodi-Jánoskúti 4, BOGNÁR A. 5 (3), Debreczeni 1, Nagy B. 4, Kovacsics 1. Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita 2, Pordán, Andjelics 2, Prainer 1, IMRE B. 4, Füzi 1. Edző: Horváth Attila
TATABÁNYA: BARTUCZ – JUHÁSZ Á. 5, ANCSIN 14, Stojnic, Fotache, GYŐRI M. 5, Sunajko S. 4. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Hornyák B. 1, Usal 2, Zdolik 1, Fekete D., Urban, Balogh Zs., Bodor, Bognár N. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–6. 18. p.: 6–11. 40. p.: 15–23. 45. p.: 19–25. 54. p.: 22–31. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/0
Horváth Attila:
– Nem hagyta a Tatabánya, hogy a saját játékunkat játsszuk, igaz, ilyen játékkal az utolsó helyezett ellen sem lettünk volna eredményesek.
Dragan Djukics: – Szuper hangulatban játszottuk le a mérkőzést, amelyen a jó kapusteljesítmény és jó egyéni teljesítmények jelentették a győzelem kulcsát.

Kecskeméti TE–Budakalász KC 29–22 (10–10)
Kecskemét, 400 néző. V: Sándor L., Szikszay.
KECSKEMÉT: Marczika ‒ Enamoto 3, ORSZÁGH 6, VETÉSI 8 (4), SZRNKA 3, Hiramoto 2, Menyhárt. Csere: Deményi (kapus), KARAI 4, Horváth A. 2, Csordás, Mazák L., Simon B. 1, Szeverényi. Edző: Bencze József
BUDAKALÁSZ: Váczi D. ‒ Varjú 2, Schmid, Dávid M., MIKALIN 3, Juric-Grgic 2, Kovács D.. Csere: Gjorgjeszki (kapus), I. Perisics 3 (1), Tyiskov, Kiss B. 1, Holpert 2, Sinkovits 1, KONCZ 8 (4), Maracskó. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0‒0. 9. p.: 0‒1. 11. p.: 2‒2. 14. p.: 3‒2. 19. p.: 6‒3. 22.p.: 8‒5. 25. p.: 8‒7. 27. p.: 9‒9. 34. p.: 10‒12. 36. p.: 14‒13. 39. p.:16‒14. 41. p.:17‒16. 46. p.: 19‒16. 48. p.: 20‒18. 51. p.: 22‒18. 54. p.: 23‒20. 56. p.: 24‒22. 58. p.:26‒22. Kiállítások: 14 perc, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/5
Bencze József:
‒ Sikerült kihasználnunk a Budakalász megingásait, jól játszott a csapat. Nehezen lendült bele mindkét fél, de utána a sok hibával tarkított első félidőt követően a másodikban sikerült jó hatásfokkal kihasználni a helyzeteinket.
Csoknyai István: ‒ Nagyon rosszul, rossz felfogásban kézilabdáztunk. Amit eddig felépítettünk, sikerült lerombolnunk. A magunk által ásott gödörből nem tudtunk kimászni, a második félidőre görcsössé vált a játékunk, így a gólkülönbség sem túlzó.