Férfi kézi NB I: a Veszprém 15 góllal verte meg a sereghajtót

M. D.M. D.
2022.03.12. 19:51
Dörnyei Borisz élt a lehetőséggel (Fotó: Török Attila – archív)
A Telekom Veszprém 36–21-re nyert idegenben a sereghajtó Kecskemét ellen a férfi kézilabda NB I-ben szombaton.

A Kecskemét alaposan beragadt a mérkőzés elején, a Veszprém 7–0-s kezdés után a 16. percben már 9–1-re is vezetett. A folytatás a meccs kezdetéhez képest jobban alakult a hazaiaknak, de Momir Ilics együttese – amelyből Dejan Manaszkov mellett Gasper Marguc, Ilics Zoran és Kentin Mahé is hiányzott ezen a napon – a szünetre így is tízgólos előnyt épített ki (8–18).

A fordulás után tovább nőtt a különbség a két csapat között, veszprémi oldalon Manuel Strlek és a meccset szinte végigjátszó Dörnyei Borisz is hat találattal vette ki a részét a 15 gólos sikerből (21–36).

A Csurgó 23–21-es előnye után hétperces gólcsendje miatt 25–23-as hátrányba került otthon a Budakalász ellen, de végül megmentett egy pontot – Mladen Krszmancsics 59:54-nél hétméteresből egyenlített.

A Gyöngyös minimális különbségű győzelmet aratott a „kis Veszprém” vendégeként (28–29).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–TELEKOM VESZPRÉM 21–36 (8–18)
Kecskemét, 1100
néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
KECSKEMÉT: Deményi – Horváth A., Sipeki, VETÉSI 5 (2), SZRNKA 4, ENOMOTO 5, Csordás 1. Csere: Marczika, Szél (kapusok), Mazák L., Menyhárt 2 (2), Karai 1, Hiramoto 1, Simon B. 1, Országh 1, Szeverényi. Edző: Bencze József
VESZPRÉM: CUPARA – STRLEK 6, Lauge, Lukács P. 3 (1), B. BLAGOTINSEK 5, Khaled 2, DÖRNYEI 6. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári 3, Lékai 2, Nenadics, Maqueda 5, A. Nilsson 3, Sipos 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–4. 15. p.: 1–8. 25. p.: 5–13. 35. p.: 11–20. 45. p.: 13–26. 55. p.: 16–32
Kiállítások: 4., ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Bencze József:
– Bizonytalanul kezdtünk, ez megpecsételte a sorsunkat, de fel tudtunk állni, és hellyel-közzel tetszetős dolgokat produkáltunk. A Veszprém győzelme nem forgott veszélyben, a hozzáállás miatt viszont elismerés jár a csapatomnak.
Momir Ilics: – Nehéz és kemény párizsi mérkőzésen vagyunk túl, örülök, hogy játékosaim ezúttal is jó szellemben kézilabdáztak. Jön a válogatott szünet, de utána dolgozunk tovább.

CSURGÓI KK–BUDAKALÁSZ KZRT 25–25 (16–16)
Csurgó, 700
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: Füstös Á. – Gebhardt 1, Schäffer, GÁBOR M. 7, Rotim 3, MLADEN KRSZMANCSICS 5 (3), A. Kovacevic 1. Csere: TATAI (kapus), Herceg, Krecic 3, Borsos 1, Vasvári Á., Kozina 1, Tóth Á., Kerkovits, Szeitl L. 3. Edző: Baranyai Norbert
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú, Schmid, Dávid M., Mikalin, Juric-Grigic 3, Holpert 5. Csere: DJORDJESZKI (kapus), Tyiskov 2, I. Perisics 3, Maracskó 1, KISS B. 4, Kovács D. 1, KONCZ 5 (1), Sinkovits 1, Vrihovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 18. p.: 10–9. 24. p.: 8–6. 28. p.: 15–15. 37. p.: 20–16. 47. p.: 21–20. 53. p.: 23–22. 56. p.: 23–24. 58. p.: 23–25
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
Baranyai Norbert:
– Az első félidőben sajnos most sem állt össze a védekezésünk, és hiába záporoztak a gólok, nem sikerült előnyt szereznünk. Szerencsére a másodikban ez megváltozott és sikerült előnyt kiharcolnunk, de több olyan technikai hibánk volt, amivel magunkra húztuk az ellenfelet. A csapatom az utolsó pillanatig küzdött, vesztes helyzetben is volt tartásunk, bravúros tőlünk a pontszerzés. Igazságos a döntetlen.
Csoknyai István: – Az első játékrészben nem sikerült elhúznunk, a második pedig nagyon rosszul indult számunkra. Érződött a csapatomon a hétközi kupameccs, így azoknak is lehetőséget adtam, akik eddig kevesebbet játszottak. Fiataljaink nagyszerűen szálltak be, sikerült megfordítanunk a találkozót. Kicsit keserű a szánk íze, hiszen a végjátékban nálunk volt az előny, de úgy vélem, Csurgón örülni kell az iksznek.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–29 (13–12)
Veszprém, 500
néző. Vezette: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Borbély 1 – Szmetán P. 2, SZÉLES 8, FAZEKAS G. 7, Vajda 1, ÉLES B. 6 (2), Hári 2. Csere: Miklós G. (kapus), Tóth P. 1, Somogyi B., Kurucz, Seregi, Tóth Márton, Tóth J., Bugyáki. Edző: Éles József
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori 1, MARKEZ 5 (1), Gerdán, HEGEDŰS M. 6, Varsandán M. 4 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Vaszics 2, Ubornyák 2, Jaros, Mátyás B., DURIS 2, Vilovszki, HAMIDOVIC 7. Edző: Kiss Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 8. p.: 7–2. 12. p.: 8–5. 18. p.: 10–8. 28. p.: 13–11. 34. p.: 15–15. 40. p.: 18–19. 48. p.: 21–23. 53. p.: 22–26. 59. p.: 27–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Éles József:
– Jól felkészültünk, azonban túl sokat hibáztunk, amiket az ilyen kvalitású együttes, mint a Gyöngyös, könyörtelenül kihasznál. Sajnos az első félidő végén magunkra engedtük ellenfelünket, a szünet után négy góllal is ellépett, onnan pedig már nem tudtunk visszajönni. Ha elöl pontosabban játszunk, talán sikerült volna pontot szerezni.
Kiss Dániel: – Igazi hullámvasút volt ez a találkozó. A győzelmet annak köszönhetjük, hogy higgadtabban játszottunk a veszprémieknél. Sikerült a gyors lerohanásaikat megakadályozni, miközben próbáltunk az idővel is játszani. Nagyon kellett nekünk ez a két pont.

1. Szeged 18 17 1 641–453 +188 35
2. Veszprém 18 17 1 644–461 +183 35
3. Balatonfüred 18 13 1 4 561–493 +68 27
4. FTC 18 11 7 569–536 +33 22
5. Budakalász 19 8 3 8 509–550 –41 19
6. Komló 17 8 2 7 486–489 –3 18
7. Tatabánya 17 8 2 7 473–494 –21 18
8. Gyöngyös 18 8 1 9 509–529 –20 17