Férfi kézilabda NB I: a Veszprém hét góllal győzött Komlón

V. Á.V. Á.
2022.02.26. 19:36
Petar Nenadics 5 gólt szerzett a Komló ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A Budakalász 33–30-ra nyert a NEKA ellen Balatonbogláron a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Fejér-B.Á.L. Veszprém a Kecskemétet győzte le, a Tatabánya az Eger ellen diadalmaskodott, a Balatonfüred Dabasról hozta el a pontokat, a Telekom Veszprém hét góllal nyert Komlón.

Ez volt a Budakalász első idegenbeli győzelme a bajnoki idényben, ezt megelőzően egy döntetlen és öt vereség volt a mérlege. Csoknyai István együttese sikerével már 5. a tabellán.

A Telekom Veszprém hétgólos győzelmet (35–28) aratott Komlón. A bakonyiaknál három játékos is 5 találatig jutott (Ilic Zoran, Lukács Péter és Petar Nenadics).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

NEKA–BUDAKALÁSZ KC 30–33 (14–16)
Balatonboglár, 200 néző. V: Hargitai, Markó.
NEKA: Aleksza – Krakovszki Zs. 2, Temesvári 4, KOVÁCS G. 10 (4), Papp T. 6, Fekete D., Krakovszki B. 3. Csere: Takács Á. (kapus), Tárnoki, Draskovics 1, Kun 2, Kathi, Bodócs, Buri, Stranigg 1, Sisa 1. Edző: Sótonyi László
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 3, I. PERISICS 9 (2), Schmid 1, Mikalin 4, JURIC-GRGIC 5, Holpert 1. Csere: Djordjeszki (kapus), Kovács D., DÁVID M., Maracskó, KISS B. 4, Koncz 4, Tyiskov 2, Sinkovits. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 3–6. 13. p.: 5–8. 18. p.: 5–11. 21. p.: 8–12. 32. p.: 15–17. 42. p.: 20–22. 46. p.: 22–25. 48. p.: 22–28. 52. p.: 24–29. 58. p.: 29–30.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Sótonyi László:
– A vendégek a mezőny egyik legegységesebb csapata, ezúttal is bizonyították, hogy miért tartoznak a tabella első feléhez. Dolgozunk tovább, a biztos bennmaradás mielőbbi kiharcolása a célunk.
Csoknyai István: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidőben hatgólos előnyre tettünk szert, ami a saját butaságaink miatt elfogyott. Legfőbb gondunk a visszarendeződés és a védekezés felállítása volt, emiatt sok gólt kaptunk. Nehéz találkozón szereztük meg első idegenbeli győzelmünket az idényben.

DABAS KC VSE–BALATONFÜREDI KSE 34–37 (19–18)
Dabas
, 600 néző. V: Nagy F., Túróczy.
DABAS: Holló – Ács 3, HORVAT 9 (4), TARABOCHIA 5 (1), Garajszki 2, Török 6, Laurinyecz 4. Csere: Pallag (kapus), Váczi M., Szöllősi Sz. 3, KOLLER 1, Katona, Kende 1. Edző: Tomori Győző
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 4, Gosztovics 2, Németh B. 1, TOPIC 8, Szöllősi B. 5, BÓKA 10. Csere: Andó (kapus), Kemény, Varga M. 2, Szmetán M., Dénes J., Ág, MALINOVIC 5, Szűcs B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 18. p.: 12–11. 24. p.: 16–15. 35. p.: 20–20. 48.p.: 26–26. 56. p.: 30–33.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 0/0
Tomori Győző:
– Koller Tamás kiválásig, a negyvenötödik percig tudtuk tartani az előnyünket, sajnos az ő hiányát nem tudtuk pótolni. Az idén ez a harmadik mérkőzésünk, amelyet fontos játékosunk hiányzása vagy sérülése miatt veszítünk el.
György László: – Dabason sohasem könnyű győzni, eredményes támadójátékunknak köszönhetjük a sikerünket. Koller Tamásnak mielőbbi jobbulást kívánunk!

SPORT36-KOMLÓ–TELEKOM VESZPRÉM 28–35 (12–15)
Komló,
1100 néző. V: Asztalos, Szalay.
KOMLÓ: Pásztor I. – Szkokán, ZOBEC 4, Jóga 1, TAKÁCS B. 3, Jerkovic 1, Hoffmann 1. Csere: Granic (kapus), Radic 1, GRÜNFELDER 4, Urbán 3, Szunajko F. 3, MELNYICSUK 6 (1), Orbán 1, Szőllősi O., Vaskó.
Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: Cupara 1 – Gasper Marguc 3, Jahja 2, B. BLAGOTINSEK 1, Ligetvári, LUKÁCS P. 5 (2), Strlek 3. Csere: Corrales (kapus), NENADICS 5 (1), Maqueda 2, A. Nilsson 2, ILIC Z. 5, Pergel 2, Dörnyei 1, Lékai 3.
Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 19. p.: 6–10. 25. p.: 11–13. 35. p.: 15–17. 40. p.: 19–23. 55. p.: 26–32.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Kilvinger Bálint:
– Sok ki nem kényszerített hibánk volt, a Veszprém nagyobb tudása dominált. Végre újra telt ház előtt játszottunk, még a lépcsőn is ültek, remek hangulat volt.
Momir Ilics: – Fáradtan, a Bajnokok Ligájából érkeztünk, de elégedett vagyok a második félidő végső szakaszában beállt fiatalok játékával.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SBS EGER 32–27 (17–14)
Tatabánya, 1477
néző. V: Altmár, Horváth M.
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 1, BALOGH ZS. 8, STOJNIC 4, URBAN 5, GYŐRI M. 7 (2), Sunajko S. 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, Bodor, Juhász Á. 4, Fekete D. 1, Tóth B.
Edző:
Dragan Djukics
EGER: Balogh T. – LEZÁK 5, Szuharev, Gavidia, Kiss G., MACHÁC 5, Tóth R. 4 (3). Csere: Seprős (kapus), Molnár B. 1, ESZTEKI 9, Bernatonis 3, Lakosy, Száva, Kovács M.
Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 9–6. 21. p.: 12–10. 24. p.: 13–12. 34. p.: 19–16. 40. p.: 21–20. 48. p.: 29–24. 55. p.: 31–25.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3
Dragan Djukics:
– Az Eger jól játszott, ez abból is adódott, hogy nekünk vannak hiányzóink. Nehéz sorozatban vagyunk, a mai meccsen a túlélés volt a célunk, hiszen két jó átlövőnkre sem számíthattunk.
Tóth Edmond: – Bíztunk abban, hogy élmény lesz itt játszani, ám az eredmény miatt mégsem lett az. Ezer sebből vérzünk, hatvan percig igyekeztünk elérni a Tatabánya tempóját, ez csak részben sikerült, de így is elégedett vagyok a csapatommal.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–KECSKEMÉT TE PIROSKA SZÖRP 26–25 (12–10)
Veszprém, 500
néző. V: Andorka, Hucker.
VESZPRÉM:
Borbély – Szmetán P. 2, SZÉLES 8 (1), Vajda 2, FAZEKAS G. 4, Éles B. 6 (1), Seregi 1. Csere: Miklós G. (kapus), Hári 2 (2), Kristóf M. 1, Tóth J., Bugyáki.
Edző:
Tombor Csaba
KECSKEMÉT: DEMÉNYI – Csordás 1, ENAMOTO 6, Hiramoto 4, SZRNKA 4, Sipeki, Menyhárt. Csere: Mazák L. 2, Horváth A. 1, Országh 1, Karai, VETÉSI 6, Menyhárt.
Edző:
Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 10. p.: 4–4. 19. p.: 9–5. 25. p.: 10–8. 27. p.: 12–8. 31. p.: 12–11. 37. p.: 16–14. 43. p.: 19–19. 46. p.: 19–21. 49. p.: 21–21. 56. p.: 23–25. 58. p.: 25–25.
Kiállítások: –, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. –.
Tombor Csaba:
– Mindent elkövettünk, hogy ne mi nyerjük meg a mérkőzést, mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk. Az élet visszaadott most valamit abból, amikor hasonlóan kaptunk ki Csurgón. A tét rányomta bélyegét a játékosok produkciójára, azonban egy-két embernek el kell gondolkodnia azon, hogy egyáltalán az NB I-be való-e.
Bencze József: – Most egy összeszedett Kecskemétet láthatott a közönség, a srácok küzdöttek, hajtottak. A véghajrában szarvashibát követtünk el, amit ilyen szinten nem szabad. Remélem, hogy az élet legközelebb kárpótol bennünket.

1. Szeged 17 16 1 610–426 +184 33
2. Veszprém 16 15 1 571–407 +164 31
3. Balatonfüred 16 11 1 4 499–448 +51 23
4. FTC 16 10 6 499–470 +29 20
5. Budakalász 17 8 2 7 453–490 –37 18
6. Komló 16 7 2 7 449–464 –15 16
7. Tatabánya 16 7 2 7 438–463 –25 16