Férfi kézi NB I: az FTC csak négy góllal kapott ki a Szegedtől

2022.03.05. 19:04
Bodó Richárd hat gólig jutott a Ferencváros ellen (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország – archív)
A Szeged és a Telekom Veszprém is négy góllal nyert hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben szombaton.

Nem volt könnyebb dolga a Szegednek az FTC ellen, mint három nappal ezelőtt Norvégiában, ahol háromgólos győzelmet aratott az Elverum elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-meccsen. A lelkes zöld-fehérek az első félidőben olyannyira jól tartották magukat, hogy 6–6 után egészen a játékrész legvégéig egyszer sem kerültek hátrányba – Alexander Blonz időn túl értékesített hetesével mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel a szünetre (12–11).

A második félidőben a 34. és a 42. perc között a szegediek Miguel Martins és Bodó Richárd vezérletével 8–3-as szériát futottak – ezzel 14–14-ről 22–17-e alakították az állást –, tulajdonképpen eldöntve a mérkőzést, de a Ferencváros a hajrára sem szakadt le, és tisztes, négygólos vereséggel hagyhatta el a pályát (31–27).

Hét találatával az FTC tizenkilenc éves jobbátlövője, Ónodi-Jánoskúti Máté lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

Miként a Ferencvárosnak, úgy a Fejér-B.Á.L. Veszprém fiataljainak is kijárt a dicséret, akik csak négy találattal, 37–33-ra kaptak ki a „városi nagytestvértől”, a Telekom Veszprémtől, amelyben Lukács Péter nyolc gólt dobott. Ez utóbbi találkozón a védekezéssel nem igazán törődtek a csapatok: az első negyedórában 24, az első félidőben összesen 42 gól esett (24–18). A Bajnokok Ligája-résztvevő hazai együttes aztán a második játékrész elején nyolccal (28–20) meglépett, ám a végére a vendégek faragtak a hátrányukon.

A Tatabánya végig vezetve nyert Budakalászon, 35 góljából tizenhatot az Ancsin Gábor (9), Győri Mátyás (7) kettős szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
PICK SZEGED–FTC 31–27
(12–11)
Szeged, 2600
néző. V: Felhő, Öcsi
SZEGED: ALILOVIC – B. Radivojevics, Garciandía 5, Mackovsek 3, BÁNHIDI 5, BODÓ 6, BLONZ 5 (2). Csere: Mikler R. (kapus), Martins 4, Rosta M., Sostaric 3, Szilágyi Benjamin, Henigman, Hegedűs P. Edző: Juan Carlos Pastor
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó 1, J. Mikita, BOGNÁR A. 4 (1), Debreczeni, NAGY BENCE 5, Kovacsics 1. Csere: Győri K. (kapus), Andjelics, Füzi, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 7 (2), Prainer 3, Bohács 3, Imre B. 2, Pordán 1. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Az eredmény alakulása, 5. perc: 1–2. 12. p.: 5–4. 17. p.: 6–6. 23. p.: 6–8. 25. p.: 8–10. 34. p.: 15–14. 39. p.: 20–16. 43. p.: 24–18. 54. p: 28–25
Juan Carlos Pastor: – Az első félidőben jól védekeztünk, de támadásban sokat hibáztunk, Zernovic minden pozícióból jól védett. A második játékrészben sikerült már hat góllal is vezetnünk, de a sok kiállításunk miatt a Ferencváros visszajött a mérkőzésbe. A legnagyobb problémánk, hogy sérülések és gyenge teljesítmények miatt mindig ugyanazok a játékosok vannak a pályán.
Horváth Attila: – Sajnos most sem sikerült nyernünk, de mindent megtettünk a minél szorosabb eredményért. Szenzációs első félidőt produkáltunk, a szünet után viszont túl sok technikai hibát vétettünk, amit a hazaiak könyörtelenül megbüntettek.

TELEKOM VESZPRÉM–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 37–33 (24–18)
Veszprém, 2000
néző. V: Bóna, Földes
TELEKOM VESZPRÉM: Cupara – GASPER MARGUC 6 (1), J. Omar 3, Lékai 1, SIPOS 5, Lauge 1, LUKÁCS P. 8 (1). Csere: Corrales (kapus), Maqueda 3, Pergel, Ligetvári 3, Mahé, Csányi, ILIC Z. 6, Dörnyei 1. Edző: Momir Ilics
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Borbély – Szmetán P., FAZEKAS G. 9, Bugyáki, Vajda H. 3, Éles B. 5 (1), Hevér 1. Csere: MIKLÓS G. (kapus), Somogyi B. 1, Kurucz, KRISTÓF M. 4, Seregi, Tóth J. 2, SZÉLES 7 (1), Preszter 1. Edző: Éles József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–5. 8. p.: 7–8. 13. p.: 12–10. 20. p.: 17–13. 29. p.: 23–17. 34. p.: 28–20. 38. p.: 30–22. 48. p.: 33–28. 55. p.: 36–29
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Momir Ilics: – Negyvennyolc órával a Kielce elleni rangadót követően ismét pályára kellett lépnünk, ezért nem maradt túl sok időnk a regenerációra. Ettől függetlenül jó meccset játszottunk, próbáltam minél több lehetőséget adni a fiataloknak. Új védekezési variációkat is gyakoroltunk, ám ezeken még csiszolnunk kell. Mostantól a PSG-re fókuszálunk.
Éles József: – Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a találkozó esélyesei, mégis igyekeztünk tisztességgel helyt állni. Próbáltuk felvenni a tempót, ez sikerült is. Ha korábban így játszottunk volna, most sokkal több pontunk lenne. Bízom benne, hogy ezzel a vehemenciával tudunk tovább haladni és küzdeni a céljainkért.

BUDAKALÁSZ KZRT–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 31–35 (12–19)
Budakalász, 230
néző. V: Paska, Vastag
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú, Schmid, Mikalin 1, DÁVID M., JURIC-GRGIC 8, Holpert 1. Csere: Gjorgjeszki (kapus), I. Perisics 3, Maracskó 2, Tyiskov 1, Fórizs, KISS B. 6 (3), Kovács D. 1, Koncz 3, SINKOVITS 5. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 2, ANCSIN G. 9, URBAN 7, Stojnic, GYŐRI M. 7 (2), Fekete Dávid3. Csere: Bartucz (kapus) – Tóth B., Juhász Á. 2, Sunajko S., Balogh Zs. 4 (2), Usal 1, Fotache, Bodor. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–5. 15. p.: 6–12. 25. p.: 9–17. 36. p.: 16–23. 43. p.: 21–25. 51. p.: 28–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Csoknyai István: – Az első félidőben állva hagyott minket a Tatabánya, a másodikban azonban veszített a tempójából, ezért sikerült felzárkóznunk és izgalmas mérkőzést játszanunk. A fiataljaink jól szálltak be, nagyon sokat tettek hozzá a játékunkhoz. A vereség ellenére is elégedett vagyok a csapatommal.
Dragan Djukics: – Nagyon jól indítottuk a találkozót, remekül játszottunk, sikerült ugyanabban a ritmusban kézilabdázni, mint a keddi Európa-liga meccsünkön. A második félidő nem úgy sikerült, ahogy mi szerettük volna, az ellenfél jól variálta a taktikát, forgatta a játékosait, ami kizökkentett a ritmusunkból.

DABAS KC VSE–NEKA 29–26 (12–11)
Dabas, 600 néző. V: Bócz L., Wiedemann
DABAS: PALLAG 1 – Ács 1, I. HORVAT 8 (4), SZÖLLŐSI SZ. 5, TÖRÖK 5, TARABOCHIA 5 (1), Laurinyecz 3. Csere: Holló (kapus), Váczi M. 1, Garajszki, Zatureczki, Horváth L., Kollonay, Katona, Kende. Edző: Tomori Győző
NEKA: PALASICS – KOVÁCS G. 6 (4), Papp T. 3, Dely 1, TEMESVÁRI 4, Bendicsek 1, KRAKOVSZKI B. 5. Csere: Takács Á. (kapus), Mikita B., Simotics, Stranigg 2, Tárnoki, Kiss A. 2, Fekete Dániel 1, Szabó Á., Kun 1. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Tomori Győző: – Örülök, hogy megvan az első győzelmünk a tavaszi szezonban. Aki a pályán volt, mindent megtett a sikerért, a hiányzóink ellenére tudtunk két pontot szerezni.
Sótonyi László: – Kiélezett, nagy csatára készültünk. A hazaiak felvonultatták azokat az erényeiket, amikkel meg tudták nyerni a mérkőzést. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra. A továbbiakban adott a feladat, csak így érhetjük el a célunkat a bajnokságban.

SBS-EGER–CSURGÓI KK 24–27 (15–14)
Eger, 700 néző. V: Hargitai, Markó
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 3, Eszteki 3, TÓTH R. 9 (4), Machác 3, Bernatonis 4, Molnár B. 1. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Gavidia, Kovács M., Lakosy 1. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt, Rotim, Vasvári, Borsos 1, Herceg 4, A. Kovacevic. Csere: Füstös Á. (kapus), MLADEN KRSZMANCSICS 12 (5), Schäffer 1, GÁBOR M. 3, Szeitl L. 1, Krecic 3, Tóth Á. 2, Kerkovits. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 7–5. 18. p.: 11–8. 24. p.: 13–9. 36. p.: 17–16. 42. p.: 17–18. 48. p.: 19–21. 54. p.: 20–22
Kiállítások: 8. ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4. ill. 5/5
Tóth Edmond: – Igyekeztünk mindent és mindenkit felvonultatni a pályára, de a belső posztokon mindössze három játékosom maradt, így bravúr lett volna a győzelem. A védelmünk nem volt elég hatékony, az ellenfél kulcsembereit nem tudtuk semlegesíteni.
Baranyai Norbert: – Nagyon régen nyertünk Egerben. Az első félidőben nem volt elég stabil a védekezésünk, ám a szünet után sikerült váltani. Hatvan percig volt tartásunk, a végjátékban kellően higgadtak maradtunk.

HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SPORT36–KOMLÓ 25–37 (11–18)
Gyöngyös, 800
néző. V: Altmár, Horváth M.
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Vaszics 2, Markez 1, Duris 2, HEGEDŰS M. 6, Hamidovic 3, Varsandán M. 5 (3). Csere: Gyánti (kapus), Gerdán, Gráf, Vilovszki 1, Ubornyák, Gábori 1, NKOUSA 2, JAROS 2, Mátyás. Edző: Konkoly Csaba
KOMLÓ: GRANIC – URBÁN 4, Zobec 2, JÓGA 3, Szöllősi O., Jerkovic 5, Melnyicsuk 3. Csere: PÁSZTOR I. (kapus), Szkokán 1, Grünfelder 2, Radic 3, Szunajko F. 2, TAKÁCS B. 7 (3), ORBÁN 3, Hoffmann 2. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 18. p.: 8–11. 24. p.: 10–14. 30. p.: 11–18. 35. p.: 14–22. 42 p.: 16–27. 52. p.: 20–34. 56. p.: 24–36
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/4, ill. 3/3
Konkoly Csaba: – Nagyon szégyelljük magunkat, mert aki eddig figyelte a játékunkat, az ilyet még nem tapasztalt. Érthetetlen egyelőre számomra, hogy mitől és hogyan zuhantunk ilyen mélyre. Készültünk mi is erre a találkozóra, de ez nagyjából a 6–6–os eredményig látszott, ezután védekezésben és támadásban is teljesen szétestünk.
Kilvinger Bálint – Ezen a mérkőzésen minden sikerült nekünk. Az elején kellett tíz perc, hogy felvegyük azt a ritmust, amivel meg tudtuk állítani a Gyöngyös támadásait. A feszes védelem és az ebből szerzett gyors gólok volt a kulcsa a győzelemnek. Mindenki, akit becseréltem, tudta hozni azt a sebességet, amit elvártam, és mindenki hozzá tudott tenni a csapat játékához.

1. Szeged 18 17 1 641–453 +188 35
2. Veszprém 17 16 1 608–440 +168 33
3. Balatonfüred 17 12 1 4 532–473 +59 25
4. FTC 17 10 7 526–501 +25 20
5. Komló 17 8 2 7 486–489 –3 18
6. Tatabánya 17 8 2 7 473–494 –21 18
7. Budakalász 18 8 2 8 484–525 –41 18
8. Gyöngyös 17 7 1 9 480–501 –21 15