Férfi kézi NB I: a Fejér-B.Á.L. magabiztosan nyert

K. T. I.K. T. I.
2021.11.10. 19:46
Éles Benedek nyolc gólt szerzett a meccsen (Fotó: Penovác Károly, Veszprém Megyei Napló)
Magabiztos, hétgólos sikert aratott a Fejér-B.Á.L. Veszprém a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I szerda esti mérkőzésén.

A meccs legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó veszprémi Éles Benedek volt.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–BUDAKALÁSZ 26–19 (15–11)
Veszprém, 350 néző. V: Andorka, Hucker.
VESZPRÉM: BORBÉLY – TÓTH P. 3, SZÉLES 5, Bugyáki, Vajda 1, FAZEKAS G. 7, Seregi. Csere: ÉLES B. 8 (1), Kristóf M. 2, Tóth J., Szmetán P. Edző: Tombor Csaba
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Maracskó 2, I. PERISICS 5 (1), Schmid 1, Mihalin 2, Juric-Grgic, Kovács D. 1. Csere:Gjorgjeszki (kapus), Tyiskov, KONCZ 4, Kiss B. 2 (1), Holpert 1, Dávid M., Sinkovits 1, Varjú, Fórizs. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 12. p.: 5–5. 20. p.: 8–8. 28. p.: 14–10. 34. p.: 17–11. 43. p.: 20–15. 47. p.: 23–15. 56. p.: 24–18. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Tombor Csaba: – Rangadó volt, amelyre jól felkészültünk. Tudtuk, melyek riválisunk erősségei, mire kell odafigyeljünk. Az első félidőben sokszor nem volt szerencsénk, de aztán a jó védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően el tudtunk lépni a vendégektől és sikerült megnyernünk az összecsapást.
Csoknyai István: – Megérdemelten nyertek a hazaiak. Pedig az elején, nagyjából tizenöt-húsz percig meccsben voltunk, aztán sokat hibáztunk támadásban, és Borbély is remekül védett. Ellenfelünk sok könnyű gólt lőtt, ebből előnyt kovácsolt. Próbáltunk faragni a hátrányunkon, ám nem jártunk sikerrel.