Férfi kézi NB I: győzelemmel debütált Djukics a Tatabánya kispadján

2021.11.12. 20:11
Dragan Djukics győzelemmel debütált a Tatabánya kispadján (Fotó: Grundfos Tatabánya)
Győzelemmel mutatkozott be a Tatabánya kispadján Dragan Djukics: a Bányász öt góllal nyert Csurgón a férfi kézilabda NB I 8. fordulójában. Az FTC a NEKA-t, az Eger a Kecskemétet múlta felül.

November 2-án az idény végéig nevezték ki a Tatabánya élére a szerb Dragan Djukicst, aki 2000 és 2003 között, valamint a 2009–2010-es idényben a Szeged vezetőedzője volt. A szakember egy csurgói sikerrel mutatkozott be, a győzelemből Győri Mátyás nyolc, Ancsin Gábor hat góllal vette ki a részét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 22–27 (12–13)
Csurgó,
800 néző. V: Felhő, Öcsi.
CSURGÓ:
Füstös Á. – Tóth Á 2, Schäffer 3, MLADEN KRSZMANCSICS 6 (4), Rotim 3, Borsos 3, Kerkovits 1. Csere: TATAI (kapus), Gebhardt 1, Juhász K., Gábor M., Herceg, A. Kovacevic, Krecic 3, Szeitl E., Vasvári. Edző: Baranyai Norbert
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 1, ANCSIN G. 6, GYŐRI M. 8 (1), Stojnic 1, Urban 2, Sunajko S. 2. Csere: BARTUCZ (kapus), Molnár B., Bognár N., Tóth B., Juhász Á. 3, Balogh Zs. 1 (1), Zdolik 3, Usal, Bodor. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 15. p.: 6–6. 24. p.: 10–12. 37.p.: 13–16. 41. p.: 16–20. 51.p.: 20–24. 56. p.: 22–26.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Baranyai Norbert:
– Kiváló mérkőzésen vagyunk túl annak ellenére, hogy sajnos kikaptunk. Az első félidőben partnerek voltunk, de a második játékrészben sok hibánk volt, amit ilyen kiváló ellenféllel szemben nem engedhetünk meg magunknak. Bár öt találattal maradtunk alul, nem volt ekkora különbség a két csapat között.
Dragan Djukics: – Mind a két csapatnak előrébb kellene állnia a tabellán, így a mai találkozó valójában nagy harc volt azért, hogy kinek sikerül elindulnia felfelé. A döntő pillanatokban nekünk jobban sikerült összpontosítanunk, a kritikus helyzetekben sem remegett meg a kezünk. Nagy csatában, de sikerült kiharcolnunk a győzelmet.

FERENCVÁROSI TC–NEKA 32–28 (19–13)
Elek Gyula Aréna,
700 néző. V: Fekete, Tóth D.
FTC: Győri K. – Imre B., ÓNODI-JÁNOSKÚTI 5, Füzi 2, BOGNÁR A. 4, NAGY BENCE 7 (1), Kovacsics 2. Csere: Zernovic (kapus), Debreczeni 1, J. Mikita 1, BUJDOSÓ 5, Pordán 2, Bohács, Andjelics 3, Prajner. Edző: Horváth Attila
NEKA: Palasics – Krakovszki Zs., PAPP T. 6, DELY 7, KOVÁCS G. 8 (3), Fekete D. 1, Sisa 1. Csere: Takács Á. (kapus), Bendicsek 1, Mikita B., Temesvári 1, Simotics, Draskovics 1, Krakovszki B. 2, Kiss A. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 14. p.: 8–8. 20. p.: 15–9. 35. p.: 20–17. 44. p.: 24–22. 52. p.: 27–26.
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Horváth Attila:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, tiszteletet parancsolnak a NEKA eddigi eredményei. Sokat készültünk rá. A második félidőben egyre csökkent a különbség, de sikerült megszereznünk a győzelmet.
Sótonyi László: – Megérdemelten nyert a Fradi. A második félidőben a rutin döntött a javukra, nekünk meg elsősorban a rutinszerzés volt a cél. Ha a bajnokság elején azt mondták volna, hogy négy góllal kapunk ki, elfogadom.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–SBS-EGER 28–29 (13–15)
Kecskemét,
700 néző. V: Horváth P., Marton
KECSKEMÉT: Deményi – CSORDÁS 4, Országh 3, Simon B. 3, SZRNKA 9, Sipeki, Menyhárt 2 (2). Csere: Szél (kapus), Mazák L., Horváth A. 3, Vetési, Lőrincz, Füstös A. 2, Enamoto 2. Edző: Bencze József
EGER: Balogh T. – LEZÁK 8 (2), Szuharev, Tóth R., MACHÁC 3, BERNATONIS 7, Holdosi 3. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., PULAY 5, Kovács M. 1, Tóvizi T., Száva 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–3. 13. p.: 3–5. 20. p.: 6–10. 27. p.: 10–13. 37. p.: 17–18. 44. p.: 21–21. 51. p.: 23–25. 57. p.: 27–28.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Bencze József:
– Az elején görcsösen játszottunk, ez rányomta a bélyegét a védekezésünkre és a támadójátékunkra is. A hét a hat elleni játékkal sikerült visszajönnünk, majd a második félidőben tényleg ki-ki meccs lett. Ez volt az első olyan komolyabb végjáték, amit ebben az osztályban végig tudtunk játszani , meg is látszott, rutintalanok voltunk. Higgadtabban kellett volna megoldani a helyzeteinket, sokat elhibáztunk, emellett ma hiányzott az igazán kiugró kapusteljesítmény is, ami megtámogatta volna a védekezésünket.
Tóth Edmond: – A hazai csapat is mindent megtett a győzelemért. Még ha szép játékot nem is, hatalmas küzdelmet hozott a meccs. Nagyon örülök a sikernek, itt már tényleg az volt a lényeg nekünk is, hogy végre nyerni tudjunk, ez lélektani szempontból is segítség lehet. Az első félidőben jól kezdtünk, utána a Kecskemét meghúzta a hét a hat elleni játékot, amivel nem tudtunk igazán mit kezdeni. A második félidő ki-ki meccset hozott, apróságokon dőlt el a találkozó, a mérleg szerencse ezúttal felénk billent.

1. Szeged 8 8 299–193 +106 16
2. Veszprém 7 7 244–172 +72 14
3. Balatonfüred 7 5 1 1 210–181 +29 11
4. FTC 8 5 3 236–223 +13 10
5. Gyöngyös 7 4 1 2 187–176 +11 9
6. NEKA 8 4 4 214–226 –12 8
7. Budakalász 8 3 2 3 194–213 –19 8
8. Tatabánya 8 3 1 4 207–233 –26 7