Férfi kézi NB I: magabiztos füredi siker Kecskeméten

2021.10.03. 19:23
A Balatonfüred 35–29-re nyert az újonc Kecskemét otthonában a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A továbbra is pont nélkül álló hazaiaknál Menyhárt Máté hét, a vendégeknél Szöllősi Balázs és a magyar válogatott Topic Petar egyaránt hat gólt lőtt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–BALATONFÜREDI KSE 29–35 (14–19)
Kecskemét,
300 néző. V: Fekete T., Tóth D.
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás 3, Országh 2, Szrnka, Karai 1, SIMON B. 2, Sipeki 5. Csere: Marczika (kapus), Horváth A. 4, Vetési 1 (1), Hiramoto, Füstös A. 3, MENYHÁRT 7 (7), Mazák, Szeverényi, Enamoto 1. Edző: Bencze József
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 5, Malinovic 5, SZÖLLŐSI B. 6 (3), TOPIC 6, Varga M., Bóka 1. Csere: Tóth Mihály, Bősz (kapus), Szűcs B. 2, Németh B. 1, Kemény 4 (1), Szmetán M. 3, Dénes J., Gosztovics, Brandt 2. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6 perc: 2–3. 10. p.: 5–4. 14. p.: 5–6. 17. p.: 7–7. 20. p.: 9–9. 24. p.: 9–13. 25. p.: 10–13. 28. p.: 11–15. 30. p.: 14–19. 35. p.: 19–20. 39. p.: 19–23. 41. p.: 20–25. 46. p.: 22–27. 50. p.: 24–29. 54. p.: 24–31. 57. p.: 26–33.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 9/8, ill. 6/4
Bencze József:
– Csapatom megmutatta azt az erőt, ami benne van és amiből építkeznünk kell. Az első és a második félidőben is egy ötperces rövidzárlat okozta azt a nagyobb különbséget, amivel a Balatonfüred belement a végjátékba. Sajnos ez visszatérő probléma, próbálunk ezen javítani. Annak viszont nagyon örülök, hogy a csapat végig küzdött és nem adta fel a mérkőzést.
György László: – Az első félidőben is megszórtak bennünket, voltak hibáink, főleg a visszarendeződésben. Nemigen tudtuk megoldani a kettős cserét, s a felállt védelem ellen is jól kézilabdázott a Kecskemét. Tíz percekre bontva építettük fel a meccset és próbáltunk egy-két gólos előnyt szerezni az első félidőben. A második is hasonlóan alakult, így nagyobb előnnyel mehettünk bele a végjátékba.

1. Szeged 6 6 229–140 +89 12
2. Balatonfüred 4 3 1 116–99 +17 7
3. Veszprém 3 3 103–72 +31 6
4. Gyöngyös 4 2 1 1 107–98 +9 5
5. Veszprémi KKFT 3 2 1 91–87 +4 4
6. Tatabánya 4 2 2 105–116 –11 4
7. NEKA 4 2 2 102–117 –15 4
8. Budakalász 5 1 2 2 118–135 –17 4