Férfi kézi NB I: a Telekom Veszprém tizenegy góllal verte az Egert

V. J.V. J.
2022.04.09. 19:39
Fölényesen nyert a Veszprém (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Telekom Veszprém 43–32-re legyőzte az SBS Egert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős Telekom Veszprém odahaza 43–32-re győzte le a kieső helyen álló Egert, a hazaiaknál a szlovén Gasper Marguc, a hevesieknél az iráni Szajjad Eszteki lőtt kilenc gólt.

A Balatonfüred tíz góllal nyert Csurgón. A vendégek kapusa, Andó Arián 48 százalékos védési hatékonysággal (27/13) járult hozzá a sikerhez.

A Komló házigazdaként 27–26-ra felülkerekedett a NEKA ellen, a győztes gólt Srecko Jerkovic lőtte az utolsó másodpercben. A Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata már kilenc forduló óta nyeretlen.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM–SBS-EGER 43–32(21–12)
Veszprém, 750néző.V:Sándor Gy., Szabó B.
VESZPRÉM: CUPARA – GASPER MARGUC 9 (3), Maqueda 3, Mahé 1, A. Nilsson 3, Lauge 2, STRLEK 5. Csere: Sipos 1, Ligetvári 3, LÉKAI 5, Ilic Z. 2, LUKÁCS P. 5, Szűcs Balázs 2, Pergel 2. Edző: Momir Ilics
EGER: Balogh T. – Lezák 1, SZUHAREV 7, Tóth R. 2, Machác 1, ESZTEKI 9, Molnár B. 1. Csere: Seprős (kapus), Tóvizi 2, Kovács M. 3, Lakosy 1, Pulay 3 (1), Gavidia 1, Kiss G., Száva 1, Bernatonis. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 11. p.: 9–3. 20. p.: 16–9. 26.p.: 19–10. 36. p.: 26–14. 43.p.: 30–21. 49 p.: 35–26. 55. p.: 41–29.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Momir Ilics: – Örülök, hogy a játékosaim komolyan vették a mérkőzést. Az első félidőben elégedett voltam a védelemmel és a futómennyiséggel, a másodikban pedig azzal, hogy a fiatalok is jól játszottak, különösen az utolsó tizenöt percben hálálták meg a bizalmat.
Tóth Edmond: – Mindig sokgólos meccsre törekszünk Veszprémben, próbáljuk felvenni a ritmust. Ez most nehezebben ment az első félidőben, a másodikban a Veszprém fiataljai ellen már mi is könnyebben találtunk gólokat. Összességében nem tudtunk hatékonyan védekezni, emiatt kicsit keserű a szánk íze.

SPORT36-KOMLÓ–NEKA 27–26(14–12)
Komló, 800néző.V:Nagy F., Turóczy
KOMLÓ: Pásztor I. – Urbán 1, Szunajko F. 1, Melnyicsuk 2 (1), JÓGA 4, JERKOVIC 6, Orbán 2. Csere: Granic (kapus), Szöllősi O., TAKÁCS B. 5 (4), Grünfelder, RADIC 5, Vaskó 1, Beck. Edző: Kilvinger Bálint
NEKA: Palasics – Krakovszki Zs. 2, PAPP T. 3, Dely 2, Temesvári, Bendicsek 1, KRAKOVSZKI B. 8 (5). Csere: Aleksza (kapus), KISS A. 4, Mikita B. 1, Simotics 2, STRANIGG 3, Sisa, Kecskés, Fekete D. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 13. p.: 4–7. 22. p.: 10–10. 35. p.: 18–13. 48. p.: 21–19. 60. p.: 26–26.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Kilvinger Bálint: – Küzdős mérkőzés lett, mert nem úgy játszottunk, ahogy tudunk és kellene. A végén szerencse is kellett a győzelemhez.
Sótonyi László: – Ezúttal is léptünk előre egyet, de most jönnek a sorsdöntő mérkőzéseink, amelyekre minél jobban fel fogunk készülni.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 19–29 (5–15)
Csurgó, 700
néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt, Herceg 2, MLADEN KRSZMANCSICS 6 (2), Rotim, Gábor M. 5, Kerkovits. Csere: Füstös Á. (kapus), Szeitl L., Borsos 1, Tóth Á. 3, Schäffer, Vasvári, Ács P. 1, Kozina, A. Kovacevic 1. Edző: Baranyai Norbert
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 6, Németh B. 2, Szöllősi B. 1 (1), Topic 3, Szűcs B., BÓKA 5. Csere: Bősz (kapus), Kemény 1, Szmetán M. 2, Gosztovics, Ág 1, MALINOVIC 6, Brandt 1, Draskovics 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 18. p.: 2–7. 24. p.: 3–11. 32.p.: 6–16. 38. p.: 9–19. 43. p.: 12–21. 52. p.: 15–23. 56. p.: 17–26
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1
Baranyai Norbert: – A találkozó elején elaludtunk, a támadójátékunk kritikán aluli volt. Ez nem megengedhető még akkor sem, ha a bajnokság harmadik legjobb csapata ellen játszottunk. A második játékrész már lényegesen jobb volt, de a tanulságokat le kell vonnunk.
György László: – Nem számítottam ekkora különbségre. Az elmúlt időszakban megjártuk a mennyet és a poklot egyaránt, a tatabányai vereség után nehéz volt felkészülnünk erre a találkozóra. A jó támadójátékunkhoz masszív védelem és kiváló kapusteljesítmény társult, ez meghozta a sikert.

1. Szeged 21 20 1 755–535 +220 41
2. Veszprém 21 19 2 754–552 +202 40
3. Balatonfüred 21 14 2 5 648–581 +67 30
4. Tatabánya 21 12 2 7 609–596 +13 26
5. FTC 21 12 9 661–626 +35 24
6. Komló 21 10 3 8 604–611 –7 23
7. Budakalász 22 9 3 10 589–641 –52 21
8. Gyöngyös 20 9 1 10 566–590 –24 19