Férfi kézi NB I: a Komló tizenhárommal verte a Kecskemétet

K. T. I.K. T. I.
2022.02.18. 19:28
A Komló 37–24-re nyert a Kecskemét otthonában a férfi kézilabda NB I péntek esti mérkőzésén. A vendégek a szünetben öt találattal vezettek, a tizenhárom gólos különbség 54 perc után, 22–35-nél alakult ki először.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
KTE-PIROSKA SZÖRP‒SPORT36-KOMLÓ 24‒37 (11‒16)
Kecskemét, 300 néző. V: Hargitai, Margó.
KECSKEMÉT: Deményi ‒ Országh 2, Karai, Vetési,SZRNKA 3, Sipeki 1, Menyhárt 3. Csere: Szél (kapus), Simon B., Csordás 2, ENAMOTO 6, Mazák L., Horváth A. 2, Szeverényi 1 (1), Hiramoto 3, Papp I. 1. Edző: Bencze József
KOMLÓ: Granic ‒ Szkokán 2, ZOBEC 3,MELNYICSUK 8 (3), Jóga 1, JERKOVIC 5, Hoffmann J. 5. Csere: PÁSZTOR IMRE (kapus) 1, Szöllősi O. 1, Takács B. 3 (1), Grünfelder 1, Radic 1, Vranac 1, Urbán 1, Orbán 1 (1), Szunajko F. 3. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3‒1. 8. p.: 5-2. 12. p.: 5‒5. 16. p.: 8‒6. 19. p.: 8‒8. 21. p.: 9‒10. 24. p.: 10‒10. 27. p.:10‒13. 34. p.: 12‒18. 37. p.:16‒21. 41. p.: 17‒24. 43. p.: 19‒24. 47. p.: 20‒28. 50. p.: 21‒32. 55. p.: 22‒35.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Bencze József: ‒ Sajnos nem találjuk azt a formát, mint amit decemberben nyújtottunk. Valami megszakadt a csapatnál. Dolgozunk ezen, viszont bizonyos periódusaink egyelőre ennyire bizonyulnak elégnek. Azt nem tudom, hogy egyes játékosaink miért nem vállalják a felelősséget, de talán a jövőben sikeresebben tudunk pályára lépni.
Kilvinger Bálint: ‒ Jó lendülettel érkeztünk a mérkőzésre, tudtuk, fontos lesz, hogy mikor kerülünk előnybe. Emiatt nehezebben is kezdtünk, voltak kimaradt helyzeteink, de utána rendeztük a védekezést és gyors gólokat szereztünk, illetve a felállt védelem ellen is jobban játszottunk. A folytatásban is tudtuk tartani a tempót, amivel már nem bírt a Kecskemét.