Férfi kézi NB I: a Gyöngyöst is legyűrte a Telekom Veszprém

2021.10.31. 18:58
Ismét nyertek Jorge Maquedáék (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Telekom Veszprém 26–22-re legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

Az idényben eddig 100%-os Telekom Veszprém végig vezetve győzte le a nagyot küzdő Gyöngyöst, így tovább üldözi az éllovas Szegedet. A találkozó két legeredményesebb játékosa a hazaiaktól Kentin Mahé, a vendégektől pedig UbornyákDávid volt, egyaránt hat góllal.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
TELEKOM VESZPRÉM–HE-DO B BRAUN GYÖNGYÖS 26–22
(13–10)
Veszprém Aréna, 1000 néző. V.: Réti, Szedmák.
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 2, J. Omar 4 (1), Sipos, B. Blagotinsek 1, MAHÉ 6 (1), Lékai. Csere: Cupara (kapus), Nenadics 2 (1), Lukács P. 1, Maqueda 2, Nilsson 2, LIGETVÁRI 4, Dörnyei 2, Ilic Z. Edző: Momir Ilics
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Vlaszics 2, Hamidovic 3, Duris, VILOVSZKI 3, Markez 3 (1), Gráf 1 (1). Csere: Nagy BENEDEK (kapus), UBORNYÁK 6, Papp B. 2, Gerdán, Mátyás, Nkousa, Gábori, Rosta B. 1., Gyallai. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p.: 6–3. 15. p.: 7–5. 20. p.: 9–6. 28. p.: 11–9. 34. p.: 16–12. 40. perc: 19–13. 45. p.: 21–15. 54. p.: 24–17.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/1

Momir Ilics: – A csütörtöki, bukaresti Bajnokok Ligája meccs után sajnos még nem volt elég időnk a regenerációra. Igyekeztem mindenkinek játékidőt adni, a fiatal magyar játékosoknak is. Problémáink akadtak a koncentrációval, ami előfordult már korábban is, ezzel elégedetlen voltam. Igen sűrű novemberünk lesz, igyekszünk rá a lehető legjobban felkészülni. Most válogatott hét következik, de utána nagyon sok teendő vár ránk.
Konkoly Csaba: – A célunk az volt, hogy a Veszprém ellen vállalható mérkőzést játsszunk, és ez sikerült is, amiért különösen büszke vagyok a fiúkra. Az első félidőben voltak ugyan hibáink, de a végjáték nem volt rossz, a második játékrészben viszont kicsit beragadtunk 21–15-nél, mert nem sikerült értékesíteni a helyzeteinket. A kapusteljesítménnyel mindkét félidőben elégedett vagyok, amire a végjátékban építhettünk is. Nehéz sorozat előtt állunk, ez a találkozó jól szolgálta a felkészülésünket.

1. Szeged 8 8 299–193 +106 16
2. Veszprém 7 7 244–172 +72 14
3. Balatonfüred 7 5 1 1 210–181 +29 11
4. Gyöngyös 7 4 1 2 187–176 +11 9
5. FTC 7 4 3 204–195 +9 8
6. NEKA 7 4 3 186–194 –8 8
7. Budakalász 8 3 2 3 194–213 –19 8
8. Veszprémi KKFT 7 3 4 207–217 –10 6