Férfi kézi NB I: 40 gól fölé jutott, és simán legyőzte a Szeged az újoncot

CS. M.CS. M.
2021.08.27. 17:55
Fölényes sikerrel kezdte az új idényt a címvédő Pick Szeged (Fotó: Török János/Délmagyar)
A címvédő Pick Szeged fölényes, 43–20-as győzelmet aratott az újonc Kecskemét felett pénteken a férfi kézilabda NB I 2021–2022-es idényének első mérkőzésén.

Nem jelentett kihívást a Szegednek az újonc Kecskemét, a szünetben már 25–10-re vezetett a címvédő, a folytatásban pedig tovább nőtt a különbség. A hazaiak végül 40 gól fölé jutottak és 43–20-ra legyőzték a kecskemétieket az új idény első meccsén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
PICK SZEGED–KTE-PIROSKA SZÖRP 43–20 (25–10)
Szeged, 800
néző. V: Nagy F., Turóczy
SZEGED: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 6 (2), Tönnesen 5, Bombac, BÁNHIDI 5, Mackovsek 2, Frimmel 4. Csere: Mikler R. (kapus), Henigman, BODÓ 4, Gaber 2, Garciandía 4, IFJ. ROSTA M. 4, Blonz 4 (1), M. Martins 1, Szilágyi B. 2 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
KECSKEMÉT: Marczinka – Csordás 3, Országh 1, Mazák L. 3, Sipeki 1, Füstös A. 1, Simon B. 1. Csere: DEMÉNYI (kapus), Horváth A. 1, Szrmka 2, Hiramoto, Vetési 3 (2), Enamoto, Menyhárt 3 (2), Szeverényi 1 (1), Forgács. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 8. p.: 4–5. 12. p.: 8–6. 17. p.: 11–7. 24. p.: 18–7. 27. p.: 20–8. 33. p.: 26–11. 40. p.: 31–12. 47. p.: 36–15. 52. p.: 39–17. 56. p.: 42–18
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Juan Carlos Pastor:
– Akkor nyílt ki az olló, amikor feljavult a védekezésünk, sokat futottunk és a saját ritmusunkban kézilabdáztunk. Jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok csapatom teljesítményével.
Bencze József: – A címvédő és az újonc bajnoki nyitányán a várt eredmény született. Negyedóráig volt számunkra hízelgő az eredmény, utána a szegediek feszes védekezésükkel hibákra kényszerítettek bennünket, és sehogy sem találtuk gyors játékuk ellenszerét.