B. D. K. 2022.04.01 19:56 Frissítve: 2022.04.01 21:49

Férfi kézi NB I: 37 gólt dobva győzött a Ferencváros a Dabas ellen

A Ferencváros 37–28-ra legyőzte a Dabast a férfi kézilabda NB I 20. fordulójának pénteki mérkőzésén.

Nagy Bence hat gólig jutott (Fotó: Tumbász Hédi)

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
FTC–DABAS KC VSE 37–28 (18–17)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 400 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
FTC: Zernovic – Bujdosó 3, J. Mikita, BOGNÁR A. 6 (3), Debreczeni 3, NAGY BENCE 6, KOVACSICS 6. Csere: GYŐRI K. (kapus) 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4 (1), Pordán 3, Prainer 1, Andjelics 2, Imre B. 1. Edző: Horváth Attila
DABAS: PALLAG – ÁCS T. 4, HORVAT 10 (7), Garajszki, Szöllősi Sz. 2, Török 3 (1), Laurinyecz 2. Csere: Holló (kapus), TARABOCHIA 4 (1), Horváth L. 1, Kende 2, Hutvágner. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 11. p.: 6–6. 19. p.: 10–12. 27. p.: 16–14. 35. p.: 20–20. 42. p.: 24–22. 49. p.: 29–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 9/9
Horváth Attila: – A Dabas ellen mindig jó meccseket vívunk, az első félidőben most sem tudtuk a játékunkat játszani. Ötven percig fej fej mellett haladt a két csapat, de a végjáték nekünk sikerült jobban. Ezt próbáljuk meg átmenteni a jövő hétre is.
Tomori Győző: – Ötven percig tartottuk a lépést, a vége magabiztos hazai győzelmet hozott. Látszik, hogy hat-nyolc emberrel nem bírjuk végig a mérkőzést, a vége felé a védekezésünk gyengébb volt, és a fáradtság miatt kaptunk olyan gólokat, amilyeneket.

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Itt igenis a cél a fontos, ezért nevezzük sportnak.

2022.06.19 21:06:54

Kézilabda BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. Európa és így a világ negyedik legjobb klubcsapatának lenni igenis büszkeség.

2022.06.19 17:26:12

Kézilabda H. Á., N. T.

A katalánok elsőként védték meg Bajnokok Ligája-címüket a kölni final fourban.

2022.06.19 14:41:54

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

A csalódott csapatok csatájában a Veszprém szinte végig vezetett, mégis drámai hajrá végén a Kiel győzött.

2022.06.18 17:31:32

Kézilabda H. Á.

A címvédő Barcelona lesz a Kielce ellenfele a vasárnapi döntőben, a Veszprém a Kiellel játszik a bronzért.