R. P. 2022.02.02 12:06 Frissítve: 2022.02.21 11:21

A XXIV. téli olimpiai játékok adatbankja – 1. rész

Bár a XXIV. téli olimpia megnyitóját február 4-én tartják, a versenyprogram már február 2-án megkezdődik Pekingben. Leghamarabb a curling vegyes párosokat láthatjuk, a vetélkedések sorát a sífutónők zárják a 30 km-es versenyükkel február 20-án. Tizenöt sportágban összesen 109 számban avatnak bajnokot. Magyarországon az M4 SPORT és az EUROSPORT közvetíti az eseményeket. Az alábbiakban bemutatjuk a játékok programját.

 

 

A MAGYAR VERSENYZŐK NÉVJEGYEI

A FÉRFI JÉGKORONGTORNA ADATBANKJA ITT!

A február 12-től 20-ig tartó programot ide kattintva érheti el! 

XXIV. TÉLI OLIMPIA, PEKING – A PROGRAM (február 2–20.) Időpont (magyar idő)
  Sportág Versenyszám Szakasz Győztesek és magyar indulók
Február 2., szerda
13.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 1. forduló  
Február 3., csütörtök
2.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 2. forduló  
5.10 Jégkorong nők Csoportkör, Svájc–Kanada, Kína–Csehország  
7.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 3. forduló  
9.40 Jégkorong nők Csoportkör, Japán–Svédország  
11.00–11.45 Síakrobatika női mogul selejtező  
12.45–13.30 Síakrobatika férfi mogul selejtező  
13.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 4. forduló  
14.10 Jégkorong nők Csoportkör, Finnország–Egyesült Államok  
Február 4., péntek
1.35 Curling vegyes páros Csoportkör, 5. forduló  
6.35 Curling vegyes páros Csoportkör, 6. forduló  
2.55 Műkorcsolya csapatverseny férfi rövid program  
4.35 Műkorcsolya csapatverseny ritmustánc
 
5.10 Jégkorong nők Csoportkör, Orosz csapat–Svájc, Dánia–Kína
 
6.15 Műkorcsolya csapatverseny páros rövid program  
13.00 Megnyitó      
Február 5., szombat (6 arany)
2.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 7. forduló  
3.45–5.47 Hódeszka női slopestyle selejtező  28. Kozuback Kamilla
5.10 Jégkorong nők Csoportkör, Kanada–Finnország  
7.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 8. forduló  
7.20–8.26 Síugrás férfi normál sánc selejtező  
9.30 Gyorskorcsolya női 3000 m DÖNTŐ Irene Schouten (Hollandia)
8.45–9.35 Sífutás női síatlon (7.5 klasszikus + 7.5 km szabad stílus) DÖNTŐ Therese Johaug (Norvégia)
9.40 Jégkorong nők Csoportkör, Csehország–Svédország, Dánia–Japán  
10.00–11.15 Sílövészet vegyes váltó (4x6 km) DÖNTŐ Norvégia
11.45–13.08 Síugrás női normál sánc DÖNTŐ Ursa Bogataj (Szlovénia)
11.00–11.30 Síakrobatika férfi mogul selejtező  
12.00–13.10 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500 m, férfi 1000 m selejtező Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Jászapáti Petra továbbjutott,
21. Kónya Zsófia

12.10–15.00 Szánkó férfi egyes 1. és 2. futam  
12.30–13.55 Síakrobatika férfi mogul DÖNTŐ Walter Wallberg (Svédország)
13.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 9. forduló  
13.23–14.34 Rövid pályás gyorskorcsolya vegyes váltó negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ Kína
3. Magyarország
14.10 Jégkorong nők Csoportkör, Egyesült Államok–Orosz csapat  
Február 6., vasárnap (6 arany)
2.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 10. forduló  
2.30–3.49 Hódeszka női slopestyle DÖNTŐ Zoi Sadowski-Synnott (Új-Zéland)
28. Kozuback Kamila
2.30–3.50 Műkorcsolya csapatverseny női rövid program  
4.50–5.44 Műkorcsolya csapatverseny páros szabad program  
5.30–7.32 Hódeszka férfi slopestyle selejtező  
8.00–9.35 Sífutás férfi síatlon DÖNTŐ Alekszandr Bolsunov (Orosz csapat)
7.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 11. forduló  
9.30–11.15 Gyorskorcsolya férfi 5000 m DÖNTŐ Nils van der Poel (Svédország)
9.40 Jégkorong nők Csoportkör, Kína–Japán  
11.00–11.30 Síakrobatika női mogul selejtező  
12.00–13.33 Síugrás férfi normál sánc DÖNTŐKobajasi Rjoju (Japán)
12.30–13.55 Síakrobatika női mogul DÖNTŐ Jakara Anthony (Ausztrália)
12.30–14.59 Szánkó férfi egyes 3. és 4. futam, DÖNTŐ Johannes Ludwig (Németország)
13.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 12. forduló  
14.10 Jégkorong nők Csoportkör, Svájc–Egyesült Államok  
Február 7., hétfő (9 arany)
2.05 Curling vegyes páros Csoportkör, 13. forduló  
2.15–3.01 Műkorcsolya csapatverseny férfi szabad program  
2.30–4.44 Síakrobatika női ugrás selejtező  
2.30–9.39 Alpesi sí női óriás-műlesiklás DÖNTŐ Sara Hector (Svédország)
Tóth Zita kiesett
3.30–4.10 Műkorcsolya csapatverseny jégtánc, szabad program  
4.35–5.16 Műkorcsolya csapatverseny női szabad program, DÖNTŐ Oroszország
5.00–6.19 Hódeszka férfi slopestyle DÖNTŐ Max Parrot (Kanada)
5.00–7.19
 Alpesi sí
férfi lesiklás
DÖNTŐ
Beat Feuz (Svájc)
5.10 Jégkorong nők Csoportkör, Kanada–Orosz csapat  
6.30–8.44 Síakrobatika férfi ugrás selejtező  
9.30–10.50 Gyorskorcsolya női 1500 m DÖNTŐ Ireen Wüst (Hollandia)
9.40 Jégkorong nők Csoportkör, Csehország–Dánia  
10.00–11.40 Sílövészet női 15 km DÖNTŐ Denise Herrmann (Németország)
12.30–14.04 Rövid pályás gyorskorcsolya női 500 m, férfi 1000 m Negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ (2) Ariana Fontana (Olaszország)
7. Jászapáti Petra,
Zsen Ce-vej (Kína)
3. Liu Shaoang, 14. Krueger John-Henry, Liu Shaolin Sándort kizárták
12.45–14.27 Síugrás vegyes csapat DÖNTŐ Szlovénia
12.50–15.40 Szánkó női egyes 1. és 2. futam  
13.05 Curling vegyes páros elődöntő  
14.10 Jégkorong nők Csoportkör, Finnország–Svájc, Svédország–Kína  
Február 8., kedd (10 arany)
2.15–6.23 Műkorcsolya férfiak rövid program  
3.00–4.05 Síakrobatika női ugrás DÖNTŐ Ku Aj-ling Eileen (Kína)
3.40–5.26 Hódeszka férfi és női párhuzamos óriás-műlesiklás selejtező  
4.00–6.14 Alpesi sí férfi szuper-G DÖNTŐ Matthias Mayer (Ausztria)
5.10 Jégkorong nők Csoportkör, Egyesült Államok–Kanada  
7.05 Curling vegyes páros bronzmérkőzés  
7.30–8.55 Hódeszka férfi és női párhuzamos óriás-műlesiklás nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ (2) Benjamin Carl (Ausztria)
Ester Ledecká (Csehország)

9.00–10.12Sífutás férfi és női sprint (szabad stílus) selejtező 72. Kónya Ádám
9.30–11.15Sílövészetférfi 20 kmDÖNTŐQuentin Fillon Maillet (Franciaország)
9.40 Jégkorong nők Csoportkör, Japán–Csehország  
11.30–12.50 Gyorskorcsolya férfi 1500 m DÖNTŐ Kjeld Nuis
11.30–13.14 Sífutás férfi és női sprint (szabad stílus) negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ (2)  Johannes Hösflot Klaebo (Norvégia)
Jonna Sundling (Svédország)
12.50–15.19 Szánkó női egyes 3. és 4. futam, DÖNTŐ Natalie Geisenberger (Németország)
13.05 Curling vegyes páros DÖNTŐ Olaszország
14.10 Jégkorong nők Csoportkör, Orosz csapat–Finnország, Svédország–Dánia  
Február 9., szerda (6 arany)
2.30–4.10 Hódeszka női félcső selejtező 19. Kozuback Kamilla
3.15–4.50 Alpesi sí női műlesiklás 1. futam 44. Tóth Zita
4.00–5.05 Síakrobatika férfi ugrás DÖNTŐ Birk Ruud (Norvégia)
4.00–5.25 Hódeszka női krossz rangsoroló  
5.30–7.10 Hódeszka férfi félcső selejtező  
6.45–8.29 Alpesi sí női műlesiklás 2. futam, DÖNTŐ Petra Vlhová (Szlovákia)
40. Tóth Zita
7.30–8.55 Hódeszka női krossz nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ Lindsey Jacobellis (Egyesült Államok)
9.00–9.51 Északi összetett Normál sánc/10 km síugrás  
9.40 Jégkorong férfiak Csoportkör, Orosz csapat–Svájc  
12.00–12.35 Északi összetett Normál sánc/10 km sífutás, DÖNTŐ Vinzenz Geiger (Németország)
12.00–14.28 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 1500 m negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ Hvang De Hon (Dél-Korea)
4. Liu Shaoang
6. Liu Shaolin Sándor, 11. Krueger John-Henry
12.44–13.16 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m selejtező Jászapáti Petra, Kónya Zsófia
13.05 Curling férfiak Csoportkör, 1. forduló  
13.20–15.14 Szánkó páros 1. és 2. futam, DÖNTŐ Németország
13.45–13.59 Rövid pályás gyorskorcsolya női váltó elődöntő  
14.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Csehország–Dánia  
Február 10., csütörtök (8 arany)
2.05 Curling nők Csoportkör, 1. forduló  
2.30–3.49 Hódeszka női félcső DÖNTŐ

Chloe Kim

(Egyesült Államok)

2.30–4.55 Szkeleton férfiak 1. és 2. futam  
2.30–6.27 Műkorcsolya férfiak szabad program, DÖNTŐ Nathan Chen (Egyesült Államok)
3.30–8.59 Alpesi sí férfi kombináció (lesiklás + műlesiklás) DÖNTŐ Johannes Strolz (Ausztria)
4.15–5.40 Hódeszka férfi krossz rangsoroló  
5.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Svédország–Lettország  
7.00–8.30 Hódeszka férfi krossz nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ

Alessandro Hämmerle

(Ausztria)

7.05 Curling férfiak Csoportkör, 2. forduló  
8.00–9.30 Sífutás női 10 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ Therese Johaug (Norvégia)
97. Pónya Sára
9.40 Jégkorong férfiak Csoportkör, Finnország–Szlovákia  
12.00–13.15 Síakrobatika vegyes csapat ugrás DÖNTŐ Egyesült Államok
13.00–14.16 Gyorskorcsolya női 5000 m DÖNTŐ Irene Schouten (Hollandia)
13.05 Curling nők Csoportkör, 2. forduló  
14.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Egyesült Államok–Kína, Kanada–Németország  
14.30–15.38 Szánkó csapat, váltó DÖNTŐ Németország
Február 11., péntek (7 arany)
2.05 Curling férfiak Csoportkör, 3. forduló  
2.30–3.24 Szkeleton nők 1. és 2. futam  
2.30–3.49 Hódeszka férfi félcső DÖNTŐ Hirano Ajumu (Japán)
4.00–6.09 Alpesi sí női szuper-G DÖNTŐ Lara Gut-Behrami (Svájc)
5.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Dánia–Orosz csapat  
5.10 Jégkorong nők negyeddöntő  
7.05 Curling nők Csoportkör, 3. forduló  
8.00–9.35 Sífutás férfi 15 km (klasszikus stílus) DÖNTŐ Iivo Niskanen (Finnország)
80. Kónya Ádám
9.00–10.55 Gyorskorcsolya férfi 10 000 m DÖNTŐ Nils Van der Poel (Svédország)
9.40 Jégkorong férfiak Csoportkör, Csehország–Svájc, Svédország–Szlovákia  
10.00–11.10 Sílövészet női sprint (7.5 km) DÖNTŐ Marte Olsbu Röiseland (Norvégia)
12.00–13.06 Síugrás férfi nagysánc selejtező  
12.00–13.49 Rövid pályás gyorskorcsolya női 1000 m negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ Suzanne Schulting (Hollandia)
8. Jászapáti Petra
12.18–12.42 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi 500 m selejtező Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry
13.04–13.23 Rövid pályás gyorskorcsolya férfi váltó elődöntő Magyarország
13.05 Curling férfiak Csoportkör, 4. forduló  
13.20–15.40 Szkeleton férfiak 3. és 4. futam, DÖNTŐ  Christopher Grotheer (Németország)
14.10 Jégkorong férfiak Csoportkör, Lettország–Finnország  
14.10 Jégkorong nők negyeddöntő  
A február 12-től 20-ig tartó programot ide kattintva érheti el!
2022.05.24 14:42:00

Téli sportok SZABÓ GÁBOR

Szende Andor tizenkét évig tartotta a helyből magasugrás rekordját, kiváló rugói jól kamatoztak a jégen.

2022.05.10 20:33:09

Téli sportok DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Nyilván 1984-ben a szarajevóiak sem tudták elképzelni, hogy akkor modernnek számító ötkarikás létesítményeik rövidesen elenyésznek, inkább további világversenyeket tervezgettek.

2022.04.11 23:25:49

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

Magyarország első egyéni téli olimpiai bajnoka a montreali vb-n újra történelmet írt – ráadásul többször is.

2022.04.11 00:35:22

Téli sportok KOVÁCS ERIKA

NS-VÉLEMÉNY. Mindvégig megvolt benne az alázat.

2022.03.19 14:11:47

Téli sportok MTI, CS. B.

A 34 éves biatlonos Holmenkollenben szerepel utoljára hazája színeiben.