Téli olimpia: megvan minden idők legfiatalabb kínai aranyérmese

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.02.08. 04:22
Ku Ailing Eileen nehezen hiszi el, hogy olimpiai bajnok lett (Fotó: AFP)
Ku Aj-ling Eileen győzelmével ért véget a síakrobatanők Big Air (ugrás) versenyszáma a pekingi téli olimpián. Az amerikai születésű, de kínai színekben szereplő 18 éves sportoló nagy csatában utasította maga mögé a francia Tess Ledeux-t.

A döntőben a 12 versenyző három-három ugrást mutathatott be. A két legjobb kísérlet összpontszáma határozta meg a sorrendet.

Ku Aj-ing Eileen és Tess Ledeux is nagyon magas pontszámokat kapott, de Ku utolsó ugrásával átvette a vezetést, és erre Ledeux-nek már nem volt válasza.

Ku ifjúsági olimpiai bajnoka ennek számnak, két világbajnoki címét félcsőben és slopestyle-ban szerezte. Mindössze 18 évesen és 158 naposan győzött, ezzel minden idők legfiatalabb kínai téli olimpiai bajnoka lett.

A szakág világbajnoki címvédője, Anasztaszija Tatalina mind a három ugrását elrontotta, így az orosznak nem volt esélye éremre sem.