nemzetisport.hu 2014.02.05 13:14 Frissítve: 2015.03.31 01:50

SZOCSI 2014: A TÉLI OLIMPIA ÉRMESEI, ÉREMTÁBLÁZAT

A szocsi aranyérem (Fotó: Reuters)

 

A TÉLI OLIMPIA DÖNTŐI
sportág versenyszám ARANY
EZÜST
BRONZ
       
Február 8., szombat (5 döntő)
Hódeszka Férfi
lejtő
stílus
Kotsenburg (Egy. Áll.)Sandbech (Norvégia)  
McMorris (Kanada)
Sífutás Női
15 km
Björgen
(Norvégia)
Kalla (Svédország)Weng
(Norvégia)
Gyorskorcsolya Férfi
5000 m
Kramer
(Hollandia)
Blokhuijsen (Hollandia)Bergsma (Hollandia)
Sílövészet Férfi
10 km sprint

(79. Gombos Károly)
Björndalen (Norvégia)Landertinger (Ausztria)Soukup (Csehország)
Síakrobatika Női mogul J. Dufour-Lapointe (Kanada)C. Dufour-Lapointe (Kanada)Kearney
(Egy. Áll.)
       
Február 9., vasárnap (8)
Alpesi sí Férfi
lesiklás
M. Mayer
(Ausztria)
Innerhofer (Olaszország)
Jansrud
(Norvégia)
Hódeszka Női lejtő
stílus
J. Anderson (Egy. Áll.)
Rukajärvi (Finnország)
J. Jones
(Nagy-Britannia)
Sífutás Férfi
30 km
Cologna
(Svájc)
Hellner (Svédország)
Sundby
(Norvégia)
Gyorskorcsolya Női
3000 m
Wüst
(Hollandia)
Sábliková (Csehország)O. Graf (Oroszország)
Sílövészet Női 7.5 km
sprint
(70. Szőcs)
Kuzmina (Szlovákia)Viluhina (Oroszország)Szemerenko (Ukrajna)
Szánkó Férfi egyes Loch (Németország)Gyemcsenko (Oroszország)Zöggeler (Olaszország)
Műkorcsolya Csapatverseny OroszországKanada
Egy. Áll.
Síugrás Férfi
normálsánc
Stoch (Lengyelország)Prevc (Szlovénia)Bardal
(Norvégia)
       
Február 10., hétfő (5)
Rövid pályás gyk. Férfi 1500 m
(20. Liu,
33. Béres,
34. Knoch)
Hamelin
(Kanada)
Tian-ju
(Kína)
An
(Oroszország)
Alpesi sí Női szuper-kombináció
(16. Miklós, 21. Berecz)
Höfl-Riesch (Németország)Hosp
(Ausztria)
Mancuso
(Egy. Áll.)
Gyorskorcsolya Férfi
500 m
M. Mulder (Hollandia)Smeekens (Hollandia)R. Mulder (Hollandia)
Sílövészet Férfi 12.5 km üldözéses M. Fourcade (Franciaország)Moravec (Csehország)Beatrix (Franciaország)
Síakrobatika Férfi mogul Bilodeau
(Kanada)
Kingsbury (Kanada) Szmisljajev (Oroszország)
       
Február 11., kedd (8)
Síakrobatika Női lejtő stílus Howell
(Kanada)
Logan (Egy. Áll.)
Lamarre
(Kanada)
Sífutás Női sprint
(66. Simon Á.)
Falla
(Norvégia)
Östberg (Norvégia)
Fabjan
(Szlovénia)
Sífutás Férfi sprint
(73. Szabó M.)
Hattestad (Norvégia)
Peterson (Svédország)
Jönsson (Svédország)
Gyorskorcsolya Női 500 m Li Szang Hva (Dél-Korea)
Fatkulina (Oroszország)
 Boer
(Hollandia)
Szánkó Női egyes Geisenberger  (Németország)
Hüfner (Németország)
Hamlin
(Egy. Áll.)
Sílövészet Női 10 km üldözéses Domracseva (Fehéroroszország)
Berger (Norvégia)
Gregorin (Szlovénia)
Síugrás Női normálsánc Vogt (Németország)
Iratschko-Stolz (Ausztria)
Mattel (Franciaország)
Hódeszka Férfi félcső Podladtchikov  (Svájc)
Hirano
(Japán)
Hiraoka
(Japán)
       
Február 12., szerda (6)
Alpesi sí Női lesiklás
(7. Miklós,
35. Berecz)
Maze (Szlovénia) és Gisin (Svájc)
Gut
(Svájc)
Északi összetett Gundersen–verseny Frenzel (Németország) Vatabe
(Japán)
Krog
(Norvégia)
Gyorskorcsolya Férfi 1000 m Groothuis (Hollandia)D. Morrison (Kanada)M. Mulder (Hollandia)
Szánkó Férfi kettes Wendl,
Arlt

(Németország)
A. Linger,
W. Linger
(Ausztria)
A. Sics,
J. Sics

(Lettország)
Műkorcsolya Páros Voloszozsar, Tranykov
(Oroszország)
Sztolbova, Klimov
(Oroszország)
Savchenko, Szolkowy
(Németország)
Hódeszka Női félcső Farrington (Egy. Áll.)Bright (Ausztrália)K. Clark
(Egy. Áll.)
       
Február 13., csütörtök (6)
Síakrobatika Férfi lejtő stílus Christensen
(Egy. Áll.)
Kenworthy
(Egy. Áll.)
Goepper
(Egy. Áll.)
Sífutás Női 10 km (klasszikus)
(69. Simon Á.)
Kowalczyk
(Lengyelország)
Kalla
(Svédország)
Johaug
(Norvégia)
Rövid pályás gyk. Női 500 m
(28. Keszler)
Li Csian-csou
(Kína)
Fontana
(Olaszország)
Pak Szung Hi
(Dél-Korea)
Sílövészet Férfi 20 km
(88. Gombos)
M. Fourcade
(Franciaország)
Lesser
(Németország)
Garanyicsev
(Oroszország)
Gyorskorcsolya Női 1000 m Csang Hung
(Kína)
Wüst
(Hollandia)
M. Boer
(Hollandia)
Szánkó Csapatverseny Németország
Oroszország
Lettország
       
Február 14., péntek (6)
Sífutás Férfi 15 km klassz.
(78. Szabó M.)
Cologna
(Svájc)
J. Olsson
(Svédország)
Richardsson
(Svédország)
Alpesi sí Férfi szuper-
kombináció
Viletta
(Svájc)
I. Kostelic
(Horvátország)
Innerhofer
(Olaszország)
Szkeleton Női egyes Yarnold
(Nagy-Britannia)
Pikus-Pace
(Egy. Áll.)
Nyikityina
(Oroszország)
Sílövészet Női 15 km
(70. Szőcs E.)
Domracseva
(Fehéroroszország)
S. Gasparin (Svájc)
Szkardino
(Fehéroroszország)
Műkorcsolya Férfiak Juzuru
(Japán)
Chan
(Kanada)
Ten
(Kazahsztán)
Síakrobatika Női ugrás Cuper
(Fehéroroszország)
Hszü Meng-tao
(Kína)
Lassila
(Ausztrália)
       
Február 15., szombat (7)
Alpesi sí Női szuper-G
(15. Miklós, 28. Berecz)
Fenninger
(Ausztria)
Höfl-Riesch
(Németország)
Hosp
(Ausztria)
Sífutás Női 4x5 km-es váltó SvédországFinnország
Németország
Rövid pályás gyk. Férfi 1000 m An
(Oroszország)
Grigorjev (Oroszország)Knegt
(Hollandia)
Rövid pályás gyk. Női 1500 m Csou Jang
(Kína)
Sim Szuk Hi
(Dél-Korea)
Fontana
(Olaszország)
Gyorskorcsolya Férfi 1500 m Brodka (Lengyelország)Verweij
(Hollandia)
D. Morrison
(Kanada)
Szkeleton Férfi egyes Tretyjakov
(Oroszország)
Dukurs
(Lettország)
Antoine
(Egy. Áll.)
Síugrás Férfi nagysánc Stoch (Lengyelország)Kaszai
(Japán)
Prevc
(Szlovénia)
       
Február 16., vasárnap (4)
Alpesi sí Férfi szuper-G Jansrud
(Norvégia)
Weibrecht (Egy. Áll.)
Hudec
(Kanada)
Miller
(Egy. Áll.)
Hódeszka Női krossz Samková (Csehország)
Maltais (Kanada)
Trespeuch (Franciaország)
Sífutás Férfi 4x10 km-es váltó SvédországOroszország
Franciaország
Gyorskorcsolya Női 1500 m Jorien ter Mors (Hollandia)
Wüst (Hollandia)Lotte van Beek (Hollandia)
       
Február 17., hétfő (5)
Bob Férfi kettes Oroszország ISvájc I
Egy. Áll. I
Sílövészet Női 12.5 km tömegrajtos Domracseva
(Fehéroroszország)
Soukalová
(Csehország)
Eckhoff
(Norvégia)
Műkorcsolya Jégtánc D. White
(Egyesült
Államok)
Moir
(Kanada)
Kacalapov
(Oroszország)
Síugrás Férfi csapatverseny Németország
Ausztria
Japán
Síakrobatika Férfi ugrás Kusnyir
(Fehéroroszország)
D. Morris
(Ausztrália)
Csia Cung-jang
(Kína)
       
Február 18., kedd (7)
Rövid pályás gyk. Női 3000 m-es váltó
(6. Magyaro.)
Dél-Korea
 KanadaOlaszország
HódeszkaFérfi krosszVaultier
(Franciaország)
Oljunyin
(Oroszország)
Deibold
(Egy. Államok)
SílövészetFérfi 15 km tömegrajtosSvendsen
(Norvégia)
M. Fourcade (Franciaország)
Moravec
(Csehország)
Alpesi sí Női óriás-műlesiklás
(34. Miklós,
48. Berecz)
Maze
(Szlovénia)
Fenninger
(Ausztria)
Rebensburg (Németország)
Északi összetett Gundersen-verseny Graabak
(Norvégia)
M. Moan
(Norvégia)
Riessle
(Németország)
Gyorskorcsolya Férfi 10 000 méter Bergsma (Hollandia)
Kramer (Hollandia)B. de Jong
(Hollandia)
Síakrobatika Férfi félcső Wise
(Egyesült
Államok)
Riddle
(Kanada)
Rolland
(Franciaország)
       
Február 19., szerda (8)
Hódeszka Férfi párhuzamos óriás-műlesiklás Vajld
(Oroszország)
Galmarini
(Svájc)
Kosir
(Szlovénia)
Hódeszka Női párhuzamos óriás-műlesiklás Kummer
(Svájc)
Takeucsi  (Japán)Zavarzina
(Oroszország)
Alpesi sí Férfi óriás-műlesiklás
(50. Farkas N.)
Ligety
(Egyesült Államok)
Missillier
(Franciaország)
Pinturault
(Franciaország)
Sífutás Női csapatsprint (klasszikus) Östberg, Björgen
(Norvégia)
Saarinen,  Niskanen
(Finnország)
Ingemarsdotter,
S. Nilsson

(Svédország)
Sífutás Férfi csapatsprint (klasszikus) Niskanen,
Jauhojärvi

(Finnország)
Viljegzsanyin, Krjukov
(Oroszország)
E. Jönsson,
T. Peterson
(Svédország)
Gyorskorcsolya Női 5000 méter Sábliková
(Csehország)
Wüst
(Hollandia)
Kleibeucker (Hollandia)
Sílövészet Vegyes váltó NorvégiaCsehország
Olaszország
Bob Női kettes Kanada IEgyesült Államok I
Egyesült
Államok II
       
Február 20., csütörtök (6)
Síakrobatika Férfi krossz Chapuis
(Franciaország)
Bovolenta (Franciaország)
Midol
(Franciaország)
Északi összetett Csapatverseny Norvégia
Németország Ausztria
Curling Nők Kanada
SvédországNagy-Britannia
Műkorcsolya Nők Szotnyikova (Oroszország)
Kim Ju Na (Dél-Korea)
Kostner (Olaszország)
Jégkorong Nők Kanada
Egyesült Államok
Svájc
Síakrobatika Női félcső Bowman
(Egyesült Államok)
Martinod (Franciaország)Onozuka
(Japán)
       
Február 21., péntek (7)
Síakrobatika Női krossz Thompson (Kanada)Serwa (Kanada)
Holmlund
(Svédország)
Curling Férfiak Kanada
Nagy-Britannia
Svédország
Sílövészet Női 4x6 km-es váltó Ukrajna
Oroszország Norvégia
Alpesi sí Női műlesiklás
(35. Berecz)
Shiffrin
(Egyesült Államok)
M. Schild (Ausztria)Zettel
(Ausztria)
Rövid pályás gyk. Női 1000 méter
(Heidum helyezetlen)
Pak Szeung Hi (Dél-Korea) Fan Ko-hszin (Kína)Sim Szuk Hi
(Dél-Korea)
Rövid pályás gyk. Férfi 500 méter
(12. Knoch, 18. Liu)

An
(Oroszország)
Vu Ta-csing
(Kína)
Cournoyer
(Kanada)
Rövid pályás gyk. Férfi 5000 m-es váltó Oroszország Egyesült Államok
Kína
       
Február 22., szombat (7)
Hódeszka Férfi párhuzamos műlesiklás Vajld
(Oroszország)
Kosir
(Szlovénia)
Karl
(Ausztria)
Hódeszka Női párhuzamos műlesiklás Dujmovits
(Ausztria)
Karstens
(Németország)
Kober
(Németország)
Sífutás Női 30 km (szabad) Björgen
(Norvégia)
Johaug
(Norvégia)
Steira
(Norvégia)
Gyorskorcsolya Női csapatverseny Hollandia
LengyelországOroszország
Gyorskorcsolya Férfi csapatverseny HollandiaDél-Korea
Lengyelország
Sílövészet Férfi 4x7.5 km-es váltó Oroszország
Németország
Ausztria
Alpesi sí Férfi műlesiklás
(Farkas N. helyezetlen)
Matt
(Ausztria)
Hirscher (Ausztria)Kristoffersen
(Norvégia)
       
Február 23., vasárnap (3)
Sífutás Férfi 50 km (szabad) Legkov (Oroszország)
Viljegzsanyin (Oroszország)Csernouszov (Oroszország)
Bob Férfi négyes Oroszország I
Lettország
Egyesült
Államok I
Jégkorong Férfiak Kanada
Svédország
Finnország
A 2014-es téli olimpia érmei (Fotó: Reuters)
A 2014-es téli olimpia érmei (Fotó: Reuters)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.03.27 18:06:37

Téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

Téli olimpia nemzetisport.hu

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Téli olimpia nemzetisport.hu

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

Téli olimpia nemzetisport.hu

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.

2014.02.24 11:35:20

Téli olimpia KARÁDI ZOLTÁN

Björndalen két arannyal zárt a téli olimpián, a női curlingdöntő hat játékosa elmúlt már 37 éves.