Szocsi 2014: trónfosztás - Kanada a női curling trónján

2014.02.20. 17:18
Kanada női curlingesei másodszor nyerték meg az olimpiát (Fotó: Reuters)
Kanada nyerte meg a bajnoki címet a női curlingtornán Szocsiban. A döntőben az előző két olimpián győztes svédeket verték meg 6–3-ra.

A női curlingtorna döntőjébe Kanada tökéletes mérleggel érkezett. A csoportkör során mind a kilenc meccsüket megnyerték, a svédeket 9–3-ra verték meg. A négy között a briteket 6–4-gyel intézték el.

A fináléban az ötödik end után az állás 3–3 volt, ezt követően két játszmát 0–0-ra hoztak le a felek. A nyolcadik end egy ponttal a kanadaiaké lett. A kilencedik játszma hozta meg a döntő fordulatot. Hiába volt a svédeké az utolsó kő, nagyot rontottak, Kanada pedig két pontot rabolt, így az utolsó endet hárompontos előnnyel várták.

A csoda elmaradt, Kanada rutinszerűen kezelte a helyzetet, s végül a hetedik „juharleveles" kő után a svédek feladták a küzdelmet.

Kanada története során másodszor nyerte meg az olimpiai bajnoki címet a nőknél az 1998-as naganói játékok után.