nemzetisport.hu 2014.02.19 16:13 Frissítve: 2015.01.16 02:47

Szocsi 2014: a világcsúcstartó megvédte címét 5000 méteren

Martina Sáblíková győzelmével ért véget Szocsiban a női gyorskorcsolyázók 5000 méteres versenye. A csehek címvédője és a szám világcsúcstartója fölényesen előzte meg holland riválisait a dobogón.

Sáblíková az utolsó előtti párban indult a 16 fős mezőnyben. Az elején még két-három másodperces hátrányban volt a vele együtt induló Ireen Wüsttel szemben, ám a táv második felében fokozatosan feljött, majd pedig gond nélkül lehagyta riválisát. Wüst azért a második helyet meg tudta szerezni 2.74 másodperces hátránnyal, míg a bronz a szintén holland Carien Kleibeuckeré lett.

Sáblíková ezzel a második érmét szerezte meg Szocsiban a 3000 méter ezüstje után.