nemzetisport.hu 2014.02.16 16:41 Frissítve: 2015.01.16 02:47

Szocsi 2014: négyes holland győzelem olimpiai csúccsal

Jorien ter Mors győzelmével ért véget a nők 1500 méteres gyorskorcsolyaversenye. A viadalból a hollandok háziversenyt rendeztek, hiszen az első négy helyen egyaránt holland végzett.

Ter Mors óriási sebességgel korcsolyázott, 1:53.51-es ideje olimpiai csúcs. Neve ismerős lehet, hiszen ő volt az, aki Heidum Bernadett selejtezős futamában indult 1500 méteren rövid pályán, és aki végül a negyedik helyen végzett.

A hollandok Szocsiban szerzett gyorskorcsolyás éremgyűjteménye 16-ra hízott, ezzel megdöntötték az egy sportágra és egy olimpiára vonatkozó rekordot. A korábbi csúcsot az osztrák alpesi síelők tartották 14 medáliával a 2006-os torinói játékokról.

Legutóbb 1972-ben Szapporóban fordult elő, hogy egy nemzet versenyzői foglalták el az első négy hely mindegyikét egy versenyen. Akkor a férfi szánkósoknál kelet-németek végeztek az első négy pozícióban (az ötödik és a hatodik hely a nyugat-németeké lett...).

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.