nemzetisport.hu 2014.02.13 16:32 Frissítve: 2014.10.28 01:13

Szocsi 2014: egy kínai történelmet írt gyorskoriban

Amíg a férfiaknál nyomasztó a holland fölény a gyorskorcsolyázóknál, addig a nőknél valamivel kiegyenlítettebbek az erőviszonyok a szocsi téli olimpián. Az 1000 méteres távon két holland állhatott a dobogóra, de a győzelmet a kínai Csang Hung szerezte meg.

Csang Hung bő fél másodperccel előzte meg a második holland Ireen Wüstöt, aki 3000 méteren már nyert aranyat ezen a játékokon. Margot Boer pedig az 500 bronza után szerzett ismét egy harmadik helyet.

Csang Hung eddig egy világbajnoki ezüst és egy vb-bronz tulajdonosa volt, így most pályafutása legnagyobb sikerét érte el. Ez volt Kína heteik érme és az első aranyérme gyorskorcsolyában a téli olimpiák történetében.