nemzetisport.hu 2014.02.10 17:26 Frissítve: 2014.10.28 02:17

Szocsi 2014: egyetlen század döntött a gyorskorifináléban

Hármas holland siker született férfi 500 méteres gyorskorcsolyában a szocsi téli olimpián. Érdekesség, hogy az első és harmadik helyezett ikertestvére egymásnak. A győzelmet Michel Mulder szerezte meg Jan Smeekens és Ronald Mulder előtt.

Az első futam után Smeekens vezetett négy századdal, ám a második menetben Michel Mulder öt századdal gyorsabbnak bizonyult – éppen ennyi kellett, hogy összesítésben elhódítsa az aranyat.

Michel Muldernek ez az első érme a játékokon. Korábban kétszer nyert világbajnoki címet sprintben.

Holland még sohasem nyerte meg a számot a téli olimpiák történetében, ráadásul a szombati 5000 méter után ismét mind a három érem a tulipánosoké lett.