BAJNOKOK LIGÁJA 2023–2024, PROGRAM, EREDMÉNYEK, TUDNIVALÓK

2023.06.19. 19:45
null
A BL-serleg (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája 2023–2024-es idényének csapatai, eredményei. Magyarországot a bajnok Ferencváros képviselte a 78 csapatos mezőnyben, ám a selejtező első fordulójában kiejtette a feröeri Klaksvík. A trófeát a Real Madrid hódította el, immár 15. alkalommal.

DÖNTŐ
Június 1.
London, Wembley Stadion
Borussia Dortmund (német)–Real Madrid (spanyol) 0–2

ELŐDÖNTŐ
Május 1.
Borussia Dortmund (német)–Paris Saint-Germain (francia) 1–0
Május 7.
Paris Saint-Germain (francia)–Borussia Dortmund (német) 0–1
Továbbjutott: a Dortmund, 2–0-s összesítéssel
Április 30.
Bayern München (német)–Real Madrid (spanyol) 2–2
Május 8.
Real Madrid (spanyol)–Bayern München (német)

NEGYEDDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉSEK
Április 9.
Arsenal (angol)–Bayern München (német) 2–2
Real Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) 3–3
Április 10.
Atlético Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 2–1
Paris Saint-Germain (francia)–FC Barcelona (spanyol) 2–3
VISSZAVÁGÓK
Április 16.
FC Barcelona (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–4
Borussia Dortmund (német)–Atlético Madrid (spanyol) 4–2
Április 17.
Bayern München (német)–Arsenal (angol) 1–0
Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol) 1–1 – tizenegyesekkel 3–4

NYOLCADDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉSEK
Február 13., kedd
FC Köbenhavn (dán)–Manchester City (angol) 1–3
RB Leipzig (német)–Real Madrid (spanyol) 0–1
Február 14., szerda
Paris Saint-Germain (francia)–Real Sociedad (spanyol) 2–0
Lazio (olasz)–Bayern München (német) 1–0
Február 20., kedd
Internazionale (olasz)–Atlético Madrid (spanyol) 1–0
PSV (holland)–Borussia Dortmund (német) 1–1
Február 21., szerda
Porto (portugál)–Arsenal (angol) 1–0
Napoli (olasz)–Barcelona (spanyol) 1–1

VISSZAVÁGÓK
Március 5., kedd
Real Sociedad (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–2
Továbbjutott: a PSG 4–1-es összesítéssel.
Bayern München (német)–Lazio (olasz) 3–0
Továbbjutott: a Bayern München 3–1-es összesítéssel.
Március 6., szerda
Manchester City (angol)–FC Köbenhavn (dán) 3–1 
Továbbjutott: a Manchester City 6–2-es összesítéssel. 
Real Madrid (spanyol)–RB Leipzig (német) 1–1
Továbbjutott: a Real Madrid 2–1-es összesítéssel. 
Március 12., kedd
Arsenal (angol)–Porto (portugál) 1–0
Továbbjutott: az Arsenal, 1–1-gyel, 11-esekkel (4–2)
Barcelona (spanyol)–Napoli (olasz) 3–1
Továbbjutott: a Barcelona, 4–2-es összesítéssel
Március 13., szerda
Atlético Madrid (spanyol)–Internazionale (olasz) 2–1
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2–2-vel, tizenegyesekkel (3–2)
Borussia Dortmund (német)–PSV (holland) 2–0
Továbbjutott: a Dortmund, 3–1-es összesítéssel

A CSOPORTKÖR

A bekapcsolódó klubok: az UEFA-országrangsor 1–12. helyezettjének bajnoka (kivéve Oroszországot), az 1–6. helyezettek ezüstérmese, valamint az 1–4. helyezettek bronzérmese és negyedikje, továbbá az Európa-liga-címvédő Sevilla. Hozzájuk csatlakozott a selejtezőből érkező hat klub.

1. Bayern München

6

5

1

12–6

+6 

16 

2. FC Köbenhavn

6

2

2

2

8–8

3. Galatasaray

6

1

2

3

10–13

–3 

4. Manchester United

6

1

1

4

12–15

–3 

AZ A-csoport végeredménye
1. Arsenal

6

4

1

1

16–4

+12 

13 

2. PSV

6

2

3

1

8–10

–2 

3. Lens

6

2

2

2

6–11

–5 

4. Sevilla

6

2

4

7–12

–5 

A B-CSOPORT végeredménye
1. Real Madrid

6

6

16–7

+9 

18 

2. Napoli

6

3

1

2

10–9

+1 

10 

3. Braga

6

1

1

4

6–12

–6 

4. Union Berlin

6

2

4

6–10

–4 

A C-csoport végeredménye
1. Real Sociedad

6

3

3

7–2

+5 

12 

2. Internazionale

6

3

3

8–5

+3 

12 

3. Benfica

6

1

1

4

7–11

–4 

4. Salzburg

6

1

1

4

4–8

–4 

A D-csoport végeredménye
1. Atlético Madrid

6

4

2

17–6

+11 

14 

2. Lazio

6

3

1

2

7–7

10 

3. Feyenoord

6

2

4

9–10

–1 

4. Celtic

6

1

1

4

5–15

–10 

Az E-csoport Végeredménye
1. Borussia Dortmund

6

3

2

1

7–4

+3 

11 

2. Paris SG

6

2

2

2

9–8

+1 

3. Milan

6

2

2

2

5–8

–3 

4. Newcastle United

6

1

2

3

6–7

–1 

AZ F-csoport végeredménye
1. Manchester City

6

6

18–7

+11 

18 

2. RB Leipzig

6

4

2

13–10

+3 

12 

3. Young Boys

6

1

1

4

7–13

–6 

4. Crvena zvezda

6

1

5

7–15

–8 

A G-csoport végeredménye
1. Barcelona

6

4

2

12–6

+6 

12 

2. Porto

6

4

2

15–8

+7 

12 

3. Sahtar Doneck

6

3

3

10–12

–2 

4. Antwerp

6

1

5

6–17

–11 

Az F-csoport végeredménye

1. FORDULÓ
Szeptember 19., kedd
AC Milan (olasz)–Newcastle United (angol) 0–0
Young Boys (svájci)–RB Leipzig (német) 1–3
Feyenoord (holland)–Celtic (skót) 2–0
Lazio (olasz)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1
Paris Saint-Germain (francia)–Borussia Dortmund (német) 2–0
Manchester City (angol)–Crvena zvezda (szerb) 3–1
FC Barcelona (spanyol)–Royal Antwerp (belga) 5–0
Sahtar Doneck (ukrán)–FC Porto (portugál) 1–3
Szeptember 20., szerda
Galatasaray (török)–FC Köbenhavn (dán) 2–2
Real Madrid (spanyol)–Union Berlin (német) 1–0
Bayern München (német)–Manchester United (angol) 4–3
Sevilla (spanyol)–Lens (francia) 1–1
Arsenal (angol)–PSV (holland) 4–0
Braga (portugál)–Napoli (olasz) 1–2
Benfica (portugál)–Salzburg (osztrák) 0–2
Real Sociedad (spanyol)–Inter (olasz) 1–1

2. FORDULÓ
Október 3., kedd
Salzburg–Real Sociedad 0-2
Inter–Benfica 1-0
Manchester United–Galatasaray 2-3
FC Köbenhavn–Bayern München 1-2
Lens–Arsenal 2-1
PSV–Sevilla 2-2
Napoli–Real Madrid 2-3
Union Berlin–Braga 2-3
Október 4., szerda
Atlético Madrid–Feyenoord 3–2
Antwerp–Sahtar Doneck 2–3
Celtic–Lazio 1–2
Dortmund–AC Milan 0–0
Newcastle–PSG 4–1
RB Leipzig–Manchester City 1–3
Crvena zvezda–Young Boys 2–2
Porto–Barcelona 0–1

3. FORDULÓ
Október 24., kedd
Galatasaray–Bayern München 1–3
Inter–Salzburg 2–1
Manchester United–FC Köbenhavn 1–0
Sevilla–Arsenal 1–2
Lens–PSV 1–1
Braga–Real Madrid 1–2
Union Berlin–Napoli 0–1
Benfica–Real Sociedad 0–1
Október 25., szerda
Feyenoord–Lazio 3–1
Barcelona–Sahtar Doneck 2–1
Celtic–Atlético Madrid 2–2
PSG–AC Milan 3–0
Newcastle–Dortmund
Leipzig–Crvena zvezda 3–1
Young Boys–Manchester City 1–3
Antwerp–Porto 1–4

4. FORDULÓ
November 7., kedd
Dortmund–Newcastle 2–0
Sahtar Doneck–Barcelona 1–0
Atlético Madrid–Celtic 6–0
Lazio–Feyenoord 1–0
AC Milan–PSG 2–1
Manchester City–Young Boys 3–0
Crvena zvezda–Leipzig 1–2
Porto–Antwerp 2–0
November 8., szerda
Napoli—Union Berlin 1–1
Real Sociedad–Benfica 3–1
Bayern München–Galatasaray 2–1
FC Köbenhavn–Manchester United 4–3
Arsenal–Sevilla 2–0
PSV–Lens 1–0
Real Madrid–Braga 3–0
Salzburg–Inter 0–1

5. FORDULÓ
November 28., kedd
Lazio–Celtic 2–0
Feyenoord–Atlético Madrid 1–3
PSG–Newcastle 1–1
AC Milan–Dortmund 1–3
Manchester City–Leipzig 3–2
Young Boys–Crvena zvezda 2–0
Barcelona–Porto 2–1
Sahtar Doneck–Antwerp 1–0
November 29., szerda
Galatasaray–Manchester United 3–3
Bayern München–FC Köbenhavn 0–0
Sevilla–PSV 2–3
Arsenal–Lens 6–0
Real Madrid–Napoli 4–2
Braga–Union Berlin 1–1
Benfica–Inter 3–3
Real Sociedad–Salzburg 0–0

6. FORDULÓ
December 12., kedd
Lens–Sevilla 2–1
PSV–Arsenal 1–1
Manchester United–Bayern München 0–1
FC Köbenhavn–Galatasaray 1–0
Napoli–Braga 2–0
Union Berlin–Real Madrid 2–3
Inter–Real Sociedad 0–0
Salzburg–Benfica 1–3
December 13., szerda
Leipzig–Young Boys 2–1
Crvena zvezda–Manchester City 2–3
Atlético Madrid–Lazio 2–0
Celtic–Feyenoord 2–1
Dortmund–PSG 1–1
Newcastle–AC Milan 1–2
Porto–Sahtar Doneck 5–3
Antwerp–Barcelona 3–2

EZ TÖRTÉNT A SELEJTEZŐBEN
 

ELŐDÖNTŐ (június 27., kedd) 
 
A bekapcsolódó klubok (4): az UEFA-országrangsor 52–55. helyezettjének bajnoka.
Atlétic Club d'Escaldes (andorrai)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)0–3 
 
Tre Penne (San Marinó-i)–Breidablik (izlandi) 
 
1–7 
 
DÖNTŐ (június 30., péntek)
 
Breidablik (izlandi)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)5–0
 
A Breidablik bejutott a selejtező első fordulójába, a további három csapat az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában, a bajnoki ágon folytatja.
ELŐSELEJTEZŐ, KÓPAVOGUR, IZLAND 
 
A bekapcsolódó klubok (29): az UEFA-országrangsor 22–51. helyezettjének bajnoka (Fehéroroszország esetében a bajnoki címétől megfosztott Sahtyor Szoligorszk helyett a bronzérmes BATE). 
 
 Júl. 11–12.Júl. 18–19.Össz.
KÍ (feröeri)–FERENCVÁROS0–0
 
3–03–0
Ballkani (koszovói)–Ludogorec (bolgár)2–00–42–4
Shamrock Rovers (ír)–Breidablik (izlandi)
 
0–11–21–3
Zalgiris Vilnius (litván)–FC Sztruga (északmacedón)0–0
 
2–12–1
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Valmiera (litván)2–12–14–2
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Qarabag (azeri)1–20–41–6
Raków Czestochowa (lengyel)–FC Flora Tallinn (észt)1–03–04–0
Partizani (albán)–BATE Boriszov (fehérorosz)1–10–2
 
1–3
Hamrun Spartans (máltai)–Maccabi Haifa (izraeli)0–41–2
 
1–6
FC Urartu (örmény)–Zrinjski Mostar (boszniai)0–13–23–3 –11-esekkel
BK Häcken (svéd)–The New Saints (walesi)3–12–05–1
Farul Consanta (román)–FC Sheriff Tiraspol (moldovai)1–00–3
 
1–3 – h.u.
 
Slovan (szlovák)–FC Swift Hesperange (luxemburgi)1–12–03–1
HJK Helsinki (finn)–Larne (északír)1–02–23–2
FC Asztana (kazah)–Dinamo Tbiliszi (grúz)1–12–13–2
A győztesek továbbjutottak, a vesztesek az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában, a bajnoki ágon folytatták. Utóbbiak közül kettő sorsolással mentességet kapott (a Flora Tallinn és a Lincoln), és csak a harmadik fordulóban kapcsolódott be az Ekl-selejtezőbe. 
 
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

• KIEMELT: Asztana (kazah), BATE (fehérorosz), FERENCVÁROS (MAGYAR), Flora Tallinn (észt), HJK (finn), Ludogorec Razgrad (bolgár), Maccabi Haifa (izraeli), Olimpija Ljubljana (szlovén), Qarabag (azeri), Shamrock Rovers (ír), Sheriff Tiraspol (moldovai), Slovan (szlovák), The New Saints (walesi), Zalgiris Vilnius (litván), Zrinjski Mostar (boszniai)
• NEM KIEMELT: Ballkani (koszovói), Dinamo Tbiliszi (grúz), Farul Constanta (román), Häcken (svéd), Hamrun Spartans (máltai), KÍ (feröeri), Larne FC (északír), Lincoln Red Imps (gibraltári), Partizani Tirana (albán), Raków Czestochowa (lengyel), Swift Hesperange (luxemburgi), Sztruga (északmacedón), Urartu (örmény), Valmieras FK (lett), Breidablik (izlandi, a BL-előselejtező győztese)

A bekapcsolódó klubok (9): az UEFA-országrangsor 17–21. helyezettjének bajnoka és a 12-15. helyezett ezüstérmese. 
 
 Júl. 25–26.Aug. 1–2.Össz.
BAJNOKI ÁG
KÍ (feröeri)–BK Häcken (svéd)0–03–3
 
3–3 – 11-esekkel
Zalgiris Vilnius (litván)–Galatasaray (török)2–20–12–3
 
Ludogorec Razgrad (bolgár)–NK Olimpija Ljubljana (szlovén)1–11–22–3
Raków Czestochowa (lengyel)–Qarabag (azeri)3–21–14–3
HJK (finn)–Molde FK (norvég)1–00–21–2
Breidablik (izland)–FC Köbenhavn (dán)0–23–63–8
FC Sheriff Tiraspol (moldovai)–Maccabi Haifa (izraeli)1–01–42–4
Arisz Limassol (ciprusi)–BATE Boriszov (fehérorosz)6–25–311–5
Zrijnski Mostar (bosnyák)–Slovan Bratislava (szlovák)0–12–22–3
GN Dinamo Zagreb (horvát)–FC Asztana (kazah)4–02–06–0
NEM BAJNOKI ÁG
Dnyipro-1 (ukrán)–Panathinaikosz (görög)1–32–23–5
Servette FC (svájci)–KRC Genk (belga)1–12–2
 
3–3 – 11-esekkel
A győztesek továbbjutottak. A bajnoki ág vesztesei az Európa-konferencialiga selejtezőjének harmadik fordulójában, a bajnoki ágon folytatták, a nem bajnoki ág vesztesei az Európa-liga selejtezőjének főágára, a harmadik fordulóba kerültek. 
 
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

• AZ ÚJ BESZÁLLÓK KÖZÜL KIEMELT
BAJNOKI ÁG: Dinamo Zagreb (horvát), Galatasaray (török), FC Köbenhavn (dán), Molde (norvég)
NEM BAJNOKI ÁG: Dnipro-1 (ukrán), Genk (belga)

• AZ ÚJ BESZÁLLÓK KÖZÜL NEM KIEMELT
BAJNOKI ÁG: Arisz Limassol (ciprusi)
NEM BAJNOKI ÁG: Panathinaikosz (görög), Servette (svájci)

A bekapcsolódó klubok: az UEFA-országrangsor 15–16. helyezettjének bajnoka, a 7–11. helyezettek ezüstérmese (kivéve Oroszországot), valamint az 5–6. helyezett bronzérmese.
 Aug. 8-9. 
 
Aug. 15. 
 
Össz. 
 
BAJNOKI ÁG
Raków Czestochowa (lengyel)–Arisz Limassol (ciprusi)2–11–03–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Maccabi Haifa (izraeli)1–21–32–5
AEK Athén (görög)–GN Dinamo Zagreb (horvát)2–1 (augusztus 16.)2–2 (augusztus 19.)4–3
NK Olimpija Ljubljana (szlovén)–Galatasaray (török)0–30–10–4
FC Köbenhavn (dán)–Sparta Praha (cseh)0–03–33–3 – 11-esekkel
KÍ (feröeri)–Molde FK (norvég)2–10–22–3
NEM BAJNOKI ÁG
Braga (portugál)–Topolyai SC (szerb)3–04–17–1
Rangers (skót)–Servette FC (svájci)2–11–13–2
Panathinaikosz (görög)–Marseille (francia)1–01–22–2 – 11-esekkel
PSV (holland)–Sturm Graz (osztrák)4–13–17–2
A győztesek továbbjutnak. A bajnoki ág vesztesei az Európa-liga selejtezőjének playoffjában, a bajnoki ágon folytatják, a nem bajnoki ág vesztesei az Európa-liga főtáblájára kerülnek.
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

• AZ ÚJ BESZÁLLÓK KÖZÜL KIEMELT
NEM BAJNOKI ÁG: Braga (portugál), Marseille (francia), PSV (holland), Rangers (skót)

• AZ ÚJ BESZÁLLÓK KÖZÜL NEM KIEMELT
BAJNOKI ÁG: AEK Athén (görög), Sparta Praha (cseh)
NEM BAJNOKI ÁG: Sturm Graz (osztrák), Topolyai SC (szerb)

 

A bekapcsolódó klubok: az UEFA-országrangsor 13–14. helyezettjének bajnoka.
 Aug. 22-23. 
 
Aug. 30. 
 
Össz. 
 
BAJNOKI ÁG
Maccabi Haifa (izraeli)–Young Boys (svájci)0–00–30–3
Royal Antwerp FC (belga)–AEK Athén (görög)1–02–13–1
Raków Czestochowa (lengyel)–FC Köbenhavn (dán)0–11–11–2
Molde FK (norvég)–Galatasaray (török)2–31–23–5
NEM BAJNOKI ÁG
Rangers FC (skót)–PSV (holland)2–21–53–7
Braga (portugál)–Panathinaikosz (görög)2–11–03–1
A győztesek továbbjutnak, a vesztesek az Európa-liga főtáblájára kerülnek. 
 
PLAYOFF

AZ ÚJ BESZÁLLÓK KÖZÜL
• KIEMELT
Young Boys (svájci)
• NEM KIEMELT
Royal Antwerp (belga)

 

A CSOPORTKÖR CSAPATAI ÉS A SORSOLÁSI KALAPOK
 • 1. KALAP
Bayern München (német)
Benfica (portugál)
FC Barcelona (spanyol)
Feyenoord (holland)
Manchester City (angol)
Napoli (olasz)
Paris Saint-Germain (francia)
Sevilla (spanyol, El-győztesként)
• 2. KALAP
Arsenal (angol)
Atlético Madrid (spanyol)
Borussia Dortmund (német)
Internazionale (olasz)
Manchester United (angol)
Porto (portugál)
RB Leipzig (német)
Real Madrid (spanyol)
• 3. KALAP
Braga (portugál) – a selejtezőből
Crvena zvezda (szerb)
FC Köbenhavn (dán) – a selejtezőből
Lazio (olasz)
Milan (olasz)
PSV (holland) – a selejtezőből
Sahtar Doneck (ukrán)
Salzburg (osztrák)
• 4. KALAP
Antwerp (belga) – a selejtezőből
Celtic (skót)
Galatasaray (török) – a selejtezőből
Lens (francia)
Newcastle United (angol)
Real Sociedad (spanyol)
Union Berlin (német)
Young Boys (svájci) – a selejtezőből
 

A selejtező bajnoki ágáról négy, a nem bajnoki ágáról két klub jutott fel a főtáblára.

A RÉSZTVEVŐK

A kvótakiosztás a 2021–2022-es idény végi – a megelőző öt európai kupaidényben elért eredmények alapján számított – UEFA-országrangsor alapján történt. A 78 résztvevős mezőny a következőképp alakult ki:

• a rangsor első négy helyezettje (Anglia, Németország, Olaszország, Spanyolország) egyaránt 4 klubot indíthat (16);
• a rangsor 5–6. helyezettje (Franciaország, Portugália) 3-3 klubbal vehet részt (6);
• a rangsor 7–15. helyezettje, Oroszország kivételével, azaz nyolc ország (Ausztria, Belgium, Görögország, Hollandia, Skócia, Svájc, Szerbia, Ukrajna) egyaránt két csapatot delegálhat (16);
• a rangsor 16–55. helyezettje, az önálló bajnoksággal nem rendelkező Liechtenstein kivételével, azaz 39 ország, egy csapatot indíthat (39);
• hozzájuk csatlakozik, méghozzá a főtáblán, az Európa-liga 2022–2023-as idényének győztese, a Sevilla, Spanyolországnak így öt BL-résztvevője lesz (1).

Az UEFA 55 tagországa közül Oroszország az Ukrajna ellen indított háborúja, az emiatt életbe léptetett szankciók értelmében nem nevezhetett csapatot.

 

 SORSOLÁSMÉRKŐZÉSEK
ElőselejtezőJúnius 13.Elődöntő: június 27.
Döntő: június 30.
Selejtező, 1. fordulóJúnius 20.Július 11–12.
Július 18–19.
Selejtező, 2. fordulóJúnius 21.Július 25–26.
Augusztus 1–2.
Selejtező, 3. fordulóJúlius 24.Augusztus 8–9.
Augusztus 15.
Selejtező, playoffAugusztus 7.Augusztus 22–23.
Augusztus 30.
CsoportkörAugusztus 31.Szeptember 19–20.
Október 3–4.
Október 24–25.
November 7–8.
November 28–29.
December 12–13.
NyolcaddöntőDecember 18. 
 
Február 13–14., 20–21.
Március 5–6., 12–13.
NegyeddöntőMárcius 15. 
 
Április 9–10.
Április 16–17.
 
ElődöntőMárcius 15.
 
Április 30.–május 1.
Május 7–8.
 
Döntő Június 1., London, Wembley Stadion
A KULCSDÁTUMOK

AZ ELŐZŐ IDÉNY ADATBANKJA ITT!

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik