Máris eldőlt volna? A Barcelona győzni tudott Párizsban

2024.04.10. 20:50
Fotó: AFP
A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Paris Saint-Germain 3–2-re kikapott odahaza a Barcelonától.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Paris Saint-Germain (francia)–Barcelona (spanyol) 2–3 (0–1)
Párizs, Parc de Princes, 47 470 néző. Vezette: A. Taylor (angol)
PSG: G. Donnarumma – Marquinhos, Lucas Hernandez, Beraldo, Nuno Mendes – Li Kang In (Zaire-Emery, 61.), Vitinha, Fabián (Goncalo Ramos, 85.) – O. Dembélé, K. Mbappé, Asensio (Barcola, a szünetben). Vezetőedző: Luis Enrique
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. de Jong (Christensen, 75.), S. Roberto (Pedri, 61.), Gündogan (Fermín López, 85.) – Yamal (Joao Félix, 61.), Lewandowski, Raphinha (Ferran Torres, 76.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: O. Dembélé (48.), Vitinha (51.), ill. Raphinha (36., 62.), Christensen (77.)

PEDRI ÉS GAVI továbbra is hiányzott a Barcelona középpályájáról, ám visszatért a sérüléséből Frenkie de Jong, aki március 3. után léphetett újra pályára. Egy volt Real Madrid-játékos, Marco Asensio volt a párizsiak középcsatára, így különösen motivált lehetett a Barcelona ellen, két oldalról Ousmane Dembélé és Kylian Mbappé segítette a támadósorban.

Némi meglepetésre sokkal jobban kezdtek a katalánok, ők támadtak többet, és érvényesítették az akaratukat. A 20. percben bal oldali szöglet után Robert Lewandowski fejesét csak a gólvonalról tudta kivágni Nuno Mendes. Három perccel később húsz méterről lőtt Raphinha, Gianluigi Donnarummának nagyot kellett védenie. A PSG-nek csak a 28. percben adódott először helyzete, az sem volt jelentős, Li Kang In 12 méterről lőtt ballal, de kiütötte a kapu bal oldalába tartó labdát Marc-André ter Stegen. A 36. percben viszont megszerezte a vezetést a vendégcsapat: Lewandowski tette ki a labdát jobbra Lamine Yamalnak, aki vissza akarta küldeni középre a feladónak, Donnarumma kivetődött a kapujából, és kiütötte a labdát, de pont Raphinha elé, aki 11 méterről jobbal a lényegében üresen maradt kapu közepébe vágta (0–1).

Az első félidő abszolút a Barcáé volt, de kevéssel a második félidő megkezdése után egyenlített a PSG. Szerencsésen pattant vissza a labda Sergi Robertóról Ousmane Dembélé elé, aki a tizenhatoson belül jobbal meghúzta a labdát, majd 11 méterről ballal a léc alá lőtt. És három perccel később már a párizsiak vezettek! Gyönyörű akció végén Fabián Ruiz játszotta meg Vitinhát, aki az ötös jobb sarka közeléből, hat méterről mesterien lőtt a jobb alsó sarokba (2–1). Micsoda második félidős kezdés a franciáktól! És az 55. percben majdnem érkezett a harmadik párizsi gól is, a Marco Asensio helyére beálló Bradley Barcola 11 méterről a lécet lőtte telibe.

De bánhatták az eltékozolt lehetőséget, mert hét perccel később egyenlített a Barca. Méghozzá gyönyörű góllal, a csereként beálló Pedri pazar passzát 11 méterről kapásból továbbította a jobb alsó sarokba a duplázó Raphinha (2–2).

Jöhetett volna az újabb fordulat, de másodszor mentette meg a Barcelonát a kapufa, amelyet a 74. percben Dembélé talált el hét méterről. Ehelyett a 77. percben újra a vendégek vezettek! Pedri balról adott be szögletet, középütt tökéletesen érkezett a szintén csereként beszálló Andreas Christensen, és első labdaérintésével három méterről a kapu közepébe fejelt. Újabb remek negyeddöntő, a vendégsiker ellenére sem dőlt el semmi! Vagy mégis? 2–3

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!