BL: utolsóként az AEK jutott tovább a selejtezőben

2023.08.19. 23:14
A horvát Domagoj Vida gólja lett a Zagreb veszte (Fotó: Getty Images)
A Dinamo Zagreb 2–0-ra vezetett, de a házigazda AEK Athén a rendes játékidő ráadásában egyenlített (2–2), így 4–3-as összesítéssel továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójából.

Múlt hétfőn, egy nappal a párharc kedd estére kiírt athéni első mérkőzése előtt a két csapat huligánjainak összecsapásán egy görög szurkolót halálra késeltek, ezért elhalasztották a találkozót.

Az e heti keddi, zágrábi meccsen 2–1-es AEK-siker született, a párharc szombati lezárásán pedig az első félidő ráadásában és a második játékrész derekán is eredményes volt a Zagreb. Ezzel már úgy tűnt, továbbjut, de a rendes játékidő hosszabbításának második percében szépített, majd kihagyott büntető után a ráadás 10. percében a horvát válogatottal világbajnoki ezüst- és bronzérmes Domagoj Vida egyenlített, ezzel búcsúztatta a horvát csapatot.

A csoportkörbe jutásért sorra kerülő utolsó körben az Antwerp vár a görög gárdára.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, A PLAYOFF PÁROSÍTÁSA
BAJNOKI ÁG
Maccabi Haifa (izraeli)–Young Boys (svájci)
Royal Antwerp (belga)–AEK Athén (görög)
Raków Czestochowa (lengyel)–FC Köbenhavn (dán)
Molde (norvég)–Galatasaray (török)
NEM BAJNOKI ÁG
Rangers FC (skót)–PSV (holland)
Braga (portugál)–Panathinaikosz (görög)

A győztesek a BL csoportkörébe jutnak, a vesztesek az El csoportkörében folytatják.