nemzetisport.hu 2021.03.01 22:19 Frissítve: 2021.07.13 09:02

EURÓPA-BAJNOKSÁG: A TORNA MENETRENDJE!

A 2020-as, részben magyar rendezésű Európa-bajnokságot 2020. március 17-én a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották. A 2021-es torna mérkőzésidőpontjait június 17-én véglegesítették. A pótselejtezőn kijutó magyar válogatott Franciaországgal, Németországgal és a címvédő Portugáliával volt egy csoportban, és bár közel volt a bravúrhoz, nem jutott tovább. 

Az Európa-bajnoki trófea: ezt emelheti magasba a győztes (Fotó: AFP)

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
NYOLCADDÖNTŐ
Június 26., szombat, 18.00
Amszterdam
Wales–Dánia 0–4
Június 26., szombat, 21.00
London
Olaszország–Ausztria 2–1 – h. u.
Június 27., vasárnap, 18.00
Budapest
Hollandia–Csehország 0–2
Június 27., vasárnap, 21.00
Sevilla
Belgium–Portugália 1–0
Június 28., hétfő, 18.00
Koppenhága
Horvátország–Spanyolország 3–5 – h. u.
Június 28., hétfő, 21.00
Bukarest
Franciaország–Svájc 3–3 – 11-esekkel: 4–5
Június 29., kedd, 18.00
London
Anglia–Németország 2–0
Június 29., kedd, 21.00
Glasgow
Svédország–Ukrajna 1–2 – h. u.
NEGYEDDÖNTŐ
Július 2., péntek, 18.00
Szentpétervár
Svájc–Spanyolország 1–1 – 11-esekkel: 1–3
Július 2., péntek, 21.00
München
Belgium–Olaszország 1–2
Július 3., szombat, 18.00
Baki
Csehország–Dánia 1–2
Július 3., szombat, 21.00
Róma
Ukrajna–Anglia 0–4
ELŐDÖNTŐ
Július 6., kedd, 21.00
London
Olaszország–Spanyolország 1–1 – 11-esekkel: 4–2
Július 7., szerda, 21.00
London
Anglia–Dánia 2–1 – h. u.
DÖNTŐ
Július 11., vasárnap, 21.00
London
Olaszország–Anglia 1–1 – 11-esekkel 3–2
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK 
A-CSOPORT (RÓMA, BAKI)
Június 11., péntek, 21.00
Róma
Törökország–Olaszország 0–3
Június 12., szombat, 15.00
Baki
Wales–Svájc 1–1
Június 16., szerda, 18.00
Baki
Törökország–Wales 0–2
Június 16., szerda, 21.00
Róma
Olaszország–Svájc 3–0
Június 20., vasárnap, 18.00
Baki
Svájc–Törökország 3–1
Június 20., vasárnap, 18.00
Róma
Olaszország–Wales 1–0
 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Olaszország 3 3 7–0 +7 9
  2. Wales 3 1 1 1 3–2 +1 4
  3. Svájc 3 1 1 1 4–5 –1 4
  4. Törökország 3 3 1–8 –7 0
B-CSOPORT (KOPPENHÁGA, SZENTPÉTERVÁR)
Június 12., szombat, 18.00
Koppenhága
Dánia–Finnország 0–1
Június 12., szombat, 21.00
Szentpétervár
Belgium–Oroszország 3–0
Június 16., szerda, 15.00
Szentpétervár
Finnország–Oroszország 0–1
Június 17., csütörtök, 18.00
Koppenhága
Dánia–Belgium 1–2
Június 21., hétfő, 21.00
Koppenhága
Oroszország–Dánia 1–4
Június 21., hétfő, 21.00
Szentpétervár
Finnország–Belgium 0–2
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Belgium 3 3 7–1 +6 9
2. Dánia 3 1 2 5–4 +1 3
3. Finnország 3 1 2 1–3 –2 3
4. Oroszország 3 1 2 2–7 –5 3
C-CSOPORT (BUKAREST, AMSZTERDAM)
Június 13., vasárnap, 18.00
Bukarest
Ausztria–Észak-Macedónia 3–1
Június 13., vasárnap, 21.00
Amszterdam
Hollandia–Ukrajna 3–2
Június 17., csütörtök, 15.00
Bukarest
Ukrajna–Észak-Macedónia 2–1
Június 17., csütörtök, 21.00
Amszterdam
Hollandia–Ausztria 2–0
Június 21., hétfő, 18.00
Amszterdam
Észak-Macedónia–Hollandia 0–3
Június 21., hétfő, 18.00
Bukarest
Ukrajna–Ausztria 0–1
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Hollandia 3 3 8–2 +6 9
2. Ausztria 3 2 1 4–3 +1 6
3. Ukrajna 3 1 2 4–5 –1 3
4. Észak-Macedónia 3 3 2–8 –6 0
D-CSOPORT (LONDON, GLASGOW)
Június 13., vasárnap, 15.00
London
Anglia–Horvátország 1–0
Június 14., hétfő, 15.00
Glasgow
Skócia–Csehország 0–2
Június 18., péntek, 18.00
Glasgow
Horvátország–Csehország 1–1
Június 18., péntek, 21.00
London
Anglia–Skócia 0–0
Június 22., kedd, 21.00
Glasgow
Horvátország–Skócia 3–1
Június 22., kedd, 21.00
London
Csehország–Anglia 0–1
 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Anglia 3 2 1 2–0 +2 7
  2. Horvátország 3 1 1 1 4–3 +1 4
  3. Csehország 3 1 1 1 3–2 +1 4
  4. Skócia 3 1 2 1–5 –4 1
 
E-CSOPORT (SEVILLA, SZENTPÉTERVÁR)
Június 14., hétfő, 18.00
Szentpétervár
Lengyelország–Szlovákia 1–2
Június 14., hétfő, 21.00
Sevilla
Spanyolország–Svédország 0–0
Június 18., péntek, 15.00
Szentpétervár
Svédország–Szlovákia 1–0
Június 19., szombat, 21.00
Sevilla
Spanyolország–Lengyelország 1–1
Június 23., szerda, 18.00
Sevilla
Szlovákia–Spanyolország 0–5
Június 23., szerda, 18.00
Szentpétervár
Svédország–Lengyelország 3–2
 AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Svédország 3 2 1 4–2 +2  7
  2. Spanyolország 3 1 2 6–1 +5  5
  3. Szlovákia 3 1 2 2–7 –5  3
  4. Lengyelország 3 1 2 4–6 –2  1
F-CSOPORT (BUDAPEST, MÜNCHEN)
Június 15., kedd, 18.00
Budapest
Magyarország–Portugália 0–3
Június 15., kedd, 21.00
München
Franciaország–Németország 1–0
Június 19., szombat, 15.00
Budapest
Magyarország–Franciaország 1–1
Június 19., szombat, 18.00
München
Portugália–Németország 2–4
Június 23., szerda, 21.00
Budapest
Portugália–Franciaország 2–2
Június 23., szerda, 21.00
München
Németország–Magyarország 2–2
AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Franciaország 3 1 2 4–3 +1  5
  2. Németország 3 1 1 1 6–5 +1  4
  3. Portugália 3 1 1 1 7–6 +1  4
  4. MAGYARORSZÁG 3 2 1 3–6 –3  2

A csoportokból az első két helyezett jut be a nyolcaddöntőbe, és csatlakozik hozzájuk a hat csoportharmadik közül a négy legjobb. 

Egy vagy több csapat pontazonossága esetén a következő szempontok döntenek közöttük (ebben a sorrendben):
–az egymás elleni mérkőzése(ke)n szerzett több pont;
–az egymás elleni mérkőzése(ke)n elért jobb gólkülönbség;
–az egymás elleni mérkőzése(ke)n szerzett több gól.

Ha e kritériumok alkalmazása után is maradtak csapatok, amelyek holtversenyben állnak, akkor
–a fenti három kritérium alapján újra megpróbálják rangsorolni az érintett csapatokat.

Ha ez sem dönt, akkor újabb kritériumok lépnek be, ebben a sorrendben:
–jobb összesített gólkülönbség;
–több szerzett gól az összes csoportmérkőzésen;
–több győzelem az összes csoportmérkőzésen;
–ha a holtversenyben lévő két csapat egymás ellen játssza az utolsó csoportmérkőzést, akkor tizenegyespárbajban döntenek a továbbjutásról;
–jobb helyezés a fegyelmi pontversenyben;
–jobb UEFA-koefficiens.

A csoportharmadikok rangsorolása a következő szempontok szerint történik:
–több pont;
–jobb gólkülönbség;
–több szerzett gól;
–több győzelem;
–jobb helyezés a fegyelmi pontversenyben;
–jobb UEFA-koefficiens.

 

A HÁZIGAZDÁK (nézőtéri kapacitások az UEFA adatai alapján)*
AMSZTERDAM (Hollandia):
Johan Cruyff Aréna/Johan Cruijff ArenA (54 990 ˜→ 16 000 néző)
BAKI (Azerbajdzsán): Olimpiai Stadion/Baki Olimpiya Stadionu (69 870 → 31 000 néző)
BUDAPEST (Magyarország): Puskás Aréna (61 000 néző)
BUKAREST (Románia): Nemzeti Stadion/Arena Nationala (55 600 → 13 000 néző)
GLASGOW (Skócia): Hampden Park (52 063 → 12 000 néző)
KOPPENHÁGA (Dánia): Parken Stadion/Telia Parken (38 065 → 25 000 néző)
LONDON (Anglia): Wembley Stadion/Wembley Stadium (90 000 → 22 500** néző)
MÜNCHEN (Németország): Allianz Aréna/Fussball Arena München (75 021 → 14 500 néző)
RÓMA (Olaszország): Olimpiai Stadion/Stadio Olimpico di Roma (72 698 → 16 000 néző)
SEVILLA (Spanyolország): La Cartuja Stadion/Estadio La Cartuja (57 619 → 18 000 néző)
SZENTPÉTERVÁR (Oroszország): Kresztovszkij Stadion/Gazprom Arena/«Газпром Аре́на» (68 134 → 30 500 néző)
*Az eredeti tervekkel ellentétben, az UEFA döntése értelmében Bilbao és Dublin nem rendez mérkőzéseket. Bilbaót Sevilla váltja, a dublini meccseket Szentpétervár (csoportkör) és London (nyolcaddöntő) veszi át.
**Az adat a csoportmérkőzésekre és a nyolcaddöntőre vonatkozik. Az elődöntő és döntő kapacitását később hozzák nyilvánosságra.

 
A SELEJTEZŐK EREDMÉNYEI, ADATBANKJA

MÉRKŐZÉSKIOSZTÁS
London: 8 (3 csoportmérkőzés, 2 nyolcaddöntő, 2 elődöntő, döntő)
Szentpétervár: 7 (6 csoportmérkőzés, 1 negyeddöntő)
Baki: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 negyeddöntő)
München: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 negyeddöntő)
Róma: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 negyeddöntő)
Amszterdam: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)
Sevilla: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)
Budapest: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)
Bukarest: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)
Glasgow: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)
Koppenhága: 4 (3 csoportmérkőzés, 1 nyolcaddöntő)

2021.07.28 07:57:26

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

A futballnyár legemlékezetesebb pillanatait gyűjtötte össze a több mint 200 oldalas keménytáblás könyv.

2021.07.19 08:23:19

Foci Eb 2020 SMAHULYA ÁDÁM

Hiába remek futballista, a válogatottal egyelőre nem tudott maradandót alkotni.

2021.07.18 09:36:00

Foci Eb 2020 S. TÓTH JÁNOS

A kormánybiztos szerint a futball hozzánk is hazatért, de igazán csak nálunk volt otthon.

2021.07.16 18:30:58

Foci Eb 2020 NAGY ZSOLT

A Juventus friss Eb-győztese túlszárnyalta apját, és az olasz futball új szupersztárjává válhat.

2021.07.16 21:34:52

Foci Eb 2020 VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Nehezen találtam meg a kifejezést arra, ami mostanság történik futballügyekben, de aztán beugrott: most már nagyon túlspilázzák! A labdarúgás sohasem volt annyira steril terep, mint amilyennek most szeretnék látni (vagy ami nagyobb baj: amilyenné szeretnék átváltoztatni).