nemzetisport.hu 2018.12.07 15:06 Frissítve: 2019.03.26 23:23

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐI

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság lesz az első 1976 óta, amely előtt mindegyik UEFA-tagállamnak részt kell vennie a kvalifikációs sorozatban (ezúttal a torna sokrendezős lebonyolítása miatt). A selejtező kapcsolódik a 2018–2019-es UEFA Nemzetek Ligájához, amely egy másodlagos kijutási lehetőséget ad.

 

Az Eb-selejtező a megújuló kvalifikációs szabályok miatt csupán nyolc hónapig tart. Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból egyaránt az első két helyezett jut ki a kontinensviadalra, amelynek 12 ország 12 városa ad otthont, köztük Budapest. A magyar fővárosban három csoportmérkőzés és egy nyolcaddöntő lesz.

A selejtezőt követően a kijutásról lemaradó csapatok közül a Nemzetek Ligájában elért helyezések alapján további 16 válogatottnak lesz esélye kiharcolni az Eb-szereplést az NL-rájátszásban, közülük négyen lesznek résztvevői az Európa-bajnokságnak.

EB 2020, SELEJTEZŐ, MENETREND

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Szlovákia 2 1 1 2–1 +1  3
2. Wales 1 1 1–0 +1  3
3. Horvátország2 113–30 3
4. MAGYARORSZÁG 2 1 1 2–3 –1  3
5. Azerbajdzsán 1 1 1–2 –1  0


Március 21., csütörtök

Horvátország–Azerbajdzsán 2–1 (Barisic 44., Kramaric 79., ill. Sheydayev 19.)
Szlovákia–Magyarország 2–0 (Duda 42., Rusnák 85.)
Március 24., vasárnap
Wales–Szlovákia 1–0 (D. James 5.)
Magyarország–Horvátország 2–1 (Szalai 34., Pátkai 76., ill. Rebic 13.)
Június 8., szombat
15.00: Horvátország–Wales
18.00: Azerbajdzsán–Magyarország
Június 11., kedd
18.00: Azerbajdzsán–Szlovákia
20.45: Magyarország–Wales
Szeptember 6., péntek
20.45: Szlovákia–Horvátország
20.45: Wales–Azerbajdzsán
Szeptember 9., hétfő
18.00: Azerbajdzsán–Horvátország
20.45: Magyarország–Szlovákia
Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország
20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Anglia 2 2 10–1 +9  6
2. Bulgária 2 2 2–2 0 2
3. Koszovó 1 1 1–1 0 1
4. Montenegró 2 1 1 2–6 –4  1
5. Csehország 1 1 0–5 –5  0


Március 22., péntek

Bulgária–Montenegró 1–1
Anglia–Csehország 5–0
Március 25., hétfő
Koszovó–Bulgária 1–1
Montenegró–Anglia 1–5

Június 7., péntek
20.45: Csehország–Bulgária
20.45: Montenegró–Koszovó
Június 10., hétfő
20.45: Bulgária–Koszovó
20.45: Csehország–Montenegró
Szeptember 7., szombat
15.00: Koszovó–Csehország
18.00: Anglia–Bulgária
Szeptember 10., kedd
20.45: Anglia–Koszovó
20.45: Montenegró–Csehország
Október 11., péntek
20.45: Csehország–Anglia
20.45: Montenegró–Bulgária
Október 14., hétfő
20.45: Bulgária–Anglia
20.45: Koszovó–Montenegró
November 14., csütörtök

20.45: Csehország–Koszovó
20.45: Anglia–Montenegró
November 17., vasárnap
18.00: Bulgária–Csehország
18.00: Koszovó–Anglia

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ukrajna 2 1 1 2–1 +1  4
2. Luxemburg 2 1 1 3–3 0 3
3. Portugália 2 2 1–1 0 2
4. Szerbia 1 1 1–1 0 1
5. Litvánia 1 1 1–2 –1  0


Március 22., péntek

Luxemburg–Litvánia 2–1
Portugália–Ukrajna 0–0

Március 25., hétfő
Luxemburg–Ukrajna 1–2
Portugália–Szerbia 1–1

Június 7., péntek
20.45: Litvánia–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Szerbia
Június 10., hétfő
20.45: Szerbia–Litvánia
20.45: Ukrajna–Luxemburg
Szeptember 7., szombat
18.00: Litvánia–Ukrajna
20.45: Szerbia–Portugália
Szeptember 10., hétfő
20.45: Litvánia–Portugália
20.45: Luxemburg–Szerbia
Október 11., péntek
20.45: Portugália–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Litvánia
Október 14., hétfő
20.45: Litvánia–Szerbia
20.45: Ukrajna–Portugália
November 14., csütörtök
20.45: Portugália–Litvánia
20.45: Szerbia–Luxemburg
November 17., vasárnap
15.00: Luxemburg–Portugália
15.00: Szerbia–Ukrajna

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Észak-Írország 2 2 4–1 +3  6
2. Hollandia2 116–3+3 3
3. Németország 1 1 3–2 +1  3
4. Észtország 1 1 0–2 –2  0
5. Fehéroroszország 2 2 1–6 –5  0


Március 21., csütörtök

Hollandia–Fehéroroszország 4–0
Észak-Írország–Észtország 2–0

Március 24., vasárnap
Hollandia–Németország 2–3
Észak-Írország–Fehéroroszország 2–1
Június 8., szombat
18.00: Észtország–Észak-Írország
20.45: Fehéroroszország–Németország
Június 11., kedd
20.45: Fehéroroszország–Észak-Írország
20.45: Németország–Észtország
Szeptember 6., péntek
20.45: Észtország–Fehéroroszország
20.45: Németország–Hollandia
Szeptember 9., vasárnap
20.45: Észtország–Hollandia
20.45: Észak-Írország–Németország
Október 10., csütörtök
20.45: Fehéroroszország–Észtország
20.45: Hollandia–Észak–Írország
Október 13., vasárnap
18.00: Fehéroroszország–Hollandia
20.45: Észtország–Németország
November 16., szombat
20.45: Németország–Fehéroroszország
20.45: Észak-Írország–Hollandia
November 19., kedd
20.45: Németország–Észak-Írország
20.45: Hollandia–Észtország

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Írország 2 2 2–0 +2  6
2. Svájc 2 1 1 5–3 +2  4
3. Dánia 1 1 3–3 0 1
4. Gibraltár 1 1 0–1 –1  0
5. Grúzia 2 2 0–3 –3  0


Március 23., szombat

Grúzia–Svájc 0–2
Gibraltár–Írország 0–1
Március 26., kedd
Írország–Grúzia 1–0
Svájc–Dánia 3–3

Június 7., péntek
18.00: Grúzia–Gibraltár
20.45: Dánia–Írország
Június 10., hétfő
20.45: Dánia–Grúzia
20.45: Írország–Gibraltár
Szeptember 5., csütörtök
20.45: Gibraltár–Dánia
20.45: Írország–Svájc
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Grúzia–Dánia
18.00: Svájc–Gibraltár
Október 12., szombat
15.00: Grúzia–Írország
18.00: Dánia–Svájc
Október 15., kedd
20.45: Gibraltár–Grúzia
20.45: Svájc–Írország
November 15., péntek
20.45: Dánia–Gibraltár
20.45: Svájc–Grúzia
November 18., hétfő
20.45: Gibraltár–Svájc
20.45: Írország–Dánia

 AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Spanyolország 2 2 4–1 +3  6
2. Svédország 2 1 1 5–4 +1  4
3. Románia 2 1 1 5–3 +2  3
4. Málta 2 1 1 2–3 –1  3
5. Norvégia 2 1 1 4–5 –1  1
6. Feröer 2 2 2–6 –4  0

Március 23., szombat
Málta–Feröer 2–1
Svédország–Románia 2–1

Spanyolország–Norvégia 2–1
Március 26., kedd
Málta–Spanyolország 0–2
Norvégia–Svédország 3–3
Románia–Feröer 4–1

Június 7., péntek
20.45: Feröer–Spanyolország
20.45: Norvégia–Románia
20.45: Svédország–Málta
Június 10., hétfő
20.45: Feröer–Norvégia
20.45: Málta–Románia
20.45: Spanyolország–Svédország
Szeptember 5., csütörtök
20.45: Feröer–Svédország
20.45: Norvégia–Málta
20.45: Románia–Spanyolország
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Románia–Málta
20.45: Spanyolország–Feröer
20.45: Svédország–Norvégia
Október 12., szombat
18.00: Feröer–Románia
20.45: Málta–Svédország
20.45: Norvégia–Spanyolország
Október 15., kedd
20.45: Feröer–Málta
20.45: Románia–Norvégia
20.45: Svédország–Spanyolország
November 15., péntek
20.45: Norvégia–Feröer
20.45: Románia–Svédország
20.45: Spanyolország–Málta
November 18., hétfő
20.45: Málta–Norvégia
20.45: Spanyolország–Románia
20.45: Svédország–Feröer

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lengyelország 2 2 3–0 +3  6
2. Izrael 2 1 1 5–3 +2  4
3. Észak-Macedónia 2 1 1 4–2 +2  4
4. Szlovénia 2 2 2–2 0 2
5. Ausztria 2 2 2–5 –3  0
6. Lettország 2 2 1–5 –4  0


Március 21., csütörtök

Ausztria–Lengyelország 0–1
Észak-Macedónia–Lettország 3–1
Izrael–Szlovénia 1–1
Március 24., vasárnap
Izrael–Ausztria 4–2
Szlovénia–Észak-Macedónia 1–1
Lengyelország–Lettország 2–0

Június 7., péntek
20.45: Ausztria–Szlovénia
20.45: Észak-Macedónia–Lengyelország
20.45: Lettország–Izrael
Június 10., hétfő
20.45: Észak-Macedónia–Ausztria
20.45: Lettország–Szlovénia
20.45: Lengyelország–Izrael
Szeptember 5., csütörtök
20.45: Izrael–Észak-Macedónia
Szeptember 6., péntek
20.45: Ausztria–Lettország
20.45: Szlovénia–Lengyelország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Lettország–Észak-Macedónia
20.45: Lengyelország–Ausztria
20.45: Szlovénia–Izrael
Október 10., csütörtök
18.00: Ausztria–Izrael
20.45: Észak-Macedónia–Szlovénia
20.45: Lettország–Lengyelország
Október 13., vasárnap
20.45: Lengyelország–Észak-Macedónia
20.45: Szlovénia–Ausztria
Október 15., kedd
20.45: Izrael–Lettország
November 16., szombat
18.00: Szlovénia–Lettország
20.45: Ausztria–Észak-Macedónia
20.45: Izrael–Lengyelország
November 19., kedd
20.45: Észak-Macedónia–Izrael
20.45: Lettország–Ausztria
20.45: Lengyelország–Szlovénia

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Franciaország 2 2 8–1 +7  6
2. Törökország 2 2 6–0 +6  6
3. Albánia 2 1 1 3–2 +1  3
4. Izland 2 1 1 2–4 –2  3
5. Andorra 2 2 0–5 –5  0
6. Moldova 2 2 1–8 –7  0


Március 22., péntek

Albánia–Törökország 0–2
Andorra–Izland 0–2
Moldova–Franciaország 1–4

Március 25., hétfő
Törökország–Moldova 4–0
Andorra–Albánia 0–3
Franciaország–Izland 4–0

Június 8., szombat
15.00: Izland–Albánia
18.00: Moldova–Andorra
20.45: Törökország–Franciaország
Június 11., kedd
20.45: Albánia–Moldova
20.45: Andorra–Franciaország
20.45: Izland–Törökország
Szeptember 7., szombat
18.00: Izland–Moldova
20.45: Franciaország–Albánia
20.45: Törökország–Andorra
Szeptember 10., kedd
20.45: Albánia–Izland
20.45: Franciaország–Andorra
20.45: Moldova–Törökország
Október 11., péntek
20.45: Andorra–Moldova
20.45: Izland–Franciaország
20.45: Törökország–Albánia
Október 14., hétfő
20.45: Franciaország–Törökország
20.45: Izland–Andorra
20.45: Moldova–Albánia
November 14., csütörtök
18.00: Törökország–Izland
20.45: Albánia–Andorra
20.45: Franciaország–Moldova
November 17., vasárnap
20.45: Albánia–Franciaország
20.45: Andorra–Törökország
20.45: Moldova–Izland

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Belgium 2 2 5–1 +4  6
2. Ciprus2 115–2+3 3
3. Oroszország 2 1 1 5–3 +2  3
4. Kazahsztán 2 1 1 3–4 –1  3
5. Skócia 2 1 1 2–3 –1  3
6. San Marino 2 2 0–7 –7  0

 

Március 21., csütörtök
Kazahsztán–Skócia 3–0
Belgium–Oroszország 3–1
Ciprus–San Marino 5–0
Március 24., vasárnap
Kazahsztán–Oroszország 0–4
San Marino–Skócia 0–2
Ciprus–Belgium 0–2

Június 8., szombat
18.00: Oroszország–San Marino
20.45: Belgium–Kazahsztán
20.45: Skócia–Ciprus
Június 11., kedd
16.00: Kazahsztán–San Marino
20.45: Belgium–Skócia
20.45: Oroszország–Ciprus
Szeptember 6., péntek
20.45: Ciprus–Kazahsztán
20.45: San Marino–Belgium
20.45: Skócia–Oroszország
Szeptember 9., hétfő
20.45: Oroszország–Kazahsztán
20.45: San Marino–Ciprus
20.45: Skócia–Belgium
Október 10., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Ciprus
20.45: Belgium–San Marino
20.45: Oroszország–Skócia
Október 13., vasárnap
15.00: Kazahsztán–Belgium
18.00: Ciprus–Oroszország
18.00: Skócia–San Marino
November 16., szombat
15.00: Ciprus–Skócia
18.00: Oroszország–Belgium
18.00: San Marino–Kazahsztán
November 19., kedd
20.45: Belgium–Ciprus
20.45: San Marino–Oroszország
20.45: Skócia–Kazahsztán

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Olaszország 2 2 8–0 +8  6
2. Görögország 2 1 1 4–2 +2  4
3. Bosznia-Hercegovina 2 1 1 4–3 +1  4
4. Finnország 2 1 1 2–2 0 3
5. Örményország 2 2 1–4 –3  0
6. Liechtenstein 2 2 0–8 –8  0

Március 23., szombat
Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1
Olaszország–Finnország 2–0
Liechtenstein–Görögország 0–2

Március 26., kedd
Örményország–Finnország 0–2
Bosznia-Hercegovina–Görögország 2–2
Olaszország–Liechtenstein 6–0

Június 8., szombat
18.00: Örményország–Liechtenstein
18.00: Finnország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Görögország–Olaszország
Június 11., kedd
20.45: Görögország–Örményország
20.45: Olaszország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Finnország
Szeptember 5., csütörtök
18.00: Örményország–Olaszország
20.45: Bosznia-Hercegovina–Liechtenstein
20.45: Finnország–Görögország
Szeptember 8., vasárnap
18.00: Örményország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Finnország–Olaszország
20.45: Görögország–Liechtenstein
Október 12., szombat
18.00: Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Olaszország–Görögország
20.45: Liechtenstein–Örményország
Október 15., kedd

20.45: Finnország–Örményország
20.45: Görögország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Olaszország
November 15., péntek
18.00: Örményország–Görögország
18.00: Finnország–Liechtenstein
20.45: Bosznia-Hercegovina–Olaszország
November 18., hétfő
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Olaszország–Örményország
20.45: Liechtenstein–Bosznia-Hercegovina

2019.03.26 18:02:38

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Megpróbáltuk modellezni, hogyan alakul ki a Nemzetek Ligája jövő tavaszi rájátszása.

2019.03.25 19:24:35

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

A házigazda az első lövéséből még vezetett, de a folytatásban köze sem volt a meccshez – kiütés lett a vége.

2019.03.24 17:23:30

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Hiába állt fel kétgólos hátrányból Ronald Koeman csapata, Nico Schulz a végén döntött.

2019.03.24 14:37:39

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Az első válogatott tétmérkőzését játszó James remek lövése döntötte el a találkozót.

2019.03.23 20:20:48

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Luis Enrique csapata magának nehezítette meg a mérkőzést, folytatódott Morata góltalansági szériája.