Unalmas második félidő után győzött Anglia a csehek ellen

2021.06.22. 22:56
Sterling (10) góljának pillanata (Fotó: AFP)
Az Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, a D-csoportban Csehország és Anglia a csoportelsőségért csapott össze egymással, de ez  – főleg a második félidőben már – nem igazán hozta lázba a csapatokat. Anglia 1–0-ra nyert Raheem Sterling góljával.
EURÓPA-BAJNOKSÁG

CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT
CSEHORSZÁG–ANGLIA 0–1 (0–1)
London,
Wembley Stadion, 19 104 néző. Vezette: Artur Soares Dias (portugál)
CSEHORSZÁG: Vaclík – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Holes (Vydra 84.), Soucek – Masopust (Hlozek, 64.), Darida (Král, 64.), Jankto (Sevcík, a szünetben) – Schick (Pekhart, 75.). Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones (Mings, 79.), Maguire, L. Shaw – K. Phillips, Rice (J. Henderson, a szünetben) – Saka (Sancho 84.), Grealish (Bellingham 68.), Sterling (Rashford 68.) – Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Sterling (12.)

Alaposan bekezdett Anglia a csehek ellen, hiszen Raheem Sterling már a 2. perc végén megszerezhette volna a vezetést – jól is emelte át a labdát a kifutó Tomás Vaclík kapuson a Manchester City támadója, de a labda a bal kapufára pattant.

Tíz perc múlva aztán már a kapufa sem mentette meg a cseheket – na, meg Sterling sem attól, hogy idén harmadszor is eredményes legyen a Wembleyben válogatott mezben: az Eb-n először kezdő Jack Grealish emelte balról az alapvonaltól középre, s az érkező Sterling két lépésről a kapuba bólintott.

A vezetés megszerzése sem után engedtek ki az angolok, Harry Kane a 25. percben közel járt pályafutása első Eb-góljának megszerzéséhez, de Vaclík kapus óriási bravúrral meggátolta ebben. A csehek első komoly lehetősége a 28. percben érkezett el – Tomás Holes távoli löketét Pickford hatalmas vetődéssel hárította – s az utolsó negyedórára fordulva át is vették az irányítást, ám egyenlíteni nem tudtak.

A második félidőt valamelyest alacsonyabb hőfokon kezdte az angol válogatott, mint az elsőt, ami annak – is – volt köszönhető, hogy a csehek agresszívebb letámadásra váltottak a szünet után, így a gólhelyzetek is elmaradtak, egy-egy kósza beadáson kívül kevés izgalom akadt a pályán.

A lelátókon például az váltotta ki a legnagyobb hangzavart, amikor értesültek a nézők arról, hogy a csoport másik meccsén Glasgow-ban a horvátok Luka Modric góljával másodszor is vezetést szereztek a skótok ellen, akik ekkor kiesésre álltak – s végül búcsúztak is.

Londonban ettől nem szaggatták rongyosra az istrángot, hiszen már a meccs előtt biztos továbbjutó volt mindkét csapat. Ugyan a végén az angolok még egy lesgólt feljegyeztek, ám ez nem osztott, nem szorzott, a csoportjukat megnyerték, a csehek harmadik helyezettként mentek tovább.

A csoport másik mérkőzésén:

Horvátország–Skócia 3–1 (Vlasic 17., Modric 62., Perisic 77., ill. McGregor 42.)

KAPUSOK:
23 – Tomás Koubek (Augsburg – Németország), 1 – Tomás Vaclík (Sevilla – Spanyolország), 16 – Ales Mandous (Olomouc)
VÉDŐK: 3 – Ondrej Celustka (Sparta Praha), 18 – Jan Boril (Slavia Praha), 2 – Pavel Kaderábek (Hoffenheim – Németország), 6 – Tomás Kalas (Bristol City – Anglia), 22 – Ales Mateju (Brescia – Olaszország), 5 – Vladimír Coufal (West Ham United – Anglia), 17 – David Zima (Slavia Praha), 4 – Jakub Brabec (Viktoria Plzen)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 14 – Jakub Jankto (Sampdoria – Olaszország), 7 – Antonín Barák (Hellas Verona – Olaszország), 15 – Tomás Soucek (West Ham United – Anglia), 9 – Tomás Holes (Slavia Praha), 12 – Lukás Masopust (Slavia Praha), 21 – Alex Král (Szpartak Moszkva – Oroszország), 8 – Vladimír Darida (Hertha BSC – Németország), 13 – Petr Sevcík (Slavia Praha), 25 – Jakub Pesek (Slovan Liberec), 26 – Michal Sadílek (PSV Eindhoven – Hollandia)
TÁMADÓK: 11 – Michael Krmencík (PAOK – Görögország), 24 – Tomás Pekhart (Legia Warszawa – Lengyelország), 10 – Patrik Schick (Bayer Leverkusen – Németország), 20 – Matej Vydra (Burnley – Anglia), 19 – Adam Hlozek (Sparta Praha)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Jaroslav Silhavy

AZ ANGOL KERET
KAPUSOK: 23 – Sam Johnstone (West Bromwich Albion), 1 – Jordan Pickford (Everton), 13 – Aaron Ramsdale (Sheffield United)
VÉDŐK: 21 – Ben Chilwell (Chelsea), 16 – Conor Coady (Wolverhampton), 24 – Reece James (Chelsea), 6 – Harry Maguire (Manchester United), 15 – Tyrone Mings (Aston Villa), 3 – Luke Shaw (Manchester United), 5 – John Stones (Manchester City), 12 – Kieran Trippier (Atlético Madrid – Spanyolország), 2 – Kyle Walker (Manchester City), 22 – Ben White (Brighton)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 26 – Jude Bellingham (Borussia Dortmund – Németország), 8 – Jordan Henderson (Liverpool), 19 – Mason Mount (Chelsea), 14 – Kalvin Phillips (Leeds), 4 – Declan Rice (West Ham United)
TÁMADÓK: 18 – Dominic Calvert-Lewin (Everton), 20 – Phil Foden (Manchester City), 7 – Jack Grealish (Aston Villa), 9 – Harry Kane (Tottenham), 11 – Marcus Rashford (Manchester United), 25 – Bukayo Saka (Arsenal), 17 – Jadon Sancho (Borussia Dortmund – Németország), 10 – Raheem Sterling (Manchester City)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Gareth Southgate