Belgium legyőzte a nagyot küzdő Finnországot

2021.06.21. 20:44
Hrádecky itt már tehetetlen volt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnokság B-csoportjának utolsó fordulójában Belgium 2–0-ra legyőzte Finnországot, így hibátlan mérleggel zárta a csoportkört. A második helyen a dánok végeztek, Finnország lett a harmadik, Oroszország pedig a negyedik.

EURÓPA-BAJNOKSÁG,CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
FINNORSZÁG–BELGIUM 0–2 (0–0)
Szentpétervár,
Szentpétervári Stadion, 18 545 néző.Vezette:Brych (német)
Finnország:
Hrádecky – Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy – Raitala, Lod (Forss, 90+1.), Sparv (Schüller, 59.), Kamara, Uronen (Alho, 70.) – Pohjanpalo (Kauko, 70.), Pukki (F. Jensen, 90+1.).Szövetségi kapitány: Markku Kanerva
Belgium:
Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard (Meunier, 76.), De Bruyne (Vanaken, 90+1.), Witsel, Chadli – Doku (Batshuayi, 76.), R. Lukaku (Benteke, 84.), E. Hazard.Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
Gólszerző:Hrádecky (74. – öngól), R. Lukaku (81.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Előzetesen egy döntetlen is elég lett volna Belgiumnak a csoportelsőséghez, míg Finnország szintén nem lehetett volna elégedetlen hasonló végkimenetellel.

A belgák az első perctől kezdve uralták a játékot, de nem tudtak valamirevaló helyzetet kialakítani a jól védekező finnek ellen. A 23. percben De Bruyne zseniális cselsorozat után adott középre, a finn védő Arajuuri lábáról pedig majdnem a kapuban kötött ki a labda, de Hrádecky kapus résen volt, és hárított.

A 32. percben Trossard tüzelt a tizenhatoson kívülről, de nem talált kaput. Négy perccel később Lukaku fejelt közelről, Hrádecky ismét bravúrosan védett. A 41. percben ismét a Leverkusen kapusa volt a főszereplő, Doku lövését tolta ki.

A szünet után sem változott a játék képe, Belgium viszont tanácstalannak tűnt a finn kapu előtt. Az 56. percben Chadli lőtt kapura, de könnyedén fogta a labdát Hrádecky. Pár perccel később egy szögletvariáció után Eden Hazard próbálkozott. A 60. percben próbálkoztak a finnek, de Kamara gyenge lövését könnyedén hatástalanította Courtois. A túloldalon a szokásos esemény, belga helyzet, Hrádecky-bravúr.

A 66. percben Lukaku a hálóba juttatta a labdát, de a videózás után érvénytelenítették a találatot. A hajrá nyitányán azonban már a VAR sem segített a finneken, Vermaelen fejes labdája a kapufáról az addig remeklő Hrádeckyre pattant, onnan pedig a hálóba. 0–1

Nem lassítottak a belgák: Lukaku fordult be gyönyörűen, és védhetetlenül lőtt a kapuba. 0–2

Lukaku (jobbra) szerezte a második belga gólt (Fotó: AFP)

A hátralévő időben már eldugta a labdát Belgium, amely százszázalékos mérleggel jutott a nyolcaddöntőbe. A finnek még reménykedhetnek abban, hogy a harmadik helyen továbbjutnak.

FINNORSZÁG
KAPUSOK: 1 Lukás Hrádecky (Bayer Leverkusen – Németország), 12 Jesse Joronen (Brescia – Olaszország), 23 Anssi Jaakkola (Bristol Rovers – Anglia)
VÉDŐK: 2 Paulus Arajuuri (Pafosz – Ciprus), 18 Jere Uronen (Genk – Belgium), 16 Thomas Lam (PEC Zwolle – Hollandia), 4 Joona Toivio(Häcken – Svédország), 15 Nico Hämäläinen (Queens Park Rangers – Anglia) 17 Nikolai Alho (MTK BUDAPEST), 3 Daniel O'Shaughnessy (HJK), 5 Leo Väisänen (Elfsborg – Svédország), 22 Jukka Raitala (Minnesota United – Egyesült Államok), 25 Robert Ivanov (Warta Poznan – Lengyelország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 14 Tim Sparv (Lárisza – Görögország), 11 Rasmus Schüller (Djurgarden – Svédország), 6 Glen Kamara (Rangers – Skócia), 13 Pyry Soiri (Esbjerg – Dánia), 19 Joni Kauko (Esbjerg – Dánia), 9 Fredrik Jensen (Augsburg – Németország), 24 Onni Valakari (Pafosz – Ciprus), 8 Robin Lod (Minnesota United – Egyesült Államok), 7 Robert Taylor (Brann – Norvégia)
TÁMADÓK: 10
Teemu Pukki (Norwich City – Anglia), 20 Joel Pohjanpalo (Union Berlin – Németország), 21 Lassi Lappalainen (CF Montréal – Kanada), 26 Marcus Forss (Brentford – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Markku Kanerva

BELGIUM
KAPUSOK:
1 Thibaut Courtois (Real Madrid – Spanyolország), 12 Simon Mignolet (FC Bruges), 13 Matz Sels (Strasbourg – Franciaország)
VÉDŐK: 4 Dedryck Boyata (Hertha BSC – Németország), 18 Jason Denayer (Olympique Lyon – Franciaország), 5 Jan Vertonghen (Benfica – Portugália), 2 Toby Alderweireld (Tottenham – Anglia), 3 Thomas Vermaelen (Vissel Kobe – Japán)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Axel Witsel (Borussia Dortmund – Németország), 8 Youri Tielemans (Leicester City – Anglia), 19 Leander Dendoncker (Wolverhampton – Anglia), 7 Kevin De Bruyne (Manchester City – Anglia), 17 Hans Vanaken (FC Bruges), 26 Dennis Praet (Leicester City – Anglia), 15 Thomas Meunier (Borussia Dortmund – Németország), 11 Yannick Carrasco (Atlético Madrid – Spanyolország), 16 Thorgan Hazard (Borussia Dortmund – Németország), 21 Timothy Castagne (Leicester City – Anglia), 22 Nacer Chadli (Istanbul Basaksehir – Törökország)
TÁMADÓK: 10 Eden Hazard (Real Madrid – Spanyolország), 9 Romelu Lukaku (Internazionale – Olaszország), 23 Michy Batshuayi (Crystal Palace – Anglia), 20 Christian Benteke (Crystal Palace – Anglia), 14 Dries Mertens (Napoli – Olaszország), 25 Jérémy Doku (Rennes – Franciaország), 24 Leandro Trossard (Brighton – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Roberto Martínez (spanyol)