A Mercedes német Formula–1-es istálló, amely először 1954-ben és 1955-ben, majd 2010 óta szerepel az F1-ben. Összesen hat egyéni és négy csapat-világbajnoki címet nyert, központja az angliai Brackley.

Találatok a Mercedes címkére

Találatok száma: 1782

F1: Max Verstappen megtöri az olaszországi átkot?

2021-04-14 10:00:28

Majd' háromhetes szünet után folytatódik a Formula–1 2021-es idénye, a helyszín Imola, ahol az Emilia-romagnai Nagydíjat rendezik meg a hét végén. A favorit ezúttal is a Red Bull, amely már tavaly is erősen teljesített Imolában, ám akkor nem tudta kihasználni a lehetőséget, s Max Verstappent is utolérte a balszerencse, aminek következményeként a harmadik olaszországi helyszínről is pont nélkül távozott. A holland most ezen változtatna, az egész hétvégén fenyegető eső azonban könnyen összekuszálhatja az esélyeket.

Red Bull Mercedes McLaren Max Verstappen Lewis Hamilton Formula–1

F1: „Egyensúlyoznunk kell 2021 és 2022 között” – dilemmában a Mercedes

2021-04-12 11:52:34

A Formula–1-es Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elismerte, nehéz döntés vár rájuk azt illetően, hogy mikor álljanak át teljesen a 2022-es autó fejlesztésére.

Toto Wolff Mercedes Formula–1 F1

Formula E: sikerült a Mercedesnek, ami szombaton nem – Vandoorne nyert Rómában

2021-04-11 12:47:55

Hiába rajtolt a római első versenyen Stoffel Vandoorne a pole pozícióból, a futamot be sem tudta fejezni, vasárnap azonban roppant erős teljesítményt nyújtva megszerezte az első győzelmét az idényben. Másodikként Alexander Sims (Mahindra) látta meg a kockás zászlót, aki mögött bár Norman Nato ért célba, a Venturi versenyzőjét kizárták, így Pascal Wehrlein (Porsche) állhatott még fel a dobogóra.

Stoffel Vandoorne Róma Mercedes Formula E

Formula E: Mercedes-pole – Vandoorne a leggyorsabb a római időmérőn

2021-04-10 12:34:03

Stoffel Vandoorne (Mercedes) szerezte meg a pole pozíciót a Formula E római hétvégéjének első versenynapján. A második André Lotterer (Porsche), míg a harmadik a köre végén a falat is eltaláló Oliver Rowland (Nissan e.dams) lett.

F1: távozik a pozíciójából a Mercedes technikai igazgatója – hivatalos

2021-04-09 12:57:11

A Formula–1-es Mercedes hivatalosan bejelentette, hogy a technikai igazgató, James Allison év közben távozik pozíciójából, s helyette más posztot fog betölteni a csapatnál.

Toto Wolff Mercedes James Allison Formula–1 F1

F1: A Red Bull csak elveszítheti az idei bajnokságot – Wolff

2021-04-08 17:34:10

A Formula–1-es Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff úgy hiszi, a Red Bull csak elveszítheti az idei bajnokságot, de ő maga élvezi az üldöző szerepét.

F1: Rosbergnek ezer kör kellett ahhoz, amihez Hamiltonnak kettő – Mercedes

2021-04-08 16:47:39

A Formula–1-es Mercedes vezető stratégája, James Vowles a mai napig nem érti, hogy Nico Rosberg miért vonult vissza azt követően, hogy megnyerte 2016-ban a világbajnokságot. A szakember emellett arra is kitért, miben különbözött egymástól a német és akkori csapattársa, Lewis Hamilton.

Nico Rosberg Mercedes Lewis Hamilton James Volwes Formula–1 F1

F1: Schumachernek is köszönhetjük, hogy sikeresek vagyunk – Mercedes

2021-04-08 15:12:46

A Formula–1-es Mercedes kulcsfigurái a mai napig bánják, hogy Michael Schumachernek nem tudták eredményekkel viszonozni mindazt, amit a csapatért tett.

Michael Schumacher Mercedes Formula–1 F1 Andrew Shovlin

F1: A Mercedesszel ugyanaz a gond, mint a Williamsszel – Russell

2021-04-07 11:28:57

A Formula–1-es Williams brit versenyzője, George Russell úgy hiszi, a Mercedes idei autójával hasonló lehet a probléma, mint az FW43B-vel.

Toto Wolff Mercedes George Russell Formula–1 F1 Alexander Albon

F1: Wolff elárulta, korábban vasököl kellett Hamiltonhoz

2021-04-06 13:32:33

Az eredményeket tekintve hiába alkotott igen sikeres duót a Lewis Hamilton, Nico Rosberg páros a Mercedesnél, Toto Wolff számára rengeteg stresszes pillanatot okozott a két versenyző. A Mercedes csapatfőnöke nem éppen határtalan elégedettséggel emlékezett vissza a 2014 és 2016 közötti időszakra.

Toto Wolff Nico Rosberg Mercedes Lewis Hamilton F1

F1: Bele fogok őszülni ebbe az idénybe – Hamilton

2021-04-03 14:09:56

A Formula–1-es Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton nagyon izgatott a bajnoki címért várható csata miatt, de tart attól, hogy a Red Bull sokkal jobban is elléphet a küzdelemben.

Mercedes Lewis Hamilton Formula–1 F1 Bahreini Nagydíj

F1: valóban a Mercedes ellen vezették be a 2021-es szabályokat?

2021-04-02 14:19:20

A Formula–1-es Mercedes vezető versenymérnöke, Andrew Shovlin elmondása szerint nem volt opció, hogy a szabályok miatt változtassanak az autókoncepción, hiszen akkor előre leírták volna az idei esélyeiket. Az Aston Martin csapatfőnöke, Otmar Szafnauer eközben úgy véli, lehetetlen helyzetbe kerültek, s rámutatott, hogy normális esetben a 2021-es szabályváltoztatások át sem mentek volna a szavazáson.

Otmar Szafnauer Mercedes Mario Isola Formula–1 FIA F1

F1: a Mercedesnél félnek, hogy nem lesznek elég gyorsak Imolában és Portimaóban

2021-03-31 12:02:00

A Formula–1-es Mercedes vezető versenymérnökének, Andrew Shovlinnak vannak kétségei afelől, hogy csapata fel tudja-e venni a harcot a Red Bull-lal a soron következő két nagydíjon.

Mercedes Formula–1 Bahreini Nagydíj Andrew Shovlin Lewis Hamilton F1

F1: a Hamilton, Verstappen, Bottas dobogós triónál nincs sikeresebb

2021-03-29 17:15:28

A Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton Michael Schumacher egyik rekordját beállította, míg egy másikat megdöntött az idénynyitó Bahreini Nagydíjon aratott győzelmével. A brit mögött Max Verstappen és Valtteri Bottas szelte át a célvonalat, a brit, holland, finn trió ezzel holtversenyben a legsikeresebb dobogós hármassá vált a Formula–1 történetében.

Valtteri Bottas Red Bull Mick Schumacher Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton

F1: Gyorsabb autóra van szükségünk – Mercedes

2021-03-29 13:37:13

A Formula–1-es Mercedes vezető versenymérnöke, Andrew Shovlin úgy érzi, csapata az idei évben már nem támaszkodhat semmilyen korábbi erősségére a Red Bull-lal szembeni küzdelem során.

Mercedes Formula–1 F1 Bahreini Nagydíj Andrew Shovlin

F1: Verstappen a büntetést választotta volna Hamilton elengedése helyett

2021-03-28 19:34:22

A Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton nagy csatában aratott győzelmet a Formula–1-es idénynyitó Bahreini Nagydíj versenyén. A címvédő természetesen örült a sikernek, és kitért arra is, miért lehetett félreértés a később a futam  kimenetelének szempontjából sorsdöntőnek bizonyuló 4-es kanyar körül. Erről a második helyen befutó Max Verstappen is szót ejtett, és azt mondta, inkább a büntetést választotta volna riválisa elengedése helyett.

verseny Valtteri Bottas Sergio Pérez Red Bull Mercedes Lewis Hamilton

F1: Azért hozták a szabályokat, hogy lassítsanak minket – Hamilton

2021-03-28 12:11:07

A Formula–1-es Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton úgy érzi, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) ellenük vezette be a 2021-es szabályváltoztatásokat, s az adatok is azt támasztják alá, az „ezüstnyilak", illetve az autókoncepciójukat átvevő Aston Martin vesztette a legtöbbet tavalyhoz képest.

Otmar Szafnauer Mercedes Lewis Hamilton Formula–1 F1 Aston Martin

F1: Bottas összefogásra kéri Hamiltont; Vettel dühös, de nem pánikol

2021-03-27 17:48:29

Max Verstappen szerezte meg a pole pozíciót a Bahreini Nagydíj időmérőjén. A Red Bullnál úgy vélik, ezzel egy hét éve tartó csatában kerekedhetnek felül a Mercedesen. Maga Verstappen úgy gondolja, hogy bár az erős idénykezdet sosem volt a Red Bull sajátja, hálás a csapatának, amiért ennyire jó munkát végeztek a télen. Valtteri Bottas szerint a Mercedesnek akkor lesz esélye visszavágnia a futamon, ha Lewis Hamiltonnal összefognak Verstappen ellen, míg Sebastian Vettel arról beszélt, mit érez amiatt, hogy csak a 18. helyről vághat neki az Aston Martin-os első versenyének.

Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton

Verstappen nagy előnnyel a pole-ban, Vettel már a Q1-ben kiesett Bahreinben

2021-03-27 14:26:08

A Bahreini Nagydíj időmérőjén sem talált legyőzőre Max Verstappen, aki ezzel Formula–1-es karrierje negyedik pole pozícióját szerezte meg. A Red Bull holland versenyzője mögött a Mercedes párosa végzett Lewis Hamilton, Valtteri Bottas sorrendben. Verstappen közel négy tizedmásodperces előnnyel szerezte meg a 2021-es idény első rajtelsőségét.

időmérő Red Bull Mercedes Ferrari F1 Bahreini Nagydíj

Háromból három: Verstappen a 3. edzést is az élen zárta

2021-03-27 11:13:06

Max Verstappen bizonyult a leggyorsabbnak a Bahreini Nagydíj harmadik szabadedzésén is. A Red Bull versenyzője ezzel az élen zárta az összes tréninget az idénynyitón, míg a második helyen Lewis Hamilton (Mercedes) végzett, a harmadik pedig ezúttal Pierre Gasly (AlphaTauri) lett.