Felkészülés: gól nélküli győri búcsú, emléktornát nyert a Kövesd

2014.02.15. 16:36
A kecskemétiek az utolsó pillanatokig vezettek a Vojvodina ellen (Fotó: kecskemetite.hu)
A labdarúgó NB I címvédője, a Győri ETO gól nélküli döntetlennel zárta beleki felkészülését, a Mezőkövesd négycsapatos emléktornát nyert meg szombaton, a Lombard Pápa nagyszerűen hajrázva, a Honvéd pedig már a szünetre kialakítva a végeredményt győzött egyaránt 3–1-re.

Győri ETO–Kuangcsou R&F (kínai)

A győriek gól nélküli döntetlennel zárták beleki felkészülésüket. A kínai Kuangcsou R&F elleni találkozó első félidejében az eto.hu beszámolója szerint mezőnyfölényben játszott a magyar együttes, de a kapusoknak nem sok dolguk akadt.

Az 52. percben a meccs addigi legnagyobb lehetősége maradt ki, Dinjar bal oldali beadását a középen berobbanó Kamber kevéssel a kapu mellé fejelte. A 68. percben a csereként beálló Varga került helyzetbe Rudolf passza után, de a kínaiak kapusa jól zárta a szöget, majd Varga a hajrában Dinjar beadása után mellé fejelt, így maradt a 0–0.

Győri ETO–Kuangcsou R&F (kínai) 0–0
Side, Emir Sportkomplexum
Győri ETO FC: Kamenár – Svec, Lipták, Lang, Völgyi (Dinjar, a szünetben) – Kamber, Kalmár (Trajkovics), Strestík (Mevoungou, a szünetben) – Dudás (Martínez), Rudolf (Burgos), Andrics (Varga R.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Forrás: etofc.hu

A GYŐRI ETO TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 6–16.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
01. 18.: Győri ETO–OFC Russel Gabcíkovo (Bős; szlovák IV.) 1–1 (Dudás)
01. 25.: Győri ETO–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovákiai) – baleset miatt elmaradt
01. 31., Győri ETO–Slovan Bratislava (Pozsony; szlovák) 0–1
02. 08., Belek: Győri ETO–Radnicski Kragujevac (szerb) 2–2 (Kamber, Strestík)
02. 11., Belek: Győri ETO–Hangcsou Greentown (kínai) 2–1 (Pátkai, Völgyi – 11-esből)
02. 11., Belek: Győri ETO–Szioni Bolniszi (grúz) 0–1
02. 13., Belek: Győri ETO–Spartak Myjava (Miava; szlovák) 0–2
02. 15., Side: Győri ETO–Kuangcsou R&F (kínai) 0–0

FC NITRA (szlovák)–LOMBARD PÁPA

A Pápa remek hajrával győzött a nyitraiak ellen: a szlovák élvonal 11. helyezettje Cléber 8. percben szerzett góljával sokáig vezetett, ám Youssef Sekour a 72. percben büntetőből egyenlített, a hajrában pedig Kulcsár Kornél és Horváth Richárd révén a Lombard a maga javára is fordította a mérkőzést.

FC NITRA (szlovák)–LOMBARD PÁPA 1–3 (1–0)
Nyitra, 100 néző. V: Stupek
LOMBARD: Szűcs L. – Tóth G.(Nagy S.), Struhár, Présinger (Csizmadia) – Tajthy (Nagy T.), Sekour, Király B.(Kulcsár K.), Németh M. – Kenesei K. (Horváth R.), Eszlátyi (Griffiths), Orosz M. (Arszics)
Gólszerző: Cléber (8.), ill. Sekour (72. – 11-esből), Kulcsár K. (86.), Horváth R. (90.)

A LOMBARD PÁPA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 13.
Edzőtábor:
01. 22.: Lombard Pápa–Ferencváros II 1–0 (Koszó)
01. 25.: Lombard Pápa–Spartak Trnava (Nagyszombat szlovák) 1–1 (Király B.)
01. 29.: ZTE–Lombard Pápa 1–2 (Luis Rene, Radics)
02. 01.: Bp. Honvéd–Lombard Pápa 1–1 (Jagodics B.)
02. 05.: Lombard Pápa–Soproni VSE 3–2 (Király B., Csizmadia, Nagy T.)
02. 08.: Duslo Sal’a (Vágsellye; szlovák II.)–Lombard Pápa 1–3 (Király B., Eszlátyi, Tóth G.)
02. 12.: Siófok–Lombard Pápa 2–4 (Király B., Kenesei K., Eszlátyi, Horváth R.)
02. 15.: FC Nitra (Nyitra; szlovák)–Lombard Pápa 1–3 (Sekour, Kulcsár K., Horváth R.)
02. 19., 15.00: Lombard Pápa–Veszprém

BP. HONVÉD–MSK RIMAVSKÁ SOBOTA (szlovák)

A Honvéd a szlovák másodosztályú rimaszombatiak ellen lépett pályára, és a felkészülési időszakban eddig ötször is eredményes Prosser ezúttal sem lassított, duplája mellett még Vécsei is betalált, a kispestiek pedig 3–1-re nyertek.

A kispestieknél Kemenes megfázása után visszatérhetett a kapuba, ráadásul a sokáig sérüléssel bajlódó Holender is pályára léphetett. A honvedfc.hu tudósítása szerint remekül kezdett az együttes, Prosser hamar kihasználta a vendégek tétovázását, és a 11. percben megszerezte a vezetést. A vendégek öt perccel később egy szabadrúgás után egyenlítettek, de a 34. percben már ismét a Honvédnál volt az előny, Zsivanovicsot lerántották a 16-oson belül, Vécsei pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt. Vécsei nem sokkal később előkészítőként jeleskedett, Prosser pedig átemelte a vendégek kapusát – a félidőre kialakítva a 3–1-es végeredményt.

BP. HONVÉD–MSK RIMAVSKÁ SOBOTA (szlovák) 3–1 (3–1)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200 néző. V: Jakab Á.
HONVÉD: Kemenes – Ikenne-King, Ignjatovics, Baráth, Alcibiade (Kovács J.) – Zsivanovics (Nagy G.), Diarra, Vécsei – Prosser, Bonazzoli, Daud. A 60. perctől: Czuczi – Sundas, Ignjatovics, Bobál, Kovács J. – Nagy G., Diarra, Lőrinczy – Mensah, Holender, Kozma
Gólszerző: Prosser (2), Vécsei (11-esből), ill. Ondrek

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
01. 22.: Bp. Honvéd–Siófok 5–0 (Prosser 2, Daru 2, Daud )
01. 25.: Bp. Honvéd–Szolnok 1–0 (Daru)
01. 29.: Bp. HonvédSZTK 2–2 (Daru, Koszta M.)
02. 01.: Bp. Honvéd–Lombard Pápa 1–1 (Prosser)
02. 05.: Bp. Honvéd–FCM Bacau (román III.) 1–0 (Prosser)
02. 08.: Bp. Honvéd–FC Nitra (Nyitra; szlovák) 1–0 (Daud)
02. 12.: Bp. Honvéd–KTE 3–2 (Vécsei – 11-esből, Prosser, Daud)
02. 15.: Bp. Honvéd–MSK Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.) 3–1 (Prosser 2, Vécsei 11-esből)
02. 19.: Bp. Honvéd–Bp. Honvéd II
02. 22., 14.00: Bp. Honvéd–Dunaújváros PASE
02. 26.: Bp. Honvéd–Bp. Honvéd II

KTE–Vojvodina (szerb)

A kecskemetite.hu tudósítása szerint tökéletes időben, jó pályán rendezték meg a találkozót, amelyen a szerb élvonal 5. helyen álló újvidékiek hiába próbálták meg ráerőltetni játékukat a kecskemétiekre, egy gyors kontrával a hazaiak szereztek vezetést: Póti indult meg a jobb oldalon, a keresztlabdát hagyta lepattanni, majd 16 méterről irgalmatlanul kilőtte a bal felsőt.

Bár a vendégek rögtön rohamozni kezdtek, Polekszics jó formában védett, és előbb Alivodics megpattanó lövését, majd Veszelinovics léc alá tartó bombáját is hatástalanította. A második félidőben a fiatalok is lehetőséghez jutottak a kecskemétieknél, az egyaránt az U17-es csapatban szereplő Marsa Levente és Csizmadia Tamás bemutatkozhatott a felnőtteknél.

Hátul továbbra is Polekszics tartotta a frontot, de amikor már úgy tűnt, hogy a magyar csapat megnyeri a mérkőzést, az utolsó percben egy szöglet után Pekarics emelkedett jól, és a hosszú alsóba csúsztatott a találkozó utolsó momentumaként.

KTE–Vojvodina (szerb) 1–1
Kecskemét, 700 néző. V: Bereczki M.
KTE: Polekszics – Póti (Szabó T.), Karan, Varga, Farkas (Forró) – Nagy P. (Csizmadia), Sztehlik (Gyagya), Pekár – Balázs (Kitl), Simon, Gréczi (Marsa)
Vojvodina: Jovanics – Zsivkovics, Pekarics, Djurics (Babics), Puskarics – Radoja (Sztojanovics), Alivodics, Milinkovics-Szavics – Vranjes, Veszelinovics (Spremjo), Gacsinovics (Ivanics)
Gólszerző: Póti, ill. Pekarics
Forrás: kecskemetite.hu

A KECSKEMÉTI TE-PHOENIX MECANO TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 9.
Edzőtábor:
01. 18.: Dunaújváros PASE–KTE 3–0
01. 25.: Ceglédi VSE–KTE 2–3 (Leo, Csillag, Szavics)
01. 30.: KTE–Szolnok 1–0 (Eisenberger)
02. 01.: DVSC–KTE 4–6 (Pekár 3, Balázs Zs. 3)
02. 06.: KTE–Békéscsaba 0–2
02. 08.: KTE–Ramnicu Valcea (román II.) 1–2 (Quillo)
02. 12.: Bp. Honvéd–KTE 3–2 (Bebeto – 11-esből, Gréczi)
02. 15.: KTE–Vojvodina (Újvidék; szerb) 1–1 (Póti)

FARKAS ISTVÁN-EMLÉKTORNA

A Mezőkövesd megnyerte a Farkas István-emléktornát, az elődöntőben Bognár duplájával és Fótyik góljával 3–0-ra legyőzte a Várda SE-t, a fináléban pedig a Felsőtárkány ellen 2–0-ra végzett a kétszer 35 perces mérkőzésen.

ELŐDÖNTŐ

Felsőtárkány SC–Putnok FC 1–0 (0–0)
200 néző. V: Kassai Á.
G: Montvai

Mezőkövesd Zsóry FC–Kisvárda SE 3–0 (2–0)
300 néző. V: Tóth I T.
Mezőkövesd Zsóry FC: Horváth T. – Hegedűs Cs., Szalai V. , Gévay (Vermes), Fótyik – Velicky, Takács P. (Kiss M.), Bognár I., Melczer (Balajti) – Rajczi, Harsányi. Vezetőedző: Véber György
Kisvárda: Nacsa - Bognár Zs., Hegedűs T., Mbouissi (Kornutjak), Fodor A. – Venczel (Popovics), Nagy B., Irhás (Brankovics), Üveges – Pavlov, Miskolczi. Vezetőedző: Révész Attila
G: Bognár I. (2), Fótyik

A 3. helyért
Putnok FC–Kisvárda SE 4–2
(1–1)
200 néző. V: Jakkel
G: Szabó Á., Borbély, Varga M. (11-esből), Miloszavljevics (11-esből), ill. Popovics (2)

Döntő
Mezőkövesd Zsóry FC–Felsőtárkány SC 2–0 (1–0)
500 néző. V: Kujbus
Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai – Búrány, Vermes (Menyhért), Szilvási, Gévay – Sigér (Melczer), Kiss M. (Olasz D.), Farkas B., Dobos, Bogdány – George
G: Bogdány, George

Szuvon Bluewings (dél-koreai)–Kaposvári Rákóczi FC

Az élvonalbeli Kaposvári Rákóczi labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen Antalyában döntetlent játszott a szintén első osztályú dél-koreai Szuvon Samsung Bluewingsszel. A kaposváriak az első félidőben egygólos hátrányba kerültek, de a második félidőben Balázs Benjamin góljával egyenlítettek.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Kaposvári Rákóczi FC–
Szuvon Bluewings (dél-koreai) 1–1 (0–1)
Rákóczi FC: Jahic – Okuka, Mbemba, Badis, Landry – Coroian, Guy Roger - Florean, Balázs B., Firtulescu – Murai. Cs: Kovács O., Haruna, Ella, Moes, Bőle. Vezetőedző: Selymes Tibor
Gólszerző: Balázs B. (65.)
(Forrás: rakoczifc.hu)

A KAPOSVÁRI RÁKÓCZI TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Debrecen, január 12–25.; Törökország (Antalya), február 8–19.
01. 18., Debrecen: Kaposvári Rákóczi–Létavértes 0–0
01. 24., Debrecen: Kaposvári Rákóczi–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (Firtulescu)
02. 01.: TatabányaKaposvári Rákóczi 0–2 (Alves, Acassio)
02. 10., Antalya: Kaposvári Rákóczi–Bohemians 1905 Praha (cseh) 2–1 (Murai, Dominic)
02. 12., Antalya: Kaposvári Rákóczi–Dinamo Batumi (grúz II.) 0–0
02. 13., Antalya: Kaposvári Rákóczi–FC Liefering (osztrák II.) 2–0 (Murai, Balázs B )
02. 15., Antalya: Kaposvári Rákóczi–Szuvon Bluewings (dél-koreai) 1–1 (Balázs B.)

ÚJPEST–DACIA CHISINAU (moldovai)

Az Újpest beszámolója szerint a találkozót a moldovai bajnokság 5. helyén álló Dacia kezdte jobban, egy 25 méteres szabadrúgás után a kapufa hárította a próbálkozást, majd Litauszki és Ngawa mentése akadályozta meg a vezető gólt.

A 25. percben újabb kapufát lőttek a moldovaiak, akik a hajrában próbára tették Balajczát, de a kapus védeni tudott. A fordulást követően a csereként beálló Kabát kisodródott helyzetből lőtt, a kapusról a kapufára pattant a labda.

Egyből a helyzet után vezetést szerzett a Dacia, egy 14 méteres tekerésnél nem tudott védeni a szünetben beálló Dmitrovics (0–1).

A gól után támadásba lendültek az újpestiek, és a 70. perctől kezdve folyamatosan alakították ki a lehetőségeket. A nagy erőfeszítések a 79. percben értek góllá, Kabát szabadrúgása ugyan még lepattant a sorfalról, Andrade beadását viszont Vasziljevics 14 méterről már a hálóba vágta (1–1).

Még fel sem ocsúdhattak a moldovaiak, már az Újpestnél volt az előny, Sztaniszavljevics indította Kabátot, a kapus figyelt ugyan a támadóra, pechére viszont az egyik védő hazaadta közben, így a labda az üres kapuba került (2–1). A hajrában még egyenlíthetett volna a Dacia, újabb gól azonban nem született, így az Újpest 2–1-re megnyerte utolsó törökországi mérkőzését.

ÚJPEST–DACIA CHISINAU (moldovai) 2–1 (0–0)
Belek
ÚJPEST:
Balajcza (Dmitrovics, a szünetben) – Nagy, Litauszki, Ngawa, Andrade – Koszovics (Vasziljevics, 60.), Eninful (Sztaniszavljevics, 31.), Balogh – Lázár, Tshibuabua, Simon K. (Kabát, a szünetben)
Gólszerző: Vasziljevics, öngól

AZ ÚJPEST FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 2–16.
01. 25.: Újpest–Soroksár 3–0 (Hammer,, Vasziljevics, Abdallah)
02. 01.: Újpest–Dunaújváros PASE 2–0 (Tshibuabua, Simon)
02. 05., Belek: Újpest–Ordabaszi (kazah) 2–2 (Tshibuabua, Lázár B.)
02. 08., Belek: Újpest–Gaz Metan Medias (Medgyes; román) – elmaradt
02. 09., Belek: Újpest–Rapid Bucuresti (román II.) 0–1
02. 12., Belek: Újpest–Bröndby (dán) 1–3 (Hammer)
02. 15., Belek: Újpest–Dacia Chisinau (moldovai) 2–1 (Vasziljevics, öngól)
02. 21., 14.00: Puskás Akadémia–Újpest

MVM-PAKS–HOBRO IK (dán, II.) 0–0
Side
PAKS:
Csernyánszki – Kulcsár D. (Heffler T.), Éger, Fiola, Báló – Szekszárdi (Windecker) – Könyves (Délczeg), Kiss T. (Tóth B.), Nagy R. (Kecskés), Lázok (Bartha) – Tököli (Simon A.)

AZ MVM-PAKS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 5–16.
01. 15.: Paks–Paks U21 1–0 (Délczeg)
01. 18.: Paks–Paks U21 3–0 (Simon A., Könyves, Tóth B.)
01. 22.: Paks–Ceglédi VSE 1–0 (Kovács G.)
01. 25.: Tatabánya–Paks 1–5 (Lázok 2, Simon A., Nagy R., Könyves)
02. 01.: Paks–Kozármisleny 2–1 (Nyári, Bor D.)
02. 04., Lipót: Paks–Vasas 1–1 (Windecker 61.)
02. 08., Belek: Paks–Vysocina Jihlava (cseh) 0–1
02. 11., Belek: Paks–Rapid Bucuresti (román II.) 2–0 (Bartha, Simon A.)
02. 13., Belek: Paks–FK Senica (Szenice; szlovák) 3–1 (Simon A., Tóth B., Lázok)
02. 15., Side: Paks–Hobro IK (dán II.) 0–0
02. 22.: Vasas–Paks