Felkészülés: az ETO ikszelt, a DVSC kétszer kikapott Belekben

2014.02.08. 16:05
A Honvéd 1–0-ra nyert a Nitra ellen (Fotó: Fuszek Gábor)
A törökországi Belekben több NB I-es labdarúgócsapat is felkészülési mérkőzést játszott szombaton: a Győri ETO 2–2-es döntetlent játszott, a DVSC-Teva előbb 2–0-s, majd 1–0-s vereséget könyvelhetett el, míg a Paks először kapott ki a téli felkészülés alatt. Az itthon készülő Budapest Honvéd 1–0-ra nyert, míg a KTE-Phoenix Mecano 2–1-re kikapott.

A TÖRÖKORSZÁGBAN EDZŐTÁBOROZÓ CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MECCSEI

Kecskeméti TE–CSM Ramnicu Valcea (román II.) 1–2

A kecskemétieknél három próbálkozó játékos is pályára lépett, közülük az Atlético Madridban nevelkedő Álex Quillo gólt is szerzett. Az első félidőben csak lesgólig jutott a KTE a klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint, a Valceában viszont Ciprian Tanasa kétszer is eredményes volt. A fordulás után a Kecskemét játszott fölényben, egy piros lap nyomán emberelőnybe is került. Ezt követően az elefántcsontparti próbálkozó, Ibrahima Touré beadásába Quillo tudott remekül beleérni, így szépített Bekő Balázs együttese, a vereséget azonban nem tudta elkerülni.

KTE-Phoenix Mecano–Ramnicu Valcea (román) 1–2 (0–2)
Kecskemét, 50 néző. Vezette: Dolnegó
Kecskemét, 1. félidő: Polekszics – Póti, Gyagya, Karan, Farkas A. – Gréczi, Patvaros (Pekár), Nagy P., Forró – Simon A., Balázs Zs. 2. félidő: Polekszics – Szabó T., Póti, Karan, Varga R., Farkas A. – Nagy P., Touré, Quillo – Pekár, Bebeto. Vezetőedző: Bekő Balázs
Kiállítva: Parvulescu
Gólszerző: Quillo, ill. Tanasa (2)

Debreceni VSC–Pohang Steelers (dél-koreai) 0–2 és DVSC–Sahtyor Karagandi (kazah) 0–1

„Az első félidőben L’Imam Seydi állt legközelebb a gólszerzéshez, ám a bal alsó sarokba tartó labdát a dél-koreai kapus bravúrral szögletre mentette, a sarokrúgás után pedig Dusan Brkovics fejelt a kapufa mellé. A 33. percben aztán vezetést szereztek a dél-koreaiak, amikor egy kényszerítő után a visszakapott labdát 8 méterről a kapuba lőtték. A folytatásban is inkább a középpályán folyt a küzdelem, majd idővel a Pohang Steelers némi mezőnyfölényt harcolt ki, de nem nagyon boldogult a hajdúságiakkal. Egészen a 73. percig, amikor a védők mögé beívelt labdára lecsapott az ázsiaiak támadója, és a kiszolgáltatott helyzetbe lévő Verpecz mellett a kapuba lőtt. A végén Seydinek volt egy lehetősége, de az utolsó pillanatban a védők felszabadítottak” – számolt be a találkozóról a DVSC hivatalos honlapja.

A debreceni keret másik fele sem tudott nyerni, Mészáros Norberték a kazah Sahtyor Karaganditól kaptak ki a 42. percben kapott góllal.

Debreceni VSC–Pohang Steelers (dél-koreai) 0–2
DVSC: Verpecz – Króner, Máté P., Brkovics, Vadnai – Szécsi M., Zsidai, Spitzmüller, Ferenczi – Sidibe, Seydi. Vezetőedző: Kondás Elemér
Forrás: dvsc.hu

DVSC–Sahtyor Karagandi (kazah) 0–1
DVSC: Novakovics – Lázár, Morozov, Mészáros, Korhut – Mihelic, Ludánszki, Bouadla, Szakály P. – Kulcsár T., Volas. Vezetőedző: Kondás Elemér

Bp. Honvéd–FC Nitra (szlovák) 1–0 (1–0)

A kispestiek beszámolója alapján szokatlanul nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s kis híján már az 5. percben vezetést szerzett Marco Rossi együttese. Prosser Dániel a bal oldalon lépett be a büntetőterületre, jól eltalált lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 38. perc hozta a mérkőzés egyetlen gólját. Hidi Patrik fejjel tette Ayub Daud elé a labdát, a szomáliai csatár szép mozdulattal, 13 méterről átemelte a kimozduló kapus felett a labdát. A második félidőben több nagy helyzete is volt a Honvédnak: Kapacina Valér szögletét Baráth Botond belsőzte a kapufára, majd egy perc múlva Prosser lövését védte bravúrral a nyitraiak kapusa.

Budapest, Bozsik József Stadion, 150 néző. Vezette: Németh Á.
Honvéd: Kemenes (Czuczi) – Lovric (Botka), Ignajtovics (Alcibiade), Navarro, Baráth (Kovács J.) – Hidi (Nagy G.) – Zsivanovics (Lőrinczy), Diarra – Prosser, Daru (Kapacina), Daud (Kozma R.). Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Daud

Paksi FC–FC Vysocina Jihlava (cseh) 0–1

„A vereségünk ellenére a mutatott játékkal elégedett vagyok, leginkább a védelmünk teljesítményével, még a gól ellenére is. Az előre játékunkat azonban még mindenképp csiszolni kell. A támadójátékot fejleszteni kell. Egyébként a játékvezető egy szabályos gólunkat nem adta meg” – vélekedett Csertői Aurél, a paksiak vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának.

Paks: Molnár P. – Heffler T. (Kulcsár D., 46.), Éger (Horváth G., 46.), Fiola (Kovács G., 60.), Szabó J. (Báló, 60.) – Kecskés T. (Nagy R., 60.), Windecker (Szekszárdi, 60.) – Bartha (Könyves, 60.), Tóth Bence (Kiss T., 46.), Lázok (Nagy O., 60.) – Simon Attila (Délczeg, 60.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Forrás: paksifc.hu

Győri ETO FC–Radnicski Kragujevac (szerb) 2–2 (10)

A Horváth Ferenc vezette Győri ETO kétszer is vezetést szerzett szerb ellenfele ellen, ám végül be kellett érnie egy döntetlennel. Az ETO részéről Djordje Kamber és Marek Strestík volt eredményes.

Győri ETO–Radnicski Kragujevac (szerb) 2–2 (1–0)
Belek,
100 néző. V: Peselj
ETO: Kamenár – Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi (Dinjar) – Kamber, Kalmár (Kronaveter), Pátkai (Illés D.) – Dudás (Martínez), Burgos (Strestík), Andrics (Varga R.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Kiállítva: Martínez
Gólszerző: Kamber, Strestík, ill. Adamovics, Miljus

AZ ITTHON KÉSZÜLŐ CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MECCSEI

Slovan Duslo Sala (szlovákiai)–Lombard Pápa 1–3 (1–1)

A Lombard Pápa továbbra is veretlen a téli felkészülési időszakban, miután Vágsellyén 3–1-re nyert a szlovákiai Slovan Duslo Sal’a ellen.

Vágsellye, 100 néző. Vezette: Stepková
Pápa: Szűcs L. – Jagodics B. (Tóth G.), Csizmadia (Struhár), Présinger, Németh M. (Szabó O.) – Sekour, Tajthy (Nagy T.) – Horváth R., Király B. (Nagy S.), Kulcsár K. (Arszics) – Eszlátyi. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Kohán, ill. Király B., Eszlátyi, Tóth G.

Bp. Honvéd–FC Nitra (szlovákiai) 1–0 (1–0)

A kispestiek beszámolója alapján szokatlanul nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s kis híján már az 5. percben vezetést szerzett Marco Rossi együttese. Prosser Dániel a bal oldalon lépett be a büntetőterületre, jól eltalált lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 38. perc hozta a mérkőzés egyetlen gólját. Hidi Patrik fejjel tette Ayub Daud elé a labdát, a szomáliai csatár szép mozdulattal, 13 méterről átemelte a kimozduló kapus felett a labdát. A második félidőben több nagy helyzete is volt a Honvédnak: Kapacina Valér szögletét Baráth Botond belsőzte a kapufára, majd egy perc múlva Prosser lövését védte bravúrral a szlovákok kapusa.

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 13.
Edzőtábor:
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
01. 22.: Bp. Honvéd–Siófok 5–0 (Prosser 2, Daru 2, Daud )
01. 25.: Bp. Honvéd–Szolnok 1–0 (Daru)
01. 29.: Bp. HonvédSZTK 2–2 (Daru, Koszta M.)
02. 01.: Bp. Honvéd–Lombard Pápa 1–1 (Prosser)
02. 05.: Bp. Honvéd–FCM Bacau (román III.) 1–0 (Prosser)
02. 08.: Bp. Honvéd–FC Nitra (Nyitra; szlovák) 1–0 (Daud)
02. 12., 14.00: Bp. Honvéd–KTE
02. 15., 14.00: Bp. Honvéd–MSK Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.)
02. 19.: Bp. Honvéd–Bp. Honvéd II
02. 22., 14.00: Bp. Honvéd–Dunaújváros PASE
02. 26.: Bp. Honvéd–Bp. Honvéd II
A DEBRECENI VSC-TEVA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 3–13.
01. 18.: DVSC–FC Botosani (román) 1–1 (Kulcsár)
01. 25.: DVSC–Kisvárda 0–1
01. 25.: DVSC–Létavértes – az időjárási körülmények miatt elmaradt
02. 01.: DVSC–KTE 4–6 (Volas 4)
02. 01.: DVSC–Balmazújváros 3–0 (Brkovics, Sidibe, Kertész)
02. 05., Belek: DVSC–CSZKA Szófia (bolgár) 2–2 (Kulcsár T. 2)
02. 08., Belek: DVSC–Pohang Steelers (dél-koreai) 0–2
02. 08., Belek: DVSC–Sahtyor Karagandi (kazah) 0–1
02. 12., Belek: DVSC–Sonan Bellmare (japán II.)
02. 12., Belek: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román)
02. 19.: DVSC–Békéscsaba
02. 22., 14.00: DVSC–Mezőkövesd
A GYŐRI ETO TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 6–16.
01. 18.: Győri ETO–OFC Russel Gabcíkovo (Bős; szlovák IV.) 1–1 (Dudás)
01. 25.: Győri ETO–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovákiai) – baleset miatt elmaradt
01. 31., Győri ETO–Slovan Bratislava (Pozsony; szlovák) 0–1
02. 08., Belek: Győri ETO–Radnicski Kragujevac (szerb) 2–2 (Kamber, Strestík)
02. 11., Belek: Győri ETO–Hangcsou Greentown (kínai)
02. 13., Belek: Győri ETO–Spartak Myjava (Miava; szlovák)
A KECSKEMÉTI TE-PHOENIX MECANO TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 9.
Edzőtábor:
01. 18.: Dunaújváros PASE–KTE 3–0
01. 25.: Ceglédi VSE–KTE 2–3 (Leo, Csillag, Szavics)
01. 30.: KTE–Szolnok 1–0 (Eisenberger)
02. 01.: DVSC–KTE 4–6 (Pekár 3, Balázs Zs. 3)
02. 06.: KTE–Békéscsaba 0–2
02. 08.: KTE–Ramnicu Valcea (román II.) 1–2 (Quillo)
02. 15.: KTE–Vojvodina (Újvidék; szerb)
A LOMBARD PÁPA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: ?
01. 22.: Lombard Pápa–Ferencváros II 1–0 (Koszó)
01. 25.: Lombard Pápa–Spartak Trnava (Nagyszombat szlovák) 1–1 (Király B.)
01. 29.: ZTE–Lombard Pápa 1–2 (Luis Rene, Radics)
02. 01.: Bp. Honvéd–Lombard Pápa 1–1 (Jagodics B.)
02. 05.: Lombard Pápa–Soproni VSE 3–2 (Király B., Csizmadia, Nagy T.)
02. 08.: Duslo Sal’a (Vágsellye; szlovák II.)–Lombard Pápa 1–3 (Király B., Eszlátyi, Tóth G.)
02. 12., 13.00: Siófok–Lombard Pápa
02. 15., 13.00: FC Nitra (Nyitra; szlovák)–Lombard Pápa
02. 19., 15.00: Lombard Pápa–Veszprém