I. SZ.
2022.10.06 11:12 Frissítve: 2022.11.19 21:26

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2022–2023

A 14 csapatos bajnokságban a csapatok oda-vissza alapon körmérkőzéseket játszanak egymással. Az alapszakasz végeredménytől függően a csapatok 1-4., 5-8., 9-12. csoportokban rájátszást játszanak a bajnoki címért és a helyezésekért. A 14. helyezett kiesik a bajnokságból, míg a 13. az ob I/B második helyezettjével játszik osztályozót, azonban ha az ob I/B bajnoka nem kíván élni a feljutási jogával, akkor a 13. helyezett bennmarad az OB I-ben –  a sorozat versenykiírása itt érhető el.

AZ ÁLLÁS 
  1. Genesys OSC Újbuda 5 5 88–43 +45  15
  2. A-HID VasasPlaket 5 5 82–37 +45  15
  3. FTC Telekom 5 5 72–36 +36  15
  4. Szolnoki Dózsa 5 4 1 54–37 +17  13
  5. Budapesti Honvéd SE 5 3 2 54–41 +13  9
  6. BVSC-Zugló 5 2 3 55–62 –7  6
  7. Kaposvári VK 5 1 3 1 50–57 –7  6
  8. PannErgy-Miskolc 5 2 3 43–56 –13  6
  9. Szegedi VE 5 1 2 2 50–60 –10  5
10. Tigra-Zf-Eger 5 1 1 3 54–65 –11  4
11. PVSK-Mecsek Füszért 5 1 1 3 41–61 –20  4
12. UVSE 5 1 4 40–73 –33  1
13. KSI 5 1 4 40–75 –35  1
14. Metalcom Szentes 5 5 46–66 –20  0


ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
Október 8.

Budapesti Honvéd SE–UVSE 13–7
Tigra-Zf-Eger–Szolnoki Dózsa 13–13
KSI–A-HID VasasPlaket 6–20
BVSC-Zugló–FTC Telekom 9–14
Szegedi VE–Kaposvári VK 10–10
PannErgy-Miskolc–Genesys OSC Újbuda 8–14
Metalcom Szentes–PVSK-Mecsek Füszért 6–12

2. FORDULÓ
Október 19.

A-Híd VasasPlaket–PannErgy-Miskolci VLC 14–8
Budapesti Honvéd SE–PVSK- Mecsek Füszért 17–5
Genesys OSC Újbuda–Szegedi VE 18–10
Kaposvári VK–UVSE 11–11
Metalcom Szentes–FTC-Telekom Waterpolo 7–12
KSI SE–Szolnoki Dózsa 6–13
November 16.
BVSC-Zugló–Tigra-Zf-Eger 17–10

3. FORDULÓ
Október 22.

Szolnoki Dózsa–BVSC-Zugló 9–8
KSI–PannErgy-Miskolc 10–14
Tigra-Zf-Eger–Metalcom Szentes 16–11
A-HID VasasPlaket–Szegedi VE 14–7
FTC Telekom–Budapesti Honvéd SE 12–6
Genesys OSC Újbuda–UVSE 16–6
PVSK-Mecsek Füszért–Kaposvári VK 7–8

4. FORDULÓ
November 5.

PannErgy-Miskolc–Szolnoki Dózsa 2–9
Metalcom Szentes–BVSC-Zugló 9–10
Szegedi VE–KSI 10–10
Budapesti Honvéd SE–Tigra-Zf-Eger 10–7
PVSK-Mecsek Füszért–Genesys OSC Újbuda 8–20
Kaposvári VK–FTC Telekom
November 16.
UVSE–A-HID VasasPlaket 8–20

5. FORDULÓ
November 18.
FTC Telekom–KSI 18–8
November 19.
Szolnoki Dózsa–Budapesti Honvéd SE 10–8
Szegedi VE–UVSE 13–8
Metalcom Szentes–Kaposvári VK 13–16
PannErgy-Miskolc–PVSK-Mecsek Füszért 11–9
BVSC-Zugló–Genesys OSC Újbuda 11–20
Tigra-Zf-Eger–A-HID VasasPlaket 8–14

6. FORDULÓ
December 3.

UVSE–Szolnoki Dózsa
Kaposvári VK–Budapesti Honvéd SE
PVSK-Mecsek Füszért–Szegedi VE
Genesys OSC Újbuda–Metalcom Szentes
FTC Telekom–PannErgy-Miskolc
A-HID VasasPlaket–BVSC-Zugló
Tigra-Zf-Eger–KSI

7. FORDULÓ
December 17.

Szolnoki Dózsa–Kaposvári VK
UVSE–PVSK-Mecsek Füszért
Budapesti Honvéd SE–Genesys OSC Újbuda
Szegedi VE–FTC Telekom
Metalcom Szentes–A-HID VasasPlaket
PannErgy-Miskolc–Tigra-Zf-Eger
BVSC-Zugló–KSI

8. FORDULÓ
Január 14.

PVSK-Mecsek Füszért–Szolnoki Dózsa
Genesys OSC Újbuda–Kaposvári VK
FTC Telekom–UVSE
A-HID VasasPlaket–Budapesti Honvéd SE
Tigra-Zf-Eger–Szegedi VE
KSI–Metalcom Szentes
BVSC-Zugló–PannErgy-Miskolc

9. FORDULÓ
Január 18.

Szolnoki Dózsa–Metalcom Szentes
PannErgy-Miskolc–Szegedi VE
BVSC-Zugló–Budapesti Honvéd SE
KSI–UVSE
Tigra-Zf-Eger–Kaposvári VK
A-HID VasasPlaket–PVSK-Mecsek Füszért
FTC Telekom–Genesys OSC Újbuda

10. FORDULÓ
Január 21.

Szegedi VE–Szolnoki Dózsa
Budapesti Honvéd SE–Metalcom Szentes
UVSE–PannErgy-Miskolc
Kaposvári VK–BVSC-Zugló
PVSK-Mecsek Füszért–KSI
Genesys OSC Újbuda–Tigra-Zf-Eger
FTC Telekom–A-HID VasasPlaket

11. FORDULÓ
Február 1.

Szolnoki Dózsa–Genesys OSC Újbuda
PVSK-Mecsek Füszért–FTC Telekom
Kaposvári VK–A-HID VasasPlaket
UVSE–Tigra-Zf-Eger
Budapesti Honvéd SE–KSI
Szegedi VE–BVSC-Zugló
Metalcom Szentes–PannErgy-Miskolc

12. FORDULÓ
Február 4.

FTC Telekom–Szolnoki Dózsa
A-HID VasasPlaket–Genesys OSC Újbuda
Tigra-Zf-Eger–PVSK-Mecsek Füszért
KSI–Kaposvári VK
BVSC-Zugló–UVSE
PannErgy-Miskolc–Budapesti Honvéd SE
Metalcom Szentes–Szegedi VE

13. FORDULÓ
Február 11.

Szolnoki Dózsa–A-HID VasasPlaket
FTC Telekom–Tigra-Zf-Eger
Genesys OSC Újbuda–KSI
PVSK-Mecsek Füszért–BVSC-Zugló
Kaposvári VK–PannErgy-Miskolc
UVSE–Metalcom Szentes
Budapesti Honvéd SE–Szegedi VE

14. FORDULÓ
Február 22.

Szolnoki Dózsa–Tigra-Zf-Eger
A-HID VasasPlaket–KSI
FTC Telekom–BVSC-Zugló
Genesys OSC Újbuda–PannErgy-Miskolc
PVSK-Mecsek Füszért–Metalcom Szentes
Kaposvári VK–Szegedi VE
UVSE–Budapesti Honvéd SE

15. FORDULÓ
Február 25.

Szolnoki Dózsa–KSI
Tigra-Zf-Eger–BVSC-Zugló
PannErgy-Miskolc–A-HID VasasPlaket
FTC Telekom–Metalcom Szentes
Szegedi VE–Genesys OSC Újbuda
PVSK-Mecsek Füszért–Budapesti Honvéd SE
UVSE–Kaposvári VK

16. FORDULÓ
Március 4.

BVSC-Zugló–Szolnoki Dózsa
PannErgy-Miskolc–KSI
Metalcom Szentes–Tigra-Zf-Eger
Szegedi VE–A-HID VasasPlaket
Budapesti Honvéd SE–FTC Telekom
UVSE–Genesys OSC Újbuda
Kaposvári VK–PVSK-Mecsek Füszért

17. FORDULÓ
Március 8.

Szolnoki Dózsa–PannErgy-Miskolc
BVSC-Zugló–Metalcom Szentes
KSI–Szegedi VE
Tigra-Zf-Eger–Budapesti Honvéd SE
A-HID VasasPlaket–UVSE
FTC Telekom–Kaposvári VK
Genesys OSC Újbuda–PVSK-Mecsek Füszért

18. FORDULÓ
Március 11.

Budapesti Honvéd SE–Szolnoki Dózsa
UVSE–Szegedi VE
Kaposvári VK–Metalcom Szentes
PVSK-Mecsek Füszért–PannErgy-Miskolc
Genesys OSC Újbuda–BVSC-Zugló
FTC Telekom–KSI 18–8
A-HID VasasPlaket–Tigra-Zf-Eger

19. FORDULÓ
Március 14.

Szolnoki Dózsa–UVSE
Budapesti Honvéd SE–Kaposvári VK
Szegedi VE–PVSK-Mecsek Füszért
Metalcom Szentes–Genesys OSC Újbuda
PannErgy-Miskolc–FTC Telekom
BVSC-Zugló–A-HID VasasPlaket
KSI–Tigra-Zf-Eger

20. FORDULÓ
Március 18.

Kaposvári VK–Szolnoki Dózsa
PVSK-Mecsek Füszért–UVSE
Genesys OSC Újbuda–Budapesti Honvéd SE
FTC Telekom–Szegedi VE
A-HID VasasPlaket–Metalcom Szentes
Tigra-Zf-Eger–PannErgy-Miskolc
KSI–BVSC-Zugló

21. FORDULÓ
Március 29.

Szolnoki Dózsa–PVSK-Mecsek Füszért
Kaposvári VK–Genesys OSC Újbuda
UVSE–FTC Telekom
Budapesti Honvéd SE–A-HID VasasPlaket
Szegedi VE–Tigra-Zf-Eger
Metalcom Szentes–KSI
PannErgy-Miskolc–BVSC-Zugló

22. FORDULÓ
Április 8.

Metalcom Szentes–Szolnoki Dózsa
Szegedi VE–PannErgy-Miskolc
Budapesti Honvéd SE–BVSC-Zugló
UVSE–KSI
Kaposvári VK–Tigra-Zf-Eger
PVSK-Mecsek Füszért–A-HID VasasPlaket
Genesys OSC Újbuda–FTC Telekom

23. FORDULÓ
Április 12.

Szolnoki Dózsa–Szegedi VE
Metalcom Szentes–Budapesti Honvéd SE
PannErgy-Miskolc–UVSE
BVSC-Zugló–Kaposvári VK
KSI–PVSK-Mecsek Füszért
Tigra-Zf-Eger–Genesys OSC Újbuda
A-HID VasasPlaket–FTC Telekom

24. FORDULÓ
Április 15.

Genesys OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa
FTC Telekom–PVSK-Mecsek Füszért
A-HID VasasPlaket–Kaposvári VK
Tigra-Zf-Eger–UVSE
KSI–Budapesti Honvéd SE
BVSC-Zugló–Szegedi VE
PannErgy-Miskolc–Metalcom Szentes

25. FORDULÓ
Április 19.

Szolnoki Dózsa–FTC Telekom
Genesys OSC Újbuda–A-HID VasasPlaket
PVSK-Mecsek Füszért–Tigra-Zf-Eger
Kaposvári VK–KSI
UVSE–BVSC-Zugló
Budapesti Honvéd SE–PannErgy-Miskolc
Szegedi VE–Metalcom Szentes

26. FORDULÓ
Április 22.

A-HID VasasPlaket–Szolnoki Dózsa
Tigra-Zf-Eger–FTC Telekom
KSI–Genesys OSC Újbuda
BVSC-Zugló–PVSK-Mecsek Füszért
PannErgy-Miskolc–Kaposvári VK
Metalcom Szentes–UVSE
Szegedi VE–Budapesti Honvéd SE

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2021–2022 

2022.11.07 00:04:20

Vízilabda nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Vízilabda nemzetisport.hu

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...

2022.10.11 08:50:03

Vízilabda nemzetisport.hu

A 60 esztendeje elhunyt korszakos pólós a Fradi első úszóbajnoka volt.

2022.10.06 11:00:14

Vízilabda nemzetisport.hu

Az alapszakasz 26 fordulóból áll, április végéig tart • Az 1–4. helyezett játszik a bajnoki címért.