Férfi vízi ob I: fontos mérkőzést nyert meg a Honvéd

Patai GergelyPatai Gergely
2023.04.08. 20:28
Ekler Zsombor volt a Honvéd egyik legjobbja a BVSC ellen (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Honvéd a második negyed közepétől kézben tartotta a BVSC elleni bajnokit, és 10–9-es győzelmével versenyben maradt a négy közé jutásért zajló küzdelemben.

Az elmúlt években rendre kiélezett csatákat vívott a BVSC a Honvéddal, ezúttal viszont utóbbinak volt jóval fontosabb az egymás elleni rangadó, ugyanis Szivós Márton együttese az elődöntőbe jutásért harcol, míg a zuglóiak már nem érhetnek oda az első négybe. Mégis a vendégek kezdtek jobban a Kőér utcában, hamar kétgólos előnybe kerültek, de még az első negyedben egyenlített a Honvéd. A folytatásban több mint hét percen át nem rezdültek meg a hálók, mindkét csapat oktatófilmbe illően védekezett.

A hazaiak hiába erőltették a centerjátékot, csak ritkán kaptak kiállítást, Gyapjas Viktor pedig válogatott formában védett, miközben a túloldalon ültek a blokkok, és a kapuban Decker Attila is hozta az extrát. A hosszas gólcsendet Csapó Miklós törte meg ötméteresből, de azonnal érkezett a válasz Hosnyánszky Norberttől. Az első félidő végén támadásban pontosabbá vált a Honvéd játéka, egyenlő létszámnál is ültek az átlövések, így még a nagyszünet előtt ellépett kettővel, 5–3-ra a házigazda.

Térfélcsere után ott folytatta a Honvéd, ahol néhány perccel korábban abbahagyta: rögtön az első támadásából betalált. Ekler Bendegúz ütemtelen átlövésével már négy volt közte, Decker pedig nem hagyta, hogy vérszemet kapjanak a zuglóiak. Kemény Kristóf időkéréssel igyekezett felrázni a sok hibával, olykor körülményesen játszó csapatát, a harmadik negyed végén faragtak is hátrányukon a vendégek, de így is megnyugtató, 8–5-ös előnyben volt a Honvéd.

A zuglóiak nem adták fel, egyre több tiszta lövőhelyzetet alakítottak ki, és Mészáros Mátyás révén feljöttek kettőre, de Ekler Zsombor dudaszós góljával visszaállt a háromgólos különbség. A végjáték már nem hozott különösebb izgalmakat, hiába zárkózott közelebb a BVSC, a házigazda győzelme nem forgott veszélyben. A vége 10–9 lett, a Honvéd meggyőző játékkal szerzett fontos három pontot, és versenyben maradt az elődöntőbe kerülésért.

További mérkőzések

A Szeged 10–10-es döntetlent játszott a Miskolccal, a találkozó hajrája rendkívül izgalmasan alakult: a Miskolc az öt gólt szerző Nikola Brkic révén egyenlített, a házigazdáknak viszont labdájuk volt a győzelemhez, de Bóbis Botond ziccere kimaradt.

Az UVSE a KSI-t győzte le, a szünetben már 8–3-ra vezető Eger a Kaposvár vendégeként nyert. A Szolnok a négy gólt szerző Kovács Gergő vezérletével nyert 9–7-re a Szentes vendégeként.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
22. FORDULÓ
GENESYS OSC ÚJBUDA–FTC-TELEKOM 13–13 (2–4, 2–2, 4–5, 5–2)

ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD–BVSC-ZUGLÓ 10–9 (2–2, 3–1, 3–2, 2–4)
Kőér utca, 150 néző. V: Rubos, Vogel G.
HONVÉD: DECKER A. – Kiss B. 1, EKLER ZS. 3, Kevi 1, Fejős, NYÍRI B. 2, Gregor. Csere: EKLER B. 2, Hosnyánszky 1, Hessels S., Sugár, Simon H., Baksa J. Edző: Szivós Márton
BVSC: GYAPJAS V. – Szabó II Bence, MÉSZÁROS M. 3, GÁL D. 2, Csacsovszky A., Csapó M. 2, Gyárfás 2. Csere: Sziládi, Tátrai, Batizi, Kovács P., Nagy M., Mészáros Cs. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Gregor (29. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Batizi (20. p.)
Szivós Márton:
– Büszke vagyok a játékosaimra, mert fontos mérkőzésen elbírták a nyomást.. A kiváló kapusteljesítmény mellett a blokkoknak és a bátor átlövéseknek köszönhetjük a győzelmünket, tovább él a remény az elődöntőbe jutásra.
Kemény Kristóf: – Megérdemelten nyert a Honvéd. A feszültség másfél negyedig érződött a mérkőzés képén, de hiába vezettünk az elején, a folytatásban nem voltunk eléggé hatékonyak, mentálisan felülkerekedett rajtunk az ellenfél.

UVSE–KSI SE 12–9 (3–2, 3–2, 3–3, 3–2)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Kovács Cs. T., Kevi T.
UVSE:
Korom – SZÉCSI M. 1, GARANCSY 4, Bencz R., Ionescu 1, KORBÁCS 2, Seeler. Csere: Csiszer (kapus), Besenyei, KORBÁN 2, Eppel 1, Hegedűs Cs. 1, Tamás K., Szentesi. Edző: Vincze Balázs
KSI:
Danka – Bede, Iriczfalvi 1, SZALAI P. 2, Lantos, Szépfalvi, NAGY ÁKOS 4. Csere: Fejes (kapus), Pető Á., Pocsai, Bodoróczki, Nagy Z., Irmes M. 1, Petrák 1. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből:
11/5, ill. 13/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Vincze Balázs:
– A két csapat stílusa szinte megegyezik, ismerik egymást a játékosok, így sokat kétkapuztunk. A korkülönbség és a rutin kötelező sikert vetít élő, de ezek a mérkőzések a legnehezebbek. Nagy csata volt, örülök a győzelemnek, sajnos nem tudtuk megakadályozni Nagy Ákost abban, hogy sok gólt szerezzen.
Horváth János: – Jobban játszottak a hazaiak. Tudtuk, hogy akkor lesz esélyünk a találkozón, ha keveset hibázunk, mert az UVSE rutinos játékosai megtorolják azokat – így is lett, ez meghatározta a mérkőzés menetét, csak mentünk az eredmény után.

ZUE.SZEGEDI VE–PANNERGY-MISKOLCI VLC 10–10 (1–1, 2–2, 5–4, 2–3)
Szeged, 200 néző. V: Tóth I., Kollár Gy.
SZEGED: Molnár D. – Boros T. 1, Leinweber, Horváth Zs., BAJ 1, Tóth Gy. 1, Lakatos S. 1. Csere: KARDOS A. 3, Pörge, SÁNTA, Horváth V., Bóbis B. 3, Vékony. Edző: Kiss Csaba
MISKOLC: MORAVCSIK – Várkonyi, Krasznai 1, NAGY N. 1, Böröczki 1, Tanczer, BRKICS 5. Csere: MOLNÁR G. 2, Smitula, Gomez, Stefanidesz, Oltean, Molnár B. Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Oltean (16. p.), Gomez (31. p.)
Kiss Csaba: – Bosszús vagyok, mert ez a döntetlen azt jelenti, hogy kisebbfajta csodára lesz szükségünk ahhoz, hogy a nyolcadik helyen végezzünk az alapszakaszban.
Vidumanszky László: – Küzdelmes, jó mérkőzést játszottunk a Szegeddel, és bár végig vezetett ellenfelünk, jó hajránknak köszönhetően kiharcoltuk az értékes döntetlent.

KAPOSVÁRI VK–TIGRA-ZF-EGER 10–14 (3–4, 1–4, 3–4, 3–1)
Kaposvár, 170 néző. V: Csizmadia, Kovács S.
KAPOSVÁR: Csoma – KAKSTEDTER 1, Juhász-Szelei 1, Petrovski, Langiewicz, Horváth Á. 2, SZATMÁRI 3. Csere: Szilágyi (kapus), ifj. Berta 2, Pellei F., Palatinus, Vörös 1, Vindisch, Takács J. Edző: Surányi László.
EGER:
Grieszbacher – KOVÁCS G. 4, Gólya 2, Rádli 1, Murisic 2, BAKSA 1, Krijestorac 1. Csere: Spitz, Sári A., Szalai G. 2, Lőrincz B., Klár 1, Biros S. Edző: Tóth Kálmán
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 6/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Sári A. (14. p.), Gólya (30. p.)
Surányi László:
– Az utóbbi időben az Eger elleni meccsről szólt mindent, sokat elemeztük az ellenfelet, azt is kaptuk tőlük, amit vártunk, de megvertük saját magunkat. Nem gondoltam, hogy valaha szembesülnöm kell olyannal felnőtt csapat edzőjeként, hogy nyolcszor úsznak le minket.
Tóth Kálmán: – Szerettük volna tíz gól alatt tartani a Kaposvárt, ez nem sikerült, de a hosszú út után maximálisan helyt állt a csapatom.

METALCOM SZENTES–SZOLNOKI DÓZSA 7–9 (1–2, 3–3, 1–2, 2–2)
Szentes, 150 néző. V: ifj. Kenéz Gy., Bereczki M.
SZENTES: KARDOS – MÁTYÓK 2, Biros B. 1, BOZÓ 2, Hegedűs B., Fülöp B., Hajdú A. 1. Csere: Pethe, Kürti-Szabó 1, Chilkó, Vasics, Tapasztó, Vismeg B. Edző: Komlósi Péter
SZOLNOK: BÁNYAI – Szeghalmi, Jansik D., KOVÁCS GERGŐ 4, Pásztor M. 1, Vámosi B., Teleki. Csere: Belényesi 2, Schmölcz 1, Pető A. 1, Cseh. Edző: Hangay Zoltán
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill., 13/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/–
Kipontozódott: Szeghalmi (27. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Vismeg B. (15.p.), Belényesi (27.p.)
Komlósi Péter: – Büszke vagyok a csapatomra, mert végre szívvel küzdöttek a srácok egymásért. Négy mérkőzésünk maradt arra, hogy bebizonyítsuk, helyünk van az OB I-ben.
Hangay Zoltán: – A hátsó alakzatunk jól teljesített, mindössze hét gólt kaptunk, ám támadásban nem találtuk a hazaiak védekezésének az ellenszerét. Szerencsére tartani tudtuk az előnyünket, mert ezen a találkozón számunkra nem fért volna bele a pontvesztés.