Férfi vízi ob I: a hajrában bukta el a győzelmet az FTC az OSC ellen

2023.04.08. 14:00
Jó ebédhez csúcsrangadó: a Genesys OSC Újbuda kiélezett mérkőzésen 13–13-as döntetlent játszott a listavezető, betegségek miatt meghatározó játékosokat nélkülöző FTC-Telekommal a férfi vízilabda ob I-ben.
Óriásit csatázott a két fővárosi klub
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)
Óriásit csatázott a két fővárosi klub A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)

Az idényben már ötödször találkozott egymással két élcsapatunk, a Genesys OSC Újbuda és az FTC-Telekom – ezúttal a férfi vízilabda ob I alapszakaszában, de már a rájátszás jegyében. Az eddigi négy összecsapást egyaránt a Ferencváros nyerte meg, amely háromszor is egyetlen góllal múlta felül legnagyobb hazai riválisát, a Kondorosi úton viszont váratlanul simán győzött a Bajnokok Ligája csoportkörében.

A szokatlan kezdési időpont ellenére telt ház fogadta a csapatokat, a szurkolók a Nyéki uszoda büféjében fogyasztották el a nagyszombati ebédet, hogy aztán a lelátón „szervusztok, szervusztok” rigmussal üdvözöljék egymást. Egyik csapatnak sem ez volt az idény legfontosabb meccse, elvégre az elődöntőben elkerülik egymást, a döntőben pedig már nem számítanak az alapszakaszban elért eredmények. Salamon Ferenc gólját követő kiáltásából azonban érződött, presztízskérdés volt az OSC-nek, hogy a szoros meccsek után hazai medencében elkapja a Jansik Szilárdot, Fekete Gergőt és Molnár Eriket is betegség miatt nélkülöző FTC-t.

Az első negyed derekáig úgy tűnt, jó esélye lehet rá, két ferencvárosi gólra még gyorsan érkezett újbudai válasz. Manhercz Krisztián találatát azonban több mint hétperces gólcsend követte hazai oldalon, így Bisztritsányi Dávid bravúrjai ellenére a lendületesen játszó FTC a második szakasz elején ellépett néggyel. Egyenlő létszámnál hiányzott a kreativitás az OSC támadásaiból, de emberelőnyös gólokkal megfelezte hátrányát a házigazda, miközben Varga Zsolt a pontatlan befejezések miatt bosszankodott.

Nem mintha könnyű dolguk lett volna a zöld-fehérek kulcsembereinek, akik szoros őrizetet kaptak, Vadovics Viktorral ugyanakkor talán nem számoltak az újbudaiak, a szélső az első félidőben háromszor is megvillant. A nagyszünetben 6–4-re is vezetett a címvédő, amely ezúttal is fegyelmezetten védekezett, de támadásban szokatlanul sok hibával játszott, ezzel megadta a lehetőséget ellenfelének, hogy újra nyílttá tegye a rangadót.

Az OSC élt is az eséllyel, s bár Burián Gergely szemfüles labdaszerzése után nem csorgott át a labda a képzeletbeli gólvonalon, a következő támadásból már betalált az újbudaiak balkezese. A Ferencváros azonban még azelőtt kikecmergett a hullámvölgyből, mielőtt a házigazda egyenlített volna, a harmadik negyed közepén ismét a négygólos előnyért támadhattak a zöld-fehérek. Varga Dániel gesztusaival hitet adott játékosainak, így az FTC korántsem érezhette magát nyeregben – már csak azért sem, mert nemrég a Brescia is pórul járt a Kondorosi úton, amikor idejekorán elkönyvelte a három pontot…

Kapaszkodott az OSC, de néhány egyéni villanás megmutatta, hogy miért vezeti veretlenül a tabellát a Ferencváros, Luca Damonte látványos ejtésére például a hazai szurkolók is elismerően csettintettek. Az utolsó nyolc percre fordulva 11–8-ra vezettek a zöld-fehérek, innen jött vissza ismét egy gólra az újbudai alakulat, amely emberhátrányban is elsőrangúan védekezett, míg a támadásoknak Vigvári Vince szabott fazont. Öt perc volt hátra a rangadóból, amikor a fiatal átlövő átszakította a gátat, 2–2 után ismét egálra álltak a felek, vagyis kezdődhetett minden elölről.

Sok újdonságot már nem tudtak mutatni egymásnak a csapatok, de Nagy Ádám húzása azért meglepte az egyébiránt ragyogóan védő Bisztritsányit – a záró szakasz első ferencvárosi gólja a sokmozgásos modern vízilabda iskolapéldája volt. Varga Dániel időkérése után Salamon Ferenc harmadik találatával ismét egyenlített az OSC, a végjáték pedig körömrágós izgalmakat tartogatott. Az utolsó percbe lépve Nagy Ádám használta ki az emberelőnyt, majd a túloldalon Angyal Dániel húzása akadt be. A végszó Vigvári Vendelé lehetett volna, de fórból a kapufára lőtt, így 13–13-as döntetlennel zárult a csúcsrangadó – az OSC több mint egy év után szerzett pontot a Ferencváros ellen.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
22. FORDULÓ
GENESYS OSC ÚJBUDA–FTC-TELEKOM 13–13 (2–4, 2–2, 4–5, 5–2)
Budapest,
Nyéki uszoda, 800 néző. Vezette: Csanádi, Ercse
OSC: Bisztritsányi – MANHERCZ K. 2, VIGVÁRI VINCE 3, Burián 1, Aranyi M., SALAMON F. 3, Angyal 1. Csere: Tóth M. 1, Csacsovszky E. 1, Bundschuh 1, Dala D., Várnai. Edző: Varga Dániel
FTC: Vogel Soma – Vigvári Vendel, Argiropulosz 1, Varga Dénes 1, Német T. 1, Pohl, VADOVICS V. 4. Csere: DAMONTE 2, Merkulov 1, NAGY ÁDÁM 3, Haverkampf, Lugosi. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 11/7
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Pohl (16. p.), Vadovics V. (27. p.), Várnai (28. p.), Merkulov (30. p.), Bundschuh (31. p.)
Varga Dániel:
– Nagyon sok minden történt ezen a meccsen, és tulajdonképpen mégsem történt semmi. Tapasztalatnak és fejlődési lehetőségnek nagyon jó volt a találkozó, hiszen mégiscsak ikszeltünk a rendkívül jó Fradival, még ha mindkét csapatban voltak is hiányzók. Élményként bekerül a tárba, aztán hogy hogyan használjuk fel, az a következő hetek feladata. Nem hiszem, hogy nyolc héten át ilyen magas szinten tudunk játszani, de a fontos meccseken legalább így kell.
Varga Zsolt: – Sok minden összejött nekünk ezen a héten, hosszabb lett az egyik utazásunk, mint terveztük, betegségek és sérülések is nehezítették a dolgunkat. Nagyon sok gólt kaptunk, de ezt betudom a fáradtságból adódó koncentrációs hibáknak. Jól kezdtünk, kézben tartottuk a mérkőzést, három góllal is vezettünk, majd jött egy periódus, amikor eltűnt a koncentráció a védekezésből. Ezúttal feszültebb maradtam a mérkőzés után, mint szoktam.