Nehéz szülés volt, de a Diósgyőr nyerni tudott Ajkán

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.02.12. 14:50
A meccset Gaál Bálinték (fehérben) kezdték jobban, de a vendégek nyertek (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a játéknap előtt a hatodik helyen álló FC Ajka az éllovas Diósgyőri VTK-t fogadta. A találkozó sorsát egyetlen gól döntötte el, melyet Bárdos Bence szerzett, így a DVTK 1–0-s sikerével megszakította a zöld-fehérek hatmeccses veretlenségi sorozatát.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

FC AJKA–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
Ajka
, Városi Sportcentrum, 1300 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AJKA:Horváth D. – Szűcs Kristóf, Jagodics B. (Rabatin, 79.), Kenderes, Csemer – Tajthy T., Csizmadia Z. (Doncsecz, 79.), Sejben (Molnár M., 70.), Berzsenyi (Vogyicska Bálint, 62.), Gaál B. (Gyuris, 62.) – Szarka Á. Vezetőedző: Jeney Gyula
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Lőrinczy (Cseke, 67.), Bényei Á., Koman (Bertus, 59.) – Jurek (Gera D., 59.), Eppel, Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Bárdos (23.)
Jeney Gyula: – Talán furcsa ezt hallani, de engem nem érdekel az eredmény. Sokkal jobb ilyen játékkal kikapni, mint gyengén futballozva nyerni. Óriási fölényben játszottunk, ugyanúgy lefociztuk a Diósgyőrt, mint az MTK-t, de pontosan ez egy nagy csapat ismérve, hogy ha csak háromszor is lépi át a felezővonalat, akkor is betalál. Ha a tizenhatoson belüli játékban fejlődni tudunk, akkor majd az ilyen meccseket is képesek leszünk megnyerni, de az biztos, hogy erre a mérkőzésre lehet alapozni.
Kuznyecov Szergej: – Amikor elemeztük az Ajka játékát, láttam, hogy harcolnak, csúsznak-másznak a játékosai, ezért nem lesz könnyű dolgunk, de azt nem hittem, hogy ennyire kemény összecsapás vár ránk. Nagyon fontos, hogy egy ilyen hosszú bajnokság során, amikor ilyen nehéz mérkőzéseken lépünk pályára, ne kapjunk gólt, és valahogy begyűjtsük a három pontot. A csapat helytállt ezen a találkozón, de azért remélem, legközelebb majd jobban játszunk.

A találkozó első negyedórájában mintha kissé meglepte volna a Diósgyőrt a hat meccse veretlen ajkai csapat, a hazaiak beszorították kapujuk elé a vendégeket, akiknek jó párszor kellett tisztázniuk a tizenhatoson belül. Ezt követően már sikerült több kontrát is vezetnie a DVTK-nak, így a bakonyiak is kénytelenek voltak visszább venni, nehogy lerohanja őket ellenfelük. Azonban így is jött a gól a piros-fehérektől – igaz, nem kontrából –, szabadrúgást követően Bárdos Bence fejelt a léc alá (0–1).

Kiegyenlítődött a játék a félidő második felére, a vendégek főleg kontrákkal tudtak veszélyeztetni, ám a tizenhatoshoz érve rendre rossz döntéseket hoztak. A hazaiak pedig sok beíveléssel próbálkoztak, sőt, a széleken többször sikerült a védelem mögé kerülniük, ám a passzok és a beadások többnyire pontatlanok voltak.

A fordulás után az első néhány perc nem hozott izgalmakat, majd viszont rákapcsolt az Ajka, melynek játékosai többször is eltalálták a kaput. A legnagyobb helyzet Szarka Ákos nevéhez fűződik, aki ziccerben – bár kissé kisodródva – centikkel lőtt a jobb oldali kapufa mellé a 60. percben. Még egy darabig tartott a hazai lendület, ám úgy tűnt, fáradnak a bakonyiak, mert a következő húsz percben nem tudtak a vendégkapu elé kerülni. A DVTK ekkor lezárhatta volna a meccset, ám Gera Dániel és Bárdos Bence fejesénél is bravúrral védett Horváth Dániel.

A hajrára még összeszedte magát az ajkai együttes, kétszer is veszélyes lövéssel kísérletezett, de egyszer Braniszlav Danilovics hárított, egyszer pedig elkerülte a labda a kaput. A parázs végjáték így nem hozott szerencsét a hazaiaknak, a Diósgyőr kiharcolta a győzelmet, értékes három pontot szerezve.

20. Dorogi FC23461322–38–1618
Braniszlav Danilovics joggal örül, mert nem játszottak könnyű mérkőzést (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Diósgyőr elviszi a három pontot Ajkáról! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: Csemer tört be a tizenhatoson belülre a büntetőterület szélénél, majd fennakadt Csirmazon, de a játékvezető sípja néma maradt. Gyanús volt, maradjunk annyiban.

88. perc: Rabatin pedig reklamálás miatt sárgul be.

88. perc: Danilovics kap lapot időhúzásért.

A végsőkig harcolt az egyenlítésért az Ajka (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

87. perc: Gyuris lőtt 15 méterről, nem sokkal a bal kapufa mellé.

85. perc: A hazai kispadon kapott valaki sárgát. Valószínűleg csak a játékvezető tudja, kinek mutatta fel. Mint utólag kiderült, az egyik cserejátékos, Zsolnai Richárd kapta.

84. perc: Szűcs lőtt 14 méterről, Danilovics kibokszolta a labdát.

83. perc: Szarka reklamált, ezért kapott sárgát.

81. perc: Bertus ezúttal a jobb oldalról adta be a szögletet, Bárdos a röviden fejelt, Horváth Dániel bravúrral tolta ki a labdát a bal alsóból!

80. perc: Bertus bal oldali szöglete után GeraDániel fejelt 10 méterről, Horváth Dánielnek a bal felső sarokból kellett kitolnia a labdát!

80. perc: Egy hazaadás után Horváth Dániel belerúgta Eppelbe a labdát, ami így Lukács Dánielhez került, aki 30 méterről megpróbálta bevenni a kaput, de egy védő beleért, így a labda mellé csorgott.

79. perc: Még két ajkai csere. Csizmadia Zoltán és Jagodics Bence lejön, Doncsecz Levente és Rabatin Richárd kap bő 10 percet.

70. perc: Csere a hazaiaknál is, Sejben Viktor helyén Molnár Márkó.

67. perc: Lőrinczy Attila fejezi be, Cseke Benjámin áll be.

Gyuris Aurél kétszer is veszélyeztetett, de lövései elkerülték a kaput (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

65. perc: Gyuris lőtt 15 méterről, a labda megpattant, ami így nem sokkal a bal kapufa mellett hagyta el a pályát! Danilovics már verve volt.

62. perc: Az Ajka is két helyen változtat. Berzsenyi Kevin és Gaál Bálint hagyja el a pályát, bejön Vogyicska Bálint és Gyuris Aurél.

60. perc: Helyzet! Csizmadia ugratta ki Szarkát, aki 10 méterről, éles szögből megcélozta jobb alsó sarkot, de a labda centikkel ment el a kapufa mellett!

59. perc: Kettős csere a vendégeknél. Jurek Gábor és Koman Vladimir helyén Gera Dániel és Bertus Lajos folytatja.

58. perc: Lőrinczy lőtt 20 méterről mellé, a lapos kísérlet nem volt túl acélos.

56. perc: Sejben lőhetett 17 méterről teljesen tisztán, de csúnyán fölé rúgta.

54. perc: Egy bedobás után Szarka fejelte le a labdát Csizmadiának, aki 10 méterről, jobb külsővel mellé lőtt úgy egy méterrel.

53. perc: Szűcs Kristóf lőtt kapura 18 méterről, az életerős löketet csak öklözni tudta Danilovics.

Csere nem volt a szünetben.

46. perc: Kicsit lassan értek ki a vendégjátékosok, de megjöttek, úgyhogy folytatódik a mérkőzés!

Szatmári Csaba (3) végig jól védekezett (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

Az első negyedóra az Ajkáé volt, aztán kijött a DVTK a szorításból, és egy rögzített helyzetet követően megszerezte a vezetést. Ezt követően kiegyenlített játék folyt a pályán, de inkább diósgyőri irányítás mellett.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

45. perc:Szűcs Kristóf adott Bokrosnak egy csomagot, ezért is jár a sárga.

Nagyjából 1300 néző látogatott ki a mérkőzésre.

39. perc: A 8. szögletét rúghatta az Ajka, és nem először fordult elő, hogy a védők kifejelték a labdát, a kipattanót pedig valaki megpróbálta kapura lőni. Ezúttal Sejben rúgta nagyon csúnyán fölé a labdát – hasonlóan társai korábbi kísérleteihez.

36. perc: Csizmaz rúgta fel a felezőnél Berzsenyit, sárga lap.

Szarka Ákost (fehérben) sokat gyűrték a diósgyőri védők (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

27. perc: Tajthy passzolta be a labdát Gaálnak, aki 10 méterről kapura fordult, lövése pedig megpattant Bárdos lábán, így Danilovicsnak a jobb alsóból kellett kipiszkálnia a labdát!Igaz, kevés erő volt a lövésben.

23. perc: GÓL! VEZET A DVTK!Lőrinczy tekert be egy szabadrúgást a bal oldalról, Bárdos pedig 6 méterről a léc alá fejelt! 0–1

20. perc: Csirmaz húzott el a jobb szélen, középre passzolt Eppelnek az ötös magasságába, aki ahelyett, hogy kapura fordult volna, csak húzogatta a labdát, s így végül szerelték.

Továbbra sem ízlik a vendégeknek a hazaiak agresszív játéka, de mostanra a DVTK azért kijött a szorításból.

9. perc: Gaál tekerte kapura a szabadrúgást, Bárdos fejelte ki szögletre.

8. perc: Szatmári buktatta Szarkát 17 méterre a vendégkaputól, így gyorsan jön a meccs első sárgája.

7. perc: Gaál jobb oldali beadása után Sejben fejelt 8 méterről középre, Danilovics könnyedén fogja.

Az első percekben beszorul kapuja elé a diósgyőri csapat.

Az Ajka teljesen fehér szerelésben, míg a DVTK tiszta pirosban lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Gyászszünet a mérkőzés előtt: a Törökország és Szíria területén történt földrengés áldozataira emlékeztek meg a jelenlévők.

A meccs előtt még mindenki vidám volt (Fotó: Tóth Flóra/FC Ajka)

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a Diósgyőr 3–1-re nyert otthon a két csapat találkozóján. Az összesített mérleg egyébként öt mérkőzésen négy DVTK-siker és egy döntetlen, azaz az Ajka még sosem tudta legyőzni a miskolci piros-fehéreket.

„Egy lendületben lévő csapathoz látogatunk – értékelt klubjahonlapjánaka mérkőzést előttKuznyecov Szergej, a DVTK vezetőedzője. – Jó hatással volt rájuk az edzőváltás, az azt követően lejátszott hét mérkőzésből ötöt megnyertek, egy döntetlent játszottak, és csak az MTK ellen szenvedtek vereséget. Általában 4–2–3–1-es felállásban lépnek pályára, és hozzánk hasonlóan próbálnak kreatív futballt játszani, megbontani az ellenfél védelmét, és még a pontrúgás-variációkban is fel lehet fedezni némi hasonlóságot. Emiatt nehéz ellenfélre és taktikailag érdekes mérkőzésre számítok.”

„A Diósgyőr modern futballt játszik, gyakran a klasszikus 4–3–3-as felállásban, ahol az összes játékot ismerik, amit a szakma oktat – nyilatkozta klubjahonlapjánakJeney Gyula, az Ajka vezetőedzője. – Minőségi játékosállománnyal rendelkeznek, és van bennük extra. A védekezésünk kulcsfontosságú lesz, ha ki tudjuk küszöbölni a DVTK támadásait, akkor minden esélyünk meglesz a győzelemre!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat forduló óta veretlen és ezzel a mezőny legjobb formában lévő csapata, az FC Ajka a legutóbbi három bajnokiját kivétel nélkül megnyerő, listavezető Diósgyőri VTK ellen.