Győzni tudott a Gyirmót hazai pályán a Budafok ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.02.12. 13:50
Madarász első lövését még védte Gundel-Takács, a másodikat már nem tudta (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a forduló előtt hetedik helyen álló Gyirmót FC Győr az idei évben mindhárom tétmérkőzését megnyerő, a fordulót megelőzően 11. helyen álló Budafokot fogadta, és a hazaiak 2–1-es sikerével zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 21 (20)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 628néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi–Szegi, Csörgő V., Hajdú Á., Nahirnij – Kovács M., Kovács Dominik (Polgár K., 91.), Madarász M. (Nagy P., 75.) – Soltész D. (Kicsun, 75.), Simon A. (Erdei, 73.), Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
BUDAFOKI MTE: Gundel-Takács – Horgosi (Oláh B., a szünetben), Jagodics M., Fótyik – Csonka A. (Margitics A., a szünetben), Adorján K. (Kovács Dávid, a szünetben), Németh M., Soltész I., Horváth O. – Beke P. (Tischler, 73.), Sós M. (Bakti, 62.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Madarász (17.), Medgyes Z. (33.), ill. Fótyik (65.)
Csertői Aurél: – Főleg az első félidő alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk. A fordulás után a Budafoknak csak ívelgetésekből volt helyzete.
Mátyus János: – Csapatunk nem bírta el a kihagyott tizenegyest és a sok helyzet elpuskázását, ám nem érdemtelen a Gyirmót győzelme.

A remek formában lévő Budafok azzal a céllal érkezett Gyirmótra, hogy Csertői Aurél csapata ellen is megszerezze a három pontot. A meccs elején meg is volt minden esélye arra Mátyus János csapatának, hogy megszerezze a vezetést, ám a korán megítélt büntetőt Beke nem tudta gólra váltani: Hársfalvi hárította a 11-est. Alig tíz perccel később a Gyirmót viszont már gólt szerzett, Madarász első lövését még védte Gundel-Takács, aki az ismétlésnél már tehetetlen volt. A jól játszó Medgyes aztán növelni tudta a gyirmótiak előnyét a 33. percben, Soltész D. beívelése után a védőjét megelőzve lőtt a kapuba.

Hármat is cserélt a Budafok a szünetben, és a második félidő elején úgy tűnt, ez be is jöhet, hiszen egy időre átvette az irányítást. Aztán hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakultak ki helyzetek, ám a kapusok állták a sarat. Egészen a 65. percig, amikor Fótyik magas ívű fejesénél Hársfalvi már tehetetlennek bizonyult. A budafoki szépítést azonban nem követte egyenlítés. A meccs hajrája inkább csak a cserékről és a sárga lapos figyelmeztetésekről szólt, újabb gól nem esett. Összességében megérdemelten tartotta otthon a Gyirmót a három pontot, megszakítva öt meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát (november 13-án győzték le a gyirmótiak hazai pályán a Kazincbarcikát, azóta két vereség és három döntetlen volt a mérlegük). Megszakadt a Budafok idei jó sorozata is, hiszen két győztes bajnoki után vereséget szenvedett a fővárosi gárda. 2–1

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Kovács Dominik helyére Polgár Kristóf érkezik.

90+1. perc: Öt perc a ráadás a meccs végén.

87. perc: Kicsun esik látványosan át Jagodics lábán. Műesésért sárga lapot kap a gyirmóti játékos.

86. perc: Jagodics kap sárga lapot szövegért.

85. perc: Miután Fótyik fellöki Erdeit, és Erdei törleszt, némi tömegjelenet alakul ki a kispadok előtt. Erdei és Fótyik mellett Gundel-Takács is kap sárga lapot.

81. perc: Kovács Milán kap sárga lapot.

78. perc: Kovács Dominik lövését védi Gundel-Takács.

Adorján Krisztián (labdával) hiába igyekezett, nem tudott kapuba találni (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

75. perc: Újabb gyirmóti cserék: Madarász és Soltész D. hagyja el a pályát, Nagy P. és Kicsun érkezik a helyükre.

73. perc: Csere mindkét oldalon. Simon Andrást Erdei Milán váltja a hazai olalon, Beke Pétert pedig Tischler Patrik váltja a Budafoknál.

67. perc: Kovács Dávid 10 méterről lövi a labdát kapu mellé.

A második félidő középen eredménye is lett annak, hogy a budafokiak pár percig fölényben tudtak játszani (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

65. perc: GÓÓÓL! Kovács Dávid íveli be a labdát jobbról, Fótyik a rövid oldalon érkezik, és hat méterről a kapu jobb alsó sarkába a fejel. 21.

62. perc: Újabb csere a vendégeknél: Sós Máté helyére Bakti Balázs érkezik.

60. perc: Nahirnij lövése Gundel-Takácsról megy ki az alapvonalon túlra.

Hajdú Ádám és Kovács Dominik nagy igyekezetükben egymás elől fejelték el a labdát (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

55. perc: Csörgő fejel kapu fölé lesről.

54. perc: Németh M. 17 méteres lövését Hársfalvi fogja meg.

53. perc: Soltész D. lövését az elvetődő Gundel-Takács védi.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A szünetben hármas csere a vendégeknél: Csonka A. helyére Margitics, Horgosi helyére Oláh,Adorján helyére pedig Kovácsállt be a szünetben.

Az első félidő végén a sárga mezben játszó hazaiak kétgólos előny birtokában vonulhattak az öltözőbe (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a ráadás a félidő végén. Kovács D. távoli lövését Gundel-Takács bravúrral üti szögletre.

43. perc: Mezhúzásért kap sárga lapot Szegi.

A kép közepén sárgában Madarász Márk és mellette a budafoki Németh Márió (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

40. perc: Soltész D. jobbról, húsz méterről küldi kapura a szabadrúgást. Gundel-Takács a bal felső felé tartó lövést magabiztosan védi.

40. perc: A reklamáló Horváth O. kapja a meccs első sárga lapját.

35. perc: Fótyik lövi kapu fölé a labdát egy szöglet után.

Medgyes Zoltán (sárga mezben) nemcsak jól játszott, az első félidőben gólt is szerzett (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

33. perc: GÓÓÓL! Soltész D. ível középre 20 méterről, jobbról, a hosszún érkező Medgyes Z. megelőzi a védőjét, Csonkát, és 5 méterről jobb lábbal a kapu bal alsó sarkába belsőzi a labdát. 20

31. perc: Gyors gyirmóti kontra végén Simon A. 10 méteres lövése egy védőről pattan szögletre.

Csonka és Csörgő harca a labdáért (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

30. perc: Medgyes Z. 12 méteres lövését Gundel-Takács fogja meg.

23. perc: Medgyes Z. elől ment nagyot a kapujából kimozduló Gundel-Takács.

Madarász Márk gólöröme (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

17. perc: GÓÓÓL! Medgyes Z. még a saját térfeléről indítja a saját térfeléről meginduló Madarászt, aki a tizenhatosig vezeti a labdát, és mielőtt a védők utolérnék, 15 méterről a kimozduló Gundel-Takácsba lövi a labdát. A labda azonban a kapusról visszakerül Madarászhoz, ő igazít egyet rajta, és 11 méterről a kapu jobb oldalába lő. 10

8. perc: Büntetőt lőhet a Budafok, miután Kovács Dominik szabálytalankodik Horváth Olivérrel szemben a 16-os bal oldalánál, de a büntetőterületen belül. Beke Péter a jobb alsót veszi célba, Hársfalvi András is erre számít, és kiüti a lövést.

5. perc: Simon A. lövi a labdát nem sokkal a kapu mellé.

1. perc: A törökországi és szíriai földrengés áldozataira emlékeznek a csapatok a kezdőrúgás előtt, amit a hazai együttes végez el. A Gyirmót sárga mezben játszik a mai meccsen, a Budafok piros-feketében.

A hazai együttes mindenképp bizonyítani szeretne, hiszen a két idei meccsen csak döntetleneket sikerült elérnie (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Gundel-Takács Bence a mérkőzés előtti bemelegítés közben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé bejutó, 11. helyen álló és tavasszal még százszázalékos Budafok a hetedik helyen álló Gyirmót otthonában.