A kiesési helyosztóról a Mosonmagyaróvár utazhat haza győzelemmel

F. E.F. E.
2023.02.12. 13:50
A Mosonmagyaróvár (feketében) újabb fontos lépést tett a bennmaradás kiharcolása felé (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a fordulót megelőzően az osztályozós, 17. helyen álló Kazincbarcika a még éppen bennmaradást érő, 15. helyen álló Mosonmagyaróvárt fogadta. A találkozón sokáig nem született gól, de előbb egy távoli lövéssel, majd büntetőből is bevették a vendégek a Barcika kapuját, és 2–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–2 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri II G. – Szemere, Ur, Lippai T., Süttő – Csatári (Heil, 78.), Nagy J. (Szabó B., 73.), Ádám F., Pálinkás (Kurdics, 53.) – Takács T. (Kállai Z., 73.), Bacsa (Puska P., 78.).Megbízott vezetőedző:Simon László
MOSONMAGYARÓVÁR
:Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I. (Debreceni A., 71.), Horváth K. – Végh B., Gáncs (Artner, 60.), Illés D. (Vukasovic, 60.) – Korbély (Czingráber, 84.), Szalka, Mayer Á. (Nagy Z., 71.). Vezetőedző:Horváth Csaba
Gólszerző: Illés D. (57.), Végh B. (76. – 11-esből)
Simon László: – Mindenképpen nyerni szerettünk volna, ezért csalódott vagyok. Az első félidőben jól játszottunk, fölénybe kerültünk, mi irányítottunk, beszorítottuk ellenfelünket, de a gólszerzés nem jött össze. Jól eltalált lövés után hátrányba kerültünk, a második gól után pedig már nem volt miről beszélni...
Horváth Csaba: – Fontos és értékes három pontot szereztünk! Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, szervezett játékkal rukkoltunk ki, sok párharcot megnyertünk, sikerült felszabadultan futballozni.

A mérkőzés első felében a Kazincbarcika dominált, többet birtokolta a labdát, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgoznia. A félidő vége előtt bár a Kazincbarcika Heinrich kapujába juttatta a labdát Takács Tamás révén, de les miatt nem volt szabályos a hazai találat, így az első játékrész gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második félidőben is sokáig inkább csak a mezőnyben folyt a játék helyzetek nélkül, majd Illés Dávid távoli lövésével megszerezte a vezetést a Mosonmagyaróvár.A gól életet lehelt a meccsbe, mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni a csapatán, de a Kazincbarcikán ez sem segített. A 76. percben büntetőből Végh Bence is eredményes volt egy hazai kezezést követően. A második kapott gól után a hazaiak játéka teljesen szétesett, elképzelés nélkül játszottak a folytatásban. 0–2

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+2. perc: Véget ért a találkozó, köszönjük figyelmüket!

90. perc: A mérkőzés végén kettő perc a hosszabbítás.

84. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Mosonmagyaróvár együttese: Korbély hagyja el a pályát, helyére érkezik Czingráber.

79. perc: Újabb cserék hazai oldalon: Bacsát Puska P. váltja, valamint Csatári helyett Heil a folytatásban.

77. perc.Korbély is besárgul a mai mérkőzésen.

Továbbra is gödörben a borsodiak (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

76. perc: A megítélt tizenegyest Végh Bence lövi a jól vetődő Megyeri II. mellett a kapu jobb alsó sarkába. KAZINCBARCIKA–MOSONMAGYARÓVÁR 0–2

75. perc: Kezezés miatt büntetőhöz jut a vendég együttes, illetve sárga lapos figyelmeztetést kap Ur László.

73. perc: A hazaiak is két ponton változtatnak. Takács helyett Kállai Z. a pályán és Nagy J.helyére pedig Szabó B. érkezik.

71. perc: Újabb kettős csere a vendégeknél: Deák I.helyére Debreceni A.érkezik és Mayert Nagy Z. váltja.

69. perc: Vendég sarokrúgást követően Mayer fejel kapufát, a kipattanó is a vendégeké, de les miatt lefújja az akciót a játékvezető.

60. perc: Cserél a Mosonmagyaróvár: a gólszerző Illés D. hagyja el a pályát, helyére érkezik Vukasovic, míg Gáncsot Artner váltja.

59. perc: Nagy J. szabadrúgása messze a kapu fölé száll.

57. perc: A semmiből szerez vezetést a Mosonmagyaróvár Illés Dávid távoli lövésével. A vendég játékos körülbelül 22 méterről bombáz, Megyeri II. ugyan még beleér, de hárítani nem tud. KAZINCBARCIKA–MOSONMAGYARÓVÁR 0–1

53. perc: Csere a Kazincbarcikánál: Pálinkás helyére érkezik Kurdics.

51. perc: Szemere lövését védi a vendégek hálóőre.

50. perc:Papp Sz. kap sárga lapos figyelmeztetést, miután Csatárit állítja meg szabálytalanul.

47. perc: Nagy J. szabadrúgását követően Heinrich öklözi ki a labdát.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő, csere egyik csapatnál sem volt.

Csatáriék (kék-sárágban) idén még pontot sem szereztek (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45+1. perc: Véget ért az első játékrész.

45+1. perc: Nagy J. végez el szabadrúgást, lapos lövésébe beleérnek a vendég védők.

45. perc: Az első félidő végén 1 perc a hosszabbítás.

41. perc: Csatári lövése csattan a kapufán, a kipattanóra Bacsa érkezik, majd Takács juttatja kapuba a labdát, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

38. perc: Nagy János kap sárga lapos figyelmeztetést.

36. perc: Korbély lövésébe Ur László lép bele.

34. perc: Süttő beadása rövid volt Ádámnak, a vendégek kapusa könnyedén húzza le a labdát.

Az elmúlt percekben mezőnyben folyt a játék, komolyabb helyzet egyik csapat előtt sem adódott.

11. perc: Az esetet követően megítélt szabadrúgást Nagy J. végzi el, Bacsa épphogy lemarad a labdáról.

10. perc: Horváth K. kap sárga lapos figyelmeztetést a Bacsa ellen elkövetett szabálytalanságát követően.

1. perc: A kék-sárgában játszó hazaiak kezdik a mérkőzést, a vendégek tiszta fekete szerelésben lépnek pályára.

A Kazincbarcika a vezetőedzője távozását követően első győzelmére készül az idei esztendőben (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A Kazincbarcika a budafoki vereséget követően menesztette Varga Attilát, így a mai mérkőzésre Simon László készítette fel a hazaiakat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a héten edzőváltáson átesett, 17. helyen álló Kazincbarcika a 15. helyezett Mosonmagyaróvár ellen.