Drámai küzdelem után ikszelt a Nyíregyháza Soroksáron

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.02.12. 13:50
Lovrencsics (sárgában) két gólpasszal segítette csapatát (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a játéknap előtt 9. helyen álló Soroksár a 14. helyezett Nyíregyházát fogadta. A hazai vezetés után fordítani tudott a Szpari, de Hudák ráadásbeli góljával egy pontot megmentett a Soroksárnak.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Lovas László (Aradi József, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR:
Holczer – Nagy O. (Erdélyi, 77.), Kékesi, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Ternován, 67.), Németh E. – Halmai (Hajdú, 87.), Hudák, Köböl (Szabó V., 77.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Baki (Szokol, 62.), Deutsch, Nagy B. – Pekár, Sigér Á., Pantovics (Major M., 86.), Pataki B. (Szerető, a szünetben) – Ramos (Novák Cs., 71.), Gresó (Kovácsréti, 71.).
Vezetőedző:
Visinka Ede
Gólszerző: Halmai (45.), Hudák (90+3.), ill. Ramos (52., 54.)

Lipcsei Péter: – Nehezen nyugszik meg az ember egy ilyen mérkőzés után, de talán reális eredmény a döntetlen. Az első félidő nem a miénk volt, sokszor a kapunk elé szorítottak minket, de nagyon jókor jött a vezető gólunk. Nem értettem azt a néhány perces rövidzárlatot, amikor kaptunk két gólt, mert ilyen nem történhet meg. Ez bosszant, de annak örültem, hogy a 92. percben egyenlítettünk.
Visinka Ede: – Örülök az egy pontnak, de el kellett volna döntenünk a mérkőzést kettő egyes állásnál. Az utolsó percekben kapott gólokat, akár a szünet előtt, akár a mérkőzés végén, el kellene felejtenünk, nagyobb koncentrációra van szükség. Viszont örömteli, hogy a csapat mer játszani.

Hiába a nyíregyházi labdajáratások a Soroksár tizenhatosán belül, és hiába Lovrencsics Balázs ollózásai, csak egy gólt hozott a Soroksár–Nyíregyháza találkozó első félideje. A játékrész végén Holczer Ádám kirúgását követően Lovrencsics levette a labdát nyakán egy vendégvédővel, szépen kitette a jobb oldalt fellépő Németh Eriknek, aki tanárian ívelt középre. Halmai Ádám pedig jó ütemben érkezett a beadásra, és befejelte a labdát Fejér Csongor kapujába (1–0).

A második félidőre jobban jött ki a Nyíregyháza, Szerető Krisztofer passza után Myke Ramos vette át jól a labdát a védője mellett, majd erősen lőtt Holczer kapujára. A kapus a lövést még védeni tudta, de a kipattanóra már nem ért oda, a brazil támadó fejese a léc segítségével a hálóban kötött ki (1–1). Alig telt el két perc, amikor a vezetést is átvették a vendégek. Ramos lépett ki a leshatárról, elvezette a labdát a kapus mellett, és az üres kapuba passzolt.

Egészen az utolsó pillanatokig úgy tűnt, hogy három ponttal távozik a XXIII. kerületből a Szpari, de egy felívelést követően Lovrencsics mellel megszelídítette a labdát, a tizenhatos előtt Hudák Martin elé tálalt, aki ballal, laposan kilőtte az alsó sarkot (2–2). Az eredménnyel és a játékvezetői gárda teljesítményével sem lehet elégedett egyik csapat sem, a három pontot pedig mindkét együttes megszerezhette volna a Szamosi Mihály Sporttelepen.

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+5. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! KÖSZÖNJÜK MEGTISZtELŐ FIGYELMÜKET!

90+3. perc: Vincze Ádám is sárgát kapott.

90+3. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Soroksár! Lovrencsics mellel remekül vette le a labdát a labdát a tizenhatos előtt, majd Hudák elé tette, aki ballal remekül találta el és a kapu bal alsó sarkába lőtt. (2–2)

Egyik csapat sem lehet teljesen elégedett (Fotó: Árvai Károly)

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Erdélyi is besárgult.

87. perc: Halmai is elhagyta a pályát, Hajdú Roland a helyén.

86. perc: Csere a vendégeknél, Major váltotta Pantovicsot.

83. perc: Érdekes ítélet, Novák rúgott utána ellenfelének a saját szabálytalanságát követően, de nemcsak ő, hanem az esettől távol tartózkodó Valencsik is sárgát kapott.

77. perc: Kettős csere a hazai oldalon, Erdélyi és Szabó Valentin be, Nagy Olivér és Köböl le.

77. perc: Nagy helyzet maradt ki! Hudák lövése kanyarodott, Halmai fejelt bele, de a labda pont a kapu felett szállt el.

71, perc: Kettőt cseréltek a vendégek, Novák Ramos helyén, Kovácsréti pedig Gresóén folytatja.

68. perc: Kontrát vezethetett a Soroksár, Hudák azonban passzolt, a lövése a blokkban landolt.

67. perc: Vass Ádám helyére érkezett Ternován.

62. perc: Kényszerű csere, Bakit váltotta Szokol.

Lovrencsics (sárgában) gólt ugyan most nem szerzeztt, de két gólpasszt is kiosztott (Fotó: Árvai Károly)

62. perc: Nagy Olivér élesen adta középre a labdát, Lovrencsics azonban nem tudta átvenni a kapu előtt, elmúlt a veszély.

55. perc: Lipcsei Péternek, a hazaiak vezetőedzőjének mutatta fel a játékvezető a sárgát reklamálásért.

54. perc: GÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Nyíregyháza! Ramos lépett ki a leshatárról a hazai védők között, majd elvitte a labdát Holczer mellett és az üres kapuba passzolt. (1–2)

52. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Nyíregyháza! Szerető passzát vette át védője mellett Ramos, majd nagy erővel célba vette Holczer kapuját. A hazaiak kapusa először még bravúrral hárítani tudott, de az ismétlésre már nem ért oda, a brazil támadó fejese a léc segítségével a kapuban kötött ki. (1–1)

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Cserélt a félidőben a Nyíregyháza, Pataki nem jött ki a második félidőre, Szerető folytatja a helyén.

45. perc: NINCS HOSSZABBÍTÁS, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: GÓÓÓÓL! Gyönyörű játék után megszerzi a vezetést a Soroksár! Holczer kirúgása után Lovrencsics szelídítette meg a labdát a védője szorításában, majd Németh Eriknek tette ki a jobb oldalra, aki remekül ívelt középre, Halmai pedig tökéletesen érkezett és hibátlanul ívelt a kapu jobb oldalába. (1–0)

Halmai (balra) szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: Árvai Károly)

43. perc: Halmai beadására érkezett Köböl, fejese azonban nem találta el a kaput.

41. perc: Egy kényszerítőt követően Pantovics lőtt a tizenhatos előteréből, Holczer „lenyelte” a próbálkozást.

35. perc: Ramos tette középre Pekárnak, akinek a lövésébe beleért egy hazai láb, a kapus szedte össze a felpattanó labdát.

34. perc: Nagy Olivér iramodott meg a jobb oldalon, beadását azonban Fejér le tudta húzni.

Kétszer is ollózással próbálkozott Lovrencsics, de egyszer sem járt sikerrel (Fotó: Árvai Károly)

30. perc: Németh beadása után Lovrencsics vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd ollózva próbálkozott, lövését Fejér könnyedén fogta.

28. perc: Pantovics verte meg a védőjét egy kontrát követően a bal oldalon, majd éles szögből lőtt, pont Holczer kezébe.

25. perc: Sigér távoli lövése magasan a kapu felett repült el.

24. perc: Veszélyes vendé beadás szállt el élesen a hazaiak kapuja előtt, de egy nyíregyházi sem tudott rendesen beleérni.

23. perc: Ramos vette le mellel Gresónak, aki a tizenhatosról lőtt, de a labda messze elkerülte a kaput.

20. perc: Vincze Ádám adta be balról külsővel, majd Lovrencsics egy ollózó mozdulattal próbálta a kapuba juttatni, de nem találta el elég jól.

16. perc: Köböl kapta a meccs első sárgáját.

15. perc: Nagy Olivér beadását kellett kiütnie Fejérnek.

13. perc: Ramos lőtt távolról, de a próbálkozása nem volt elég erős, hogy komoly veszélyt jelentsen.

Egy pontnak örülhetett Vass Ádám (jobbra) a soroksári bemutatkozásán (Fotó: Árvai Károly)

10. perc: Egy nyíregyházi szögletet követően vezethetett kontrát a Soroksár, de Köböl pontatlanul passzolt balról középre.

7. perc: Baki előrelőtt labdájába kapott bele Pataki, aki ha egy picit jobban irányította volna a labdát beemelhette volna Holczer kapujába.

6. perc: Lovrencsics birkózta le ellenfelét a tizenhatos sarkánál, majd befelé cselezett és lőtt, de a labda pont oda ment, ahol a kapus állt.

4. perc: Nagy Barnabás kapott egy jó indítást a jobb oldalon, majd középre tette a labdát, Ramos azonban nem tudta átvenni rendesen és kapura tenni.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok, a Soroksár sárga-feketében, a Nyíregyháza fehérben lép pályára.

A Soroksár kezdőcsapatában debütál a korábbi 11-szeres válogatott Vass Ádám. A középpályás három és fél év után távozott Gyirmótról, ahol 107 tétmérkőzésen lépett pályára és teljesítményével nagyban hozzájárult, hogy a klub 2021-ben ismét kivívta az NB I-es tagságot. Vass korábban megjárta Olaszországot, a Stoke Cityt, de játszott Kolozsváron is és hat idényt töltött el az MTK-ban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat mérkőzés óta nyeretlen, 9. helyen álló Soroksár, a 14. helyezett Nyíregyháza ellen.