Elmaradtak a gólok Szentlőrincen az alsóházi helyosztón

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2023.02.12. 13:50
Ez sem ment be... Prokop, a hazaiak kapusa hárít egy dorogi próbálkozást (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában nem esett gól a szentlőrinci alsóházi helyosztón, így a sereghajtó Dorog egy pontot hazavitt baranyai ellenfele otthonából.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–DOROGI FC00
Szentlőrinc, 400
néző. Vezette: Katona Balázs (Kiss Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:
Prokop–Farkas (Török, 67.), Keresztes, Tamás L., László B. –Havas, Papp G. B. (Pintér, 67.) – Rétyi (Novák, 75.), Kesztyűs, Daróczi (Ognjen, 59.) – Taipi (Csörgő, a szünetben).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
DOROG:
Molnár Zs. – Kárász T., Gyurácz, Preklet, Kotula (Lustyák, 75.) – Szerencsi (Vígh, 75.), Kapornai, Albert Á. – Magyari (Barna, 69.), Szalai (Berkó, 83.), Papp M.Vezetőedző: Marián Sluka
Jeremiás Gergő: – A színvonal elmaradt a várttól, ettől függetlenül mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei ahhoz, hogy eldönthesse a meccset.
Marián Sluka: – A látottak alapján azt mondhatom, itt hagytunk két pontot. A kialakított lehetőségeket értékesíteni kell, ha három bajnoki pontra vágyunk. Ettől függetlenül azért a döntetlen számunkra nem rossz eredmény.

A találkozó pikantériájának ígérkezett, hogy Marián Sluka, a vendég dorogiak mestere éppen korábbi együttese otthonában küldte pályára játékosait, ráadásul az elmúlt találkozókon a tabellán elfoglalt helyzetére rácáfoló lendülettel Baranyába érkezve. És ez a lendület ezúttal sem hagyott alább, a dorogiak rögtön a kezdő sípszó után olyan vehemensen vetették magukat a küzdelembe, hogy érződött, nagyon el szeretnének már mozdulni a tabella legutolsó pozíciójából.

Az első 45 perc így a vendégek enyhe fölénye jegyében telt, míg a folytatásban a legutóbbi idegenbeli mérkőzésén az ugyancsak jóval előtte tanyázó Szegedet megfogó hazai együttes is igyekezett jobban megszorongatni a kaput. A próbálkozások azonban ebben a 90 (+5) percben sehogyan sem akartak góllá érni, így a legutóbb az MTK-t is kissé megijesztő sereghajtó Dorognak sikerült pontot rabolnia a Szentlőrinc otthonában. 0–0

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+5. perc: Katona Balázs hármas sípszavával véget ért a találkozó, amelyen egyik gárdának sem sikerült bevennie ellenfele kapuját. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2 perc:Preklet kapott sárga lapot.

90. perc: A rendes játékidő vége tért, öt perc hosszabbítást mutatott fel a tartalék játékvezető.

87. perc: Lerántásért Kapornainak mutatta föl a játékvezető a sárga lapot.

Daróczi fut el a vendégvédők mellett (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

88. perc:Pintér futott föl a bal szélen, és passzolt az ötösön, középen érkező Novák Lábára, aki egyet még igazított a labdán, majd közvetlen közelről, a kapus, egyben a bal kapufa mellett laposan az alapvonalon túlra lőtte a labdát.

75. perc: Mindkét együttes cserélt. A hazaiaknál Rétyit Novák váltotta, a vendégegyüttesben Kotula helyett Lustyák, Szerencsi helyett pedig Vígh lépett pályára

69. perc: Ezúttal a Dorog cserélt, Magyari helyett Barna folytatta a játékot.

67. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Farkas helyett Törököt, Papp G. Benedek helyett pedig Pintért küldte pályára Jeremiás Gergő.

65. perc: Buktatásért Szerencsisnek mutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

64. perc: Talán az eddigi legígéretesebb helyzetet puskázta el Szerencsi, aki középen futott el egy védő mellett, majd amikor már csak a kapussal farkasszemet nézve ellőtte volna a labdát, Havas szemfülesen lekotorta a lábáról, így a odalett a lehetőség.

59. perc: Ismét cserélt a hazai együttes, Daróczi helyett Ognjen lépett pályára.

46. perc: Mindössze egyetlen új játékos lépett pályára, a hazaiaknál Taipit Csörgő váltotta; a vendéggárda továbbra is kezdő tizenegyével futott ki a pályára.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

Itt a labda, hol a labda... (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

45+1. perc: Egy perc hosszabbítás után véget ért az első félidő, amelyben mindkét együttesben akadt néhány ígéretesnek tűnő próbálkozás a kapuk előtt, ám azok vagy a védelmen, vagy a beadások pontatlanságán el is haltak, így a két hálóőrnek – a 14. percben történtek kivételével – eddig nem akadt érdemleges feladata.

32. perc: Daróczi cselezte be magát ügyesen a jobb szélről középre futva két védő mellett is, majd jól vette észre a mellette kívülről érkező Farkast. Ő azonban túl hosszan és magasan emelt kapura, így a labda mindenki feje fölött az oldalvonalon hagyta el a játékteret. Mégis ez volt az első, nagyobb tapsot kiérdemlő akció ezen az oldalon.

25. perc: Két perccel az előző után hasonló helyzetbe kerültek a vendégek is, a túloldali 16-os előtt Kapornai állt a labda mögé. Az ő beadása pontosabbra is sikerült, ám az ötösnél berobbanó Gyurácz lövése elgurult a jobb kapufa töve mellett.

23. perc: László ezúttal a jobb oldalra száguldott át egy pontrúgás elvégzéséért, ám a 16-os jobb sarkán éppen csak kívül leállított labdát végül lágyan az ötösre kifutó és felugró Molnár kezébe ívelte.

Ezúttal egy könnyű labdát hárított Prokop (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

15. perc: Szerencsi ívelhetett be szabadrúgást balról, szinte a szögletzászló mellől, ám hiába tartott a labda ígéretesen középre, végül elcsúszott két felugró támadó feje mellett is, így odalett a helyzet.

14. perc: Albert Ádám lőtt húsz méterről, szemből kapura, Prokop azonban kiütötte a labdát mezőnybe. A közben pár lépéssel előrébb futó Albert ismételt, ahogyan a hálóőr is, a labda így Szalai elé pattant, akinek a közeli fejesét szinte a gólvonalról mentette – ugyancsak fejjel – egy védő.

13. perc: Gyurácz keményen, de a játékvezető szerint vétlenül lépett oda Rétyi lábára, aki a földön is maradt, és csak egy percnyi sántikálás után tért vissza a játékba.

6. perc: Az eddig a kapukat nem veszélyeztető játék első szabadrúgásához jutott a Lőrinc; László azonban balról, úgy 20 méterről laposan ellőtte a labdát a jobb kapufa mellett.

1. perc:Megkezdődött a találkozó. A hazai együttes piros mezben, fekete nadrágban és sportszárban, a vendéggárda tiszta fehérben lépett pályára. A hazai kapus tiszta sárgában, a vendégek hálóőre tiszta kékben őrzi a kaput.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel indult a törökországi földrengés áldozataira emlékezve.

Melegítenek a hazaiak (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az osztályozós, 16. helyen álló Szentlőrinc az utolsó helyezett Dorog ellen.