Priskin hajrágóljával Siófokon szerezte meg első tavaszi győzelmét az ETO

Vörös SándorVörös Sándor
2023.02.12. 13:50
A fehér mezes győriek nem szárnyaltak, de elvitték a három pontot Siófokról (Fotó: Németh András)
Elvesztette tavaszi veretlenségét a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 23. fordulójában három kapufát hozó mérkőzésen 1–0-ra kikapott az ETO FC Győrtől: a Rába-partiak két hónap után hagyták el ismét győztesen a pályát.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G. (Pataki, 89.), Volter (Forgács, 70.), Horváth P. (Dénes Cs., 81.) – Farkas B. Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
GYŐR: Kovácsik – Kovács K. (Kiss Balázs, 58.), Fodor F., Keresztes, Csontos – Toma – Tuboly (Papp M., 89.), Lacza (Szujó, a szünetben), Vitális, Kiss Bence (Priskin, a szünetben) – Szendrei (Óvári, 73). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Priskin (82.)
Dragan Vukmir:
– Az első félidőben több lehetőségünk is volt, de sajnos egyiket sem sikerült kihasználnunk. A második játékrészben a vendégek előtt adódott több helyzet, melyek közül egyet gólra váltottak. A döntetlen lett volna a reális eredmény.
Tímár Krisztián: – Úgy érzem, próbáltuk a csapatot a legjobb állapotba hozni a szerdai kupameccs után, ennek ellenére tompán kezdtünk, sok hibával játszottunk. A félidőben rendeztük a sorainkat, cseréltünk, és direktebb játékot kértünk. Ennek meglett az eredménye, a második játékrészben több helyzetet sikerült kialakítanunk, s végül a vezetést, ezzel együtt pedig a győzelmet is megszereztük.

A tavaszi idény eddigi két bajnokiján négy pontot gyűjtő siófokiak agilisan kezdték a találkozót a szerdai 120 perces kupamérkőzést követően a kezdőcsapatában hét játékost is megtartó, sokáig tompán, sok hibával futballozó ETO-val szemben. Ennek ellenére az első nagy lehetőség a győriek előtt adódott, ám a 38. perben Fodor a lécre fejelte a labdát. A szünet előtt aztán a balatoniak is közel kerültek a vezetés megszerzéséhez, de Szakály Attila az ötösről a jobb kapufa érintésével az oldalhálóba lőtt.

A szünet érezhetően jót tett a vendégeknek, akik két helyen is változtattak az összeállításukon, s a térfélcserét követően kezdeményezőbbé váltak. Helyzeteket azonban sokáig nem jegyezhettünk fel, majd a hajrában felpörögtek az események: a 69. percben jött a mérkőzés harmadik kapufája, amelyet nem sokkal később az egyetlen, mindent eldöntő gól követett. Vitális jobb oldali beadásából Tuboly az ötösre fejelte a labdát, ahonnan az üresen maradó Priskin Tamás jobbal a léc alá belsőzött (0–1).

A nagy küzdelmet hozó mérkőzésen egyetlen gól döntött a vendégek javára (Fotó: Németh András)

A hátralévő időben a hazaiak ugyan mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, így az ETO FC Győr megszerezte első tavaszi győzelmét, egyben megszakította a 2017 augusztusa óta tartó siófoki nyeretlenségét.

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet az ETO FC Győr Priskin Tamás 81. percben lőtt góljával 1–0-ra megnyert a BFC Siófok ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Molnár Attila három percet hosszabbít.

89. perc: Csere mindkét oldalon: a vendégeknél Papp Milán váltotta Tuboly Mátét, a hazaiaknál Major Gergő helyett Pataki Zoltán folytatja.

Sorozatban ötödik bajnokiján sem maradt szerzett gól nélkül a győri együttes (Fotó: Németh András)

82. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST AZ ETO FC GYŐR! Vitális jobb oldali beadását követően Tuboly az ötösre fejelte a labdát, ahol Priskin Tamás üresen maradt, majd jobb lábbal a léc alá belsőzte. 0–1!

81. perc: A második siófoki csere: Horváth Péter helyett Dénes Csanád a pályán.

A kapott gólokról: a siófokiak neve mellett a forduló előtt 34 állt, melyek közül 17 az első, 17 a második félidőben született (0–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 15). A zöld-fehérek védelme 23 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizennégyszer az első félidőben, kilencszer a második játékrészben találtak be (0–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 7).

75. perc: Kiss Balázs – Vitális volt a labda útja, majd utóbbi remekül passzolt középre, ahol ismét Priskin Tamás került nagy helyzetbe, ám szemben a kapuval, 6 méterről jócskán fölé lőtte a labdát.

73. perc: Újabb vendégcsere, melynek alkalmával Szendrei Ákos hagyta el a pályát, s helyette Óvári Zsolt kap lehetőséget.

71. perc: Szendrei iramodott meg a bal oldalon, ahol Varga Bence egy sárga lapért cserébe követett el egy taktikai szabálytalanságot.

A Balaton–partiak az eddig lejátszott 22 forduló alatt 23 gólt szereztek, melyek közül 16 az első félidőben, 7 pedig a második felvonásban született (0–30. perc között: 9, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 7). Ezzel szemben a vendégek 24 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 11, míg a másodikban 13 gólt jegyezve (0–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 10).

Volter Patriknak (19) ezúttal hetven percnyi játékidő jutott (Fotó: Németh András)

70. perc: Kihasználta első cserelehetőségét a siófoki együttes: Volter Patrik le – Forgács Dávid be.

69. perc: Egy bal oldali bedobás után Priskin Tamás elé került a labda, a vendégek támadója becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd a hazai védők gyűrűjében, 5 méterről a felső lécet találta telibe. A kipattanó labdát Kiss Balázs kapásból az oldalhálóba belsőzte.

A BFC Siófok tizenegy hazai fellépésén 9 gólt kapott, ami a második legjobb mutatónak számít a mezőnyben, míg az ETO FC Győr védelmét idegenben tizenegy találkozón nyolcszor mattolták, ami e tekintetben szintén a második legjobb eredmény a húszcsapatos bajnokságban.

67. perc: Debreceni hosszú felívelése után Horváth Péter a félpályán várta a labdát, Szujó Attila azonban hátulról lefelejte a siófokiak játékosát, amiért megkapta a mérkőzés negyedik sárga lapját.

A második játékrész első fele is nagyobb helyzetek nélkül telt (Fotó: Németh András)

58. perc: Ismét cserélt az ETO FC Győr szakmai stábja: Kovács Kriszitán helyett az a Kiss Balázs a pályán, aki korábban közel öt évet játszott a siófokiak színeiben, s a nyáron a Balaton-partról a Rába partjára tette át székhelyét.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 22 forduló alatt hat – pályaválasztóként három – mérkőzésen nem szerzett gólt, s az ETO FC Győr is hat alkalommal – vendégként kétszer – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig öt találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből valamennyit hazai környezetben –, míg a vendégek hét alkalommal – idegenben ötször – tudták nullán tartani az ellenfelet.

52. perc: Ismét villant a sárga lap, melyet ezúttal Csontos Dominik kapott, miután az oldalvonal mellett hátulról buktatta Major Gergőt. Érdekesség, hogy Molnár játékvezetőnek ez volt az ötszázadik felmutatott sárga kártyája az NB II-ben.

49. perc: Tuboly Máté húzta vissza a lendületesen megiramodó Horváth Pétert, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Ez egyben azt is jelenti, hogy a győriek játékosa kihagyni kényszerül csapata következő, Soroksár SC elleni mérkőzését, hiszen idénybeli ötödik sárgáját kapta.

46. percben: A szünetben Tímár Krisztián két cserével frissítette csapatát: Lacza Alex helyett Szujó Attila a pályán, Kiss Bence pedig Priskin Tamásnak adta át a helyét.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, amely gólt nem, csak két kapufát hozott. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második játékrésszel!

45. perc: Polényi játszotta magát tisztára a jobb oldalon, majd a beadására Szakály Attila érkezett, aki az ötösről, kapásból lőtt, a labda azonban a jobb oldali kapufáról az oldalhálóba pattant.

38. perc: A győriek második szögletét Vitális tekerte középre a jobb oldalról: a remekül belőtt labdára Fodor Ferenc érkezett, majd 6 méterről a felső lécre fejelte.

A fehér mezes ETO játékába sok hiba csúszott az első félidőben (Fotó: Németh András)

A két együttest egy pont és három hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 27 pontjából tizenkilencet szerzett pályaválasztóként, míg az ETO FC Győr 28 pontjából tizenötöt zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 27 pont szerepel, míg a vendégek az első felvonások alapján 26 ponttal rendelkeznek.

31. perc: Farkas keresztlabdájával Volter tört kapura, majd a bal oldalon érkező Horváth Péterhez játszott: a siófokiak játékosa éles szögből, 4 méterről a jobb felsőt vette célba, Kovácsik azonban újabb remek védést bemutatva mentette meg csapatát a góltól.

Az előző gondolatmenetet folytatva… Érdekesség, hogy a győriek legutóbb 2017. augusztus 13-án, tehát 2009 napja nyertek (0–2) Siófokon.

21. perc: Polényi passzát Farkas Balázs vette át a tizenhatoson belül, majd Fodor Ferenc mellett elesett. A házigazdák büntetőt reklamáltak, ám végül műesésért a siófokiak támadója kapott sárga lapot.

A két klub ezen a délutánon 11. egymás elleni bajnokiját vívja meg a másodosztályban. Az elmúlt években öt siófoki győzelem és két döntetlen mellett három győri siker született, 14–14-es gólkülönbség mellett. Siófokon a ma délutáni a hatodik egymás elleni találkozó, a múltban három hazai és egy vendégsiker mellett egy döntetlen született.

Agilisabban kezdett a tavasszal még veretlen kék mezes siófoki együttes (Fotó: Németh András)

9. perc: Egy hosszú felívelés után Varga – Farkas Balázs volt a labda útja, utóbbi lekészítette lövésre az üresen érkező Volter Patriknak, aki 18 méterről a kapu közepét vette célba – Kovácsik azonban magabiztosan hárított.

9. perc: Kiss Bence rossz passza után Major Gergő iramodott kapura, majd a jobb oldalról, ígéretes helyzetben ívelhette középre a labdát, de Kovácsik a mezőnybe ütötte.

A mérkőzést Molnár Attila vezeti, munkáját Kulman Tamás és Vörös Dániel segíti. A 33 esztendős zalaegerszegi játékvezető pályafutása 100. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 497 sárga mellett 33 piros lap a mérlege – találkozónként tehát átlagban öt alkalommal mutatja fel a sárga kártyát. Molnár Attila a Siófoknak tizenháromszor, a Győrnek pedig háromszor vezetett mérkőzést a másodosztályban – a balatoniak tizenegy pontot szereztek, míg a zöld-fehérek négy egységgel gazdagodtak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Néhány lelkes ETO-drukker Siófokra is elkísérte csapatát (Fotó: Németh András)

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen kiállított győri Csinger Márkon kívül egyik csapatból sem kényszerült senki a lelátóra. A hazaiaknál viszont Debreceni Ákos, Polényi Gábor és Varga Bence, míg a vendégeknél Keresztes Krisztián, Kiss Bence és Tuboly Máté négy sárgával a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve lép pályára. A teljességhez tartozik, hogy az elmúlt 22 fordulóban a BFC Siófok futballistái 47 sárga lapot gyűjtöttek be, míg az ETO FC Győr játékosai 48 sárga és egy piros lapot kaptak.

Tímár Krisztián változtatni kényszerült az ETO FC Győr összeállításán: Nicolás Morínigo a bemelegítés során megsérült, a paraguayi utánpótlás-válogatott támadó helyett Kiss Bence kapott helyet a kezdőcsapatban.

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák ezen a napon tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig piros dresszében véd. A látogatók tiszta fehérben játsszák le az előttünk álló találkozót, Kovácsik Ádám citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Az elmúlt napok hideg időjárása után kifejezetten kellemes futballidő, gyengén felhős égbolt, s 10 Celsius-fok fogadta a csapatokat. A játéktér remek állapotban van, a két együttes ideális körülmények között szállhat harcba a pontokért.

A házigazda siófokiak a harmadik fordulóban is megőriznék a tavaszi veretlenségüket (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 27 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 13. helyén álló BFC Siófok a 28 egységgel a 10. pozícióban állomásozó ETO FC Győr együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy a tavaszt veretlenül indító balatoni csapat az idén tétmérkőzésen még nyeretlen, két mérkőzésen egy pontot gyűjtő Rába-partiakkal szemben.